Konkurs fotograficzny – Fotolia TEN

Fotolia, czołowy w Europie serwis microstockowy, ogłasza dziś ogólnoświatowy konkurs inspirowany Kolekcją TEN.

Od 10 września do 10 października, cyfrowi artyści z całego świata będą mieli okazję zmierzyć się z 10 mistrzami sztuki cyfrowej, stojącymi za obrazami z Kolekcji TEN.

 

Do wygrania nagrody o łącznej równowartości ok. 850 000 zł. Praca głównego zwycięzcy zostanie wykorzystana w międzynarodowej kampanii reklamowej wartej ok. 750 tys. zł.

Każdy z uczestników będzie mógł wybrać kilka z dziesięciu tematów konkursu
i stworzyć plik PSD nawiązujący do tematów, które wybrał, przy użyciu przynajmniej trzech zdjęć z serwisu Fotolia, które zostały wykorzystane przez artystę z Kolekcji TEN. Uczestnik może wysłać tylko jedną pracę na dany temat. Osoby biorące udział w konkursie będą mogły wybierać spośród 10 tematów: biznes, rodzina, podróż, pieniądze, żywność, lifestyle, abstrakcja, street art, mobile oraz drinks. Do tworzenia plików konkursowych mogą być wykorzystywane także prywatne obrazy oraz inne pliki
z bazy Fotolii.

Wszyscy zainteresowani powinni zgłosić swoje prace na profilu Fotolii na Facebooku http://www.tencollectioncontest.com, pomiędzy 10 września a 10 października. Główny zwycięzca zostanie wyłoniony 17 października. Wśród osób oceniających prace konkursowe znajdą się wszyscy artyści z Kolekcji TEN, najaktywniejsi członkowie społeczności Fotolia oraz członkowie Wisibility (portalu specjalizującego się w wideo tutorialach oraz szkoleniach z pracy twórczej) i Amkashop (portalu gromadzącego prace najlepszych artystów cyfrowych).

Praca zwycięzcy zostanie wykorzystana w międzynarodowej kampanii reklamowej, która będzie prowadzona w listopadzie i grudniu tego roku. Jest to wyjątkowa okazja dla wszystkich artystów cyfrowych, aby pokazać swoją pracę na międzynarodowym rynku.

Zwycięzca otrzyma także:
• Kopię oprogramowania Adobe® Creative Suite® 6 Master Collection
• Tablet Wacom Intuos5 Touch M
• Roczny abonament w serwisie Fotolia (100 pobrań/miesiąc)
• 1 000 „TUTO kredytów” do wykorzystania na tuto.com
• Wydruk PVC dużego formatu za pośrednictwem strony Amkashop.com

Dziewięciu wyróżnionych uczestników otrzyma nagrody:
• Tablet Wacom Intous5 Touch M
• Roczny abonament w serwisie Fotolia (25 pobrań/miesiąc)
• 100 „TUTO kredytów” do wykorzystania na tuto.com
• Torba graficzna od strony Amkashop.com

Dodatkowo czterech autorów zostanie nagrodzonych kopią programu Adobe® Photoshop® CS6 Extended. Te cztery prace zostaną wybrane przez przedstawicieli Fotolii, którzy wezmą pod uwagę głosy społeczności Facebook.

– Obrazy z Kolekcji TEN to prawdziwy sukces wśród grafików i artystów cyfrowych, ale też osób stawiających pierwsze kroki w świecie sztuki cyfrowej. Na całym świecie, od dnia opublikowania prac, było ponad 150 tys. pobrań obrazów zapisanych w otwartych plikach PSD, w dniach ich publikacji. To niezwykły wynik – powiedziała Beata Jaroszewska, dyrektor operacyjny serwisu Fotolia na Polskę. – Już po ogłoszeniu ostatniego projektu w Kolekcji TEN i rozpoczęciu konkursu chcielibyśmy podziękować naszym kluczowym partnerom, którzy pomogli nam przekuć ten projekt w sukces. Dzięki tej inicjatywie mamy okazję dotrzeć do międzynarodowego środowiska pasjonatów projektowania graficznego, którzy wciąż pragną poszerzać swoje kreatywne horyzonty – dodała Beata Jaroszewska

O Kolekcji TEN:
Projekt Kolekcja TEN rozpoczęto w grudniu 2011 roku. Inicjatywa dedykowana
do środowiska twórczego, umożliwiała pobieranie otwartych plików PSD, stworzonych przez czołowych światowych artystów cyfrowych, za darmo. Przez dziesięć kolejnych miesięcy graficy i twórcy kreatywni mieli szansę poznać od „kuchni” technikę najlepszych w branży. Zapoznać się z unikalnym stylem i poradami mistrzów cyfrowego designu, które pomogą im doskonalić ich własne umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*