IRIX 15mm f/2.4 – rozpoczęcie sprzedaży

Firma Next77, wyłączny dystrybutor marki Irix w Polsce, informuje o rozpoczęciu sprzedaży obiektywów IRIX Blackstone oraz Firefly. 
Irix to nowo powstała marka obiektywów fotograficznych, będąca efektem międzynarodowej współpracy fotografów, inżynierów oraz pasjonatów fotografii. Obiektyw, który trafił do sprzedaży to model 15mm f/2.4 – super szerokokątny obiektyw manualny przeznaczony do matryc pełnoklatkowych. Całkowicie nowe, rewolucyjne funkcje specjalne, takie jak focus lock, infinity click! czy focus scale calibration wyznaczają nowy poziom funkcjonalności obiektywów z ręcznym nastawianiem ostrości. Dzięki zaawansowanej konstrukcji optycznej i specjalnej formule powłok antyrefleksyjnych neutrino coating ryzyko wystąpienia blików i flar zredukowano do absolutnego minimum, gwarantując wysoki kontrast i jednorodność kolorystyczną w całym obszarze obrazowania.. Jest to idealne szkło do fotografowania architektury, krajobrazów oraz wnętrz. Produkt jest dostępny w dwóch wersjach: Blackstone oraz Firefly z mocowaniami Canon EF oraz Nikon F. W drugiej połowie września dostępna będzie również wersja z mocowaniem Pentax-K.
Blackstone, wersja Premium, został wykonany z wytrzymałego stopu aluminiowo-magnezowego, który zapewnia niezawodną ochronę obiektywu nawet w ekstremalnych sytuacjach i warunkach pogodowych. W jego konstrukcji zastosowano cztery gumowe uszczelki, chroniące mocowanie bagnetowe obiektywu, mechanizm nastawiania ostrości, a także zabezpieczenie przed wodą i pyłem również od strony przedniej soczewki. Grawerowane oznaczenia pokryte farbą fluorescencyjną reagującą na promienie UV, umożliwiają łatwiejszy odczyt w warunkach słabego oświetlenia. Rekomendowana cena tego obiektywu to 2 495 zł.
Firefly – podstawowa wersja – wyposażona została w trzy gumowe uszczelki, które chronią mocowanie i mechanizm ustawienia ostrości przed kurzem i wilgocią, a także przypadkowym zachlapaniem wodą. Ergonomiczny pierścień ostrości wykończony gumą zapewnia wysoki komfort pracy. Firefly to najlżejszy obiektyw w swojej klasie. Rekomendowana cena tego obiektywu to 1 775 zł.
Więcej informacji na temat marki Irix oraz jej produktów można znaleźć na stronie www.irixlens.com.

Specyfikacja

WIELKOŚĆ OBRAZKA 35mm „Full Frame”
OGNISKOWA 15 mm
KĄT WIDZENIA 110⁰ (w poziomie)
ZAKRES OSTRZENIA 0.28 m (0.92 ft) – ∞
TYP OSTRZENIA manualna z opcją „lock function”
ZAKRES PRZYSŁONY f/2.4 – f/22
ZMIANA PRZYSŁONY z poziomu aparatu
BUDOWA PRZYSŁONY 9 listków
BUDOWA OPTYCZNA 15 elementów w 11 grupach 3x HR, 2x ED, 2x ASP
ROZMIAR FILTRA 95 x 1.0 mm
TYLNI SLOT NA FILTRY 30 x 30 mm
MOCOWANIE Canon EF, Nikon F, Pentax K
WYMIARY 114 x 100 mm (4.49” x 3.94”)
WAGA

FIREFLY

CANON 608 g (1.34 lbs)
NIKON 581 g (1.28 lbs)

BLACKSTONE

CANON 685 g (1.51 lbs)
NIKON 653 g (1.44 lbs)

irix_blackstone_1 irix_blackstone_2 irix_blackstone_side irix_15mm_distortion irix_15mm_mtf irix_15mm_f2-4_opt-scheme_l

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*