Stadion wybudowany, robotnicy bez pieniędzy! – Fotoreportaż

Czy w Polsce większa lub mniejsza impreza nie może się obyć bez skandalu?, coraz częściej takie pytania stają się retoryczne… Wrocławski stadion został wybudowany, stoi i jest gotowy na EURO 2012 więc dlaczego robotnicy którzy tak ciężko nad nim pracowali od wielu miesięcy nie dostają pieniędzy.

 

O godzinie 12:00 pod stadionem we Wrocławiu odbyła się pikieta zorganizowana przez firmę PPHU Prod-Rem Krzysztof Wieczorek z Bielska Białej.

Brak kontroli ze strony spółki Wrocław 2012 doprowadził do sytuacji, że ok 60 firmom nie zostały wypłacone pieniądze za pracę i materiały użyte przy budowie stadionu. Wiele z tych firm ogłosiło już bankructwo lub jest w trakcie postępowania upadłościowego. Pracownicy firm są zdesperowani zaistniałą sytuacją, bo kto by nie był? Mało tego, także w Warszawie są problemy z płatnościami i zapewne po Mistrzostwach zaczną wychodzić na światło dziennie niebotyczne afery z nimi związane.

Pracownicy firm które budowały wrocławski stadion domagają się dymisji osób odpowiedzialnych za nadzór nad budową w szczególności w kwestiach rozliczeniowo-finansowych.

Według Krzysztofa Wieczorka firma CES, winna pieniądze podwykonawcom z których usług korzystała przy budowie naszej areny jest w trakcie postępowania upadłościowego a co więcej otworzyła nową spółkę która będzie doprowadzać do upadku kolejne firmy!

 

Stadion wybudowany, robotnicy bez pieniędzy! fot. Shox / fotoinformator.pl 2012 © All Rights Reserved

Każdy z was widzi co się dzieje i ilu ludzi zostało oszukanych. Pracownicy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, jeżeli Rząd nie da gwarancji na wypłaty dla nich zostaną zablokowane stadiony podczas meczy. Już w najbliższy piątek podczas meczu Czechy – Rosja we Wrocławiu może dojść do skandalu o którym usłyszy cała Europa albo cały świat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*