Aktualizacje aparatów Olympus OM-D

Oly_LogoLens_pos_xl

Właściciele topowych modeli OM-D E-M1 i E-M5 Mark II otrzymają kolejne aktualizacje oprogramowania, które zwiększą możliwości ich aparatów poprzez dodanie nowych, innowacyjnych funkcji. Dostępne za pomocą Olympus Digital Camera Updater aktualizacje są dowodem na determinację Olympusa w dążeniu do tego, aby flagowe modele OM-D dyktowały tempo rozwoju w klasie aparatów z wymiennymi obiektywami. Nowe oprogramowanie będzie dostępne do pobrania od końca listopada 2015 roku. 

E-M1 – aktualizacja ver. 4.0

OLYMPUS_OM-D_E-M1

Wielokrotnie nagradzany model OM-D E-M1 w momencie swojego debiutu w 2013 roku był najbardziej zaawansowanym aparatem systemowym dostępnym na rynku, a jesienna aktualizacja oprogramowania sprawi, że zachowa pozycję lidera. Oprócz rozszerzenia możliwości współpracy z Olympus Capture uaktualnienie pozwoli użytkownikom tego modelu – z reguły profesjonalnym fotografom i zaawansowanym amatorom – uzyskać dostęp do 18 znaczących usprawnień, które dotyczą przede wszystkim nagrywania filmów oraz organizacji profesjonalnego warsztatu pracy. Aktualizacja obejmuje:

  • Tryb Focus Stacking – wykonuje zachwycające zdjęcia makro z ostrymi krawędziami i dużą głębią ostrości, tworząc obraz z ośmiu ujęć przy jednym naciśnięciu spustu migawki.
  • Większy wybór częstotliwości klatek nagrywanego filmu – pozwala na odtwarzanie filmów w jakości kinowej, bez rozmyć z częstotliwościami 24, 25 oraz 30 klatek na sekundę.
  • Nagrywanie filmów z 5-osiową stabilizacją obrazu – pozwala na wybór między mechaniczną stabilizacją znajdującą się w korpusie i dodatkowym trybem ze wsparciem stabilizacji elektronicznej.
  • Wyświetlanie parametrów nagrywania – w trakcie nagrywania filmów, na ekranie LCD pokazywane są podstawowe informacje, w tym wskaźnik poziomu, histogram, poziom dźwięku i kody czasowe.
  • Tryb Cichy – uruchamia bezszelestną, elektroniczną migawkę, umożliwiając filmowanie lub fotografowanie wszędzie tam, gdzie dodatkowe dźwięki mogą być problemem.

E-M5 Mark II – aktualizacja ver. 2.0

OLYMPUS_OM-D_E-M5_Mark_II

Wprowadzony na rynek 6 miesięcy temu OM-D E-M5 Mark II posiada już wiele z funkcji, które znalazły się w ostatniej aktualizacji E-M1. Dzięki najwydajniejszej na świecie 5-osiowej stabilizacji obrazu użytkownicy E-M5 Mark II już teraz mogą korzystać z doskonałych, pozbawionych rozmyć ujęć, nawet jeśli zdjęcia robione są w ruchu lub w słabszych warunkach oświetleniowych. Jednak również w przypadku tego aparatu jesienna aktualizacja oprogramowania przynosi kilka usprawnień. Aktualizacja E-M5 Mark II zawiera między innymi: 

  • Tryb Nowy Obraz – specjalne narzędzie gradacji kolorów, które ułatwia późniejszą edycję filmów.
  • Synchronizację audio i wideo – tworzy perfekcyjną ścieżkę dźwiękową, automatycznie synchronizując obraz i dźwięk z zewnętrznego mikrofonu.
  • Focus Bracketing – niezwykle użyteczna funkcja, przydatna przy ujęciach z małą głębią ostrości. Pozwala na wybór najlepszego zdjęcia z automatycznej serii ujęć zrobionych z różnymi ustawieniami punktu ostrości.

OM-D_line-up_E-M1_E-M5_Mark_II_E-M10

Więcej informacji na temat możliwości nowego oprogramowania obu aparatów znajduje się na stronie Olympus downloads. Informacje na temat aparatów Olympus OM-D, ich funkcji oraz przeznaczonych do nich akcesoriów znajdują się na stronie OM-D. Specyfikacja produktu może ulec zmianie bez wcześniejszej zapowiedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*