Kilka sztuczek w fotografii produktowej

fotografia tipsy

Na trzech załączonych filmach zobaczycie jak fotograf Frida Fahrman robi zdjęcia produktom przy pomocy aparatu Nikon D610. Na pierwszym widzimy, że przy fotografii biżuterii warto wspomóc się złotą blendą aby dokładnie oświetlić fotografowany obiekt. Można także użyć zwykłej srebrnej folii, oczywiście tylko wtedy gdy mama pozwoli ją wam zabrać z kuchni. Zawsze też można odbić trochę światła białą kartką, ja jednak polecam wyposażyć się w kilka blend i mieć je zawsze pod ręką.

Drugi film pokazuje jak można nałożyć lekkie zafarby na zdjęcie, np. przy pomocy gałązki z liśćmi czy białej kartki złożonej w rulon. Gdy przyłożymy te elementy do obiektywu to zostaną one rozmyte i ładnie wejdą na nam zdjęcie. Po co używać Photoshopa jak można to zrobić od razu…

Na trzecim zdjęciu widzimy jak można użyć lampy błyskowej którą posiada nasz telefon przy robieniu zdjęć aparatem, przyznam się, że nie wpadło mi to nigdy do głowy ale tylko dlatego, że raczej nie korzystam ze smartfonów. Inna sprawa, że aby zdjęcie było w miarę naświetlone to trzeba mieć dobrą lampę, z tym jest różnie, tak czy inaczej dostaliście kilka dobrych tipsów które możecie wykorzystać lub nie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*