Co zrobi Panasonic na rynku aparatów?

Ostatnimi czasy firma Panasonic ma lekkie problemy finansowe choć sprzedaż obiektywów przynosi zysk, ich aparaty nie są już tak konkurencyjne jak kiedyś, szefostwo dało jasno do zrozumienia, że planuje modernizację całej linii G swoich aparatów oraz skupienie się na rynku aparatów dla profesjonalistów, będzie być może więcej lustrzanek i bezlusterkowców opartych o matrycę micro 4/3.

 

Panasonic logo black clouds

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

11 myśli nt. „Co zrobi Panasonic na rynku aparatów?

    • Jak na razie to są ogólniki minimalnie bardziej wiarygodne, pozostaje czekać albo zainteresować się innym systemem bo Panasonic chyba nic bardziej rewolucyjnego niż GH3 już nie wypuści co mogło by zagrozić bezlusterkowcom Sony.

        • A niby dlaczego ma zagrażać, jak np. Sony ma APS-C który generują lepszy obrazek, jak dla mnie im większa matryca tym lepiej, im lepsza jakość obrazu tym lepiej, Micro 4/3 to kompromis pomiędzy jakością a rozmiarem, skoro aparaty z matrycami APC-C dają mi prawie identycznie małe rozmiary to nie biorą Micro 4/3 pod uwagę, pomijam tutaj profesjonalne aparaty np. GH3 które są warte naszych pieniędzy.

    • Niestety na razie szefowie firmy Panasonic nie przedstawili żadnych konkretnych informacji o nowych modelach aparatów a tylko nakreślili kilka linii rozwoju które biorą pod uwagę, chcą przebudować segment aparatów G, chcą się skupić na bardziej profesjonalnych modelach i uderzać z ofertą do profesjonalistów. Co się będzie działo tak naprawdę jeszcze nie wiadomo, w pierwszej połowie roku albo nawet i wcześniej jest prawdopodobne, że firma pokaże model GX2 który będzie profesjonalnym małym bezlusterkowcem, coś na wzór aparatu NEX-7 i w sumie tyle wiadomo, wiosna za pasem więc lepiej dla firmy jakby wrzuciła na rynek coś nowego i na czasie aby konkurować z Sony który robi coraz lepsze aparaty.