Kolejna nowy obiektyw dla standardu Mikro Cztery Trzecie: PANASONIC LUMIX G 42,5 mm/F1,7

Obok obiektywu o ogniskowej 30mm Panasonic ogłosił również wprowadzenie do gamy swoich obiektywów Mikro Cztery Trzecie modelu LUMIX G 42,5 mm/F1,7 ASPH./POWER O.I.S. (odpowiednik 85 mm w aparacie 35 mm). Oprócz maksymalnej przysłony F1,7 obiektyw LUMIX G 42,5 mm/F1,7 ASPH./POWER O.I.S. jest także wyposażony w funkcję optycznej stabilizacji obrazu i szybki autofokus.

LUMIX G H-HS043 Silver Slant

W konstrukcji obiektywu złożonej z 10 elementów optycznych w 8 grupach zastosowano soczewkę asferyczną. Taka soczewka ogranicza aberracje sferyczne i zniekształcenia. Popularna ogniskowa 42,5 mm na poziomie średniego teleobiektywu (odpowiednik 85 mm w aparacie 35 mm) doskonale sprawdza się w wielu sytuacjach zdjęciowych a w połączeniu z przysłoną 1.7 pozwala uzyskać efektowne rozmycie. Uniwersalna odległość ostrzenia 31 cm ułatwia fotografowanie obiektów w naturalnej wielkości i w zbliżeniu (na przykład robienie zdjęć potraw).

Z uwagi na typową dla obiektywów z dużą przysłoną małą głębię ostrości nawet minimalne drżenie ręki przy fotografowaniu z takim obiektywem może pogorszyć ostrość. Mechanizm POWER O.I.S. (optyczna stabilizacja obrazu) zintegrowany z obiektywem LUMIX G 42,5 mm/F1,7 ASPH./POWER O.I.S. skutecznie kompensuje nie tylko małe i szybkie ruchy, ale także powolne przesunięcia w większym zakresie, pomagając uzyskać bardzo ostry obraz nawet przy słabym oświetleniu nocą lub w pomieszczeniu.

System wewnętrznego ostrzenia gwarantuje szybkie działania AF w każdym zakresie od zbliżenia do nieskończoności. Zastosowanie nowo opracowanego silnika krokowego zapewnia płynne i ciche działanie systemu autofokusu zarówno przy fotografowaniu, jak i przy nagrywaniu filmów.

LUMIX G H-HS043 Black Slant

Siedem listków przysłony nadaje jej okrągły kształt. Zapewnia to atrakcyjny i płynny efekt rozmycia podczas fotografowania przy szeroko otwartej przysłonie. Niezawodny metalowy mechanizm mocujący sprawia, że obiektyw znakomicie sprawdza się przy aktywnym użytkowaniu, a wielowarstwowa powłoka minimalizuje powstawanie poświaty i odblasków, podnosząc jakość uzyskanych zdjęć. Nowy obiektyw LUMIX G 42,5 mm/F1,7 ASPH./POWER O.I.S. z metalizowanym czarnym lub srebrnym korpusem jest stylistycznie dopasowany do jednoobiektywowych bezlusterkowych aparatów cyfrowych z serii LUMIX G.

Więcej informacji: www.panasonic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*