8. Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic Polska – wyniki

Zdobywcą Grand Prix w konkursie został Arkadiusz Makowski, autor zdjęcia o tytule „Elvis” które możecie podziwiać poniżej.

 

 

W kategorii fotoreportaż miejsca zdobyli:

 

PIERWSZE MIEJSCE

Mariusz Smiejek „Walka o tożsamość – nowe pokolenie w Irlandii Północnej” Choć konflikt w Belfaście skończył się w 1998 r., rząd brytyjski i Unia Europejska wciąż pompują tam miliony funtów, by utrzymać pokój, a to nie jest łatwe. Pilnują go bowiem byli i obecni członkowie organizacji paramilitarnych, zarówno katolików, jak i protestantów, którzy sami siebie nazywają, community workers, „pracownikami społecznościowymi”. W XXI w. w Europie wciąż stawiane są pytania o tożsamość. Tak jak tutaj. Czy mieszkańcy Irlandii Północnej są Brytyjczykami, Irlandczykami czy Północnoirlandczykami?

 

WYRÓŻNIENIE

Aneta Ludwig „Istanbul – City on the Edge”

Stambuł to metropolia pozornie podobna do wielu innych w Europie, nie bardziej egzotyczna od zakątków Berlina czy Paryża. A jednak jest to miasto odmienne, stojące na granicy dwóch światów, gdzie za najbliższym załomem ukazać się może surowość meczetu złamana frywolnością stroju śmiejącej się beztrosko dziewczyny dalekiej od pomysłu włożenia burki. Takim chciałam to miasto pokazać: spójnym w sprzecznościach jego historii i dnia dzisiejszego, rozłożonym na granicy europejskości i azjatyckości, światła i cienia, ciszy i krzyku.

 

WYRÓŻNIENIE

Paweł Łączny „Kirgizi, ludzie stepu”

Kirgizi to koczowniczy lud pasterski, w dużej mierze nadal kultywujący kulturę i tradycje swoich przodków. Choć w kraju widoczne są wpływy nowoczesności, nie determinują one ich życia codziennego związanego z naturą i od niej zależnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*