ANTONI KREIS w Zabrzu – wystawa fotografii IMAGINE + REINKARNACJE – 09.04.2013 r.

Galeria Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii WST
Zabrze ul. Park Hutniczy 3-5, tel. 32 2711327
www.zabrze.wst.pl/galeria

 

ANTONI KREIS – IMAGINE + REINKARNACJE

9 kwietnia (wtorek) 2013 r. o godz.  17.30 – oficjalne spotkanie z autorem prac,

o godz. 18.30 – oficjalny wernisaż wystawy.

 

Wystawa czynna od dnia 26 marca do dnia 28 kwietnia 2013 r.

Kurator wystawy – Janusz Musiał.

 

IMAGINE   REINKARNACJE- plakat

IMAGINE – 2008

Cykl fotografii będący próbą zilustrowania tak zwanych marzeń sennych za pomocą obrazu

Sen następuje po dniu pełnym doznań.

Jest skrzynką do której wpadają wszelkie informacje, zdobyte w ciągu minionego dnia, wrażenia, emocje, świadome i podświadome doznania. Sygnały ze świata i sygnały z wnętrza.

Najważniejszą fazą snu jest PRZEBUDZENIE bo decyduje o tym, czy i ile zapamiętamy

z nocnej projekcji. O tym co chcemy pamiętać.

O czym chcemy śnić w przyszłości decydujemy my sami, decyduje nasz mózg i nasza bardziej lub mniej rozwiniętą potrzeba DOZNANIA świata.

Geneza każdego snu sięga rzeczywistości – nic we śnie nie dzieje się takiego, co nie miałoby źródła w świecie realnym. Twarze ludzi, istoty o wielu głowach, kończynach, skrzydła aniołów, to tylko zniekształcona projekcja fotografii zapisanych w mózgu-komputerze.

Najczęstszym  doznaniem występującym we śnie jest STRACH – dlaczego.

Sen jest jak film. Można oddzielić obraz od ścieżek uczuć i emocji, które we śnie zastępują ścieżkę dźwięku.

 

REINKARNACJE – 2013

REINKARNACJE to cykl autoportretów będących symbolami kolejnych okresów mojego życia. To historia trwania, składająca się z różnych etapów.  Byłem w wielu miejscach, wiele rzeczy w życiu robiłem. Takim byłem, takim chciałem być. Raz jestem Dobrym Człowiekiem a raz Złym. Kim jestem naprawdę. Nie wiem. Jestem sobie. Czy wystawią mi pomnik, czy nikt o mnie nie będzie pamiętał. Co jest najważniejsze w życiu każdego z nas. Czy to, aby zawsze być sobą. A może jednak wizerunek, który zostanie w pamięci ludzi tak długo, dopóki właściciele tychże pamięci sami zechcą. Wiem co było, nie wiem co będzie. Zostanę. Rozpłynę się w niepamięci. Albo wrócę w kolejnym wcieleniu aby znów przybierać różne maski. Czasem robię ważne rzeczy a czasem marnuję bezowocnie cenny czas. Czasem.

ANTONI KREIS – ur. w 1956 r., artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, wiceprezes ds. edukacji Zarządu Okręgu Śląskiego ZPAF w Katowicach, w poprzedniej kadencji wice prezes ds. artystycznych. Od 1983 r. instruktor filmu i fotografii MKiS kat. I. Zawodowo związany z fotografią od końca lat 70-tych. Wykładowca w Szkole Fotograficznej FOTOEDUKACJA w Katowicach. Fotografuje od 12-go roku życia. W latach 1978-88 aktywny realizator filmów nieprofesjonalnych, wieloletni członek Zarządu Federacji Amatorskich Klubów Filmowych w Polsce. Autor kilkudziesięciu indywidualnych wystaw autorskich oraz uczestnik blisko dwustu zbiorowych. Wielokrotny zdobywca głównych nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych i filmowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*