Konkurs Sony World Award 2015 dostępny dla zdjęć wykonanych telefonem komórkowym.

WPO_Logo_-BLACK_MASTER

W dniu 27 stycznia organizacja World Photography Organisation(WPO) ogłosiła otwarcie nowego, międzynarodowego konkursu fotografii wykonanej za pomocą urządzeń mobilnych. Ogłoszony konkurs odbywa się w ramach Sony World Photography Awards 2015.

Organizatorzy otwierając konkurs potwierdzają znaczenie fotografii wykonanej telefonem komórkowym dzięki któremu w każdym momencie i w każdym miejscu można dokumentować codzienne życie. Dostrzegają jakie stwarza to możliwości twórcze dla fotografów korzystających z urządzeń mobilnych i dla nich właśnie otwierają konkurs.  Konkurs zaczyna się 27.01.2015 a kończy już po miesiącu tj. 27.02.2015. W tym czasie można zgłaszać do konkursu fotografie wykonane  telefonem komórkowym przy czym fotografie muszą być wykonane w tym przedziale czasu. Udział w konkursie jest bezpłatny(max. 3 zgłoszone fotografie) i jest dostępny dla wszystkich chętnych. Zgłoszenie do konkursu jest możliwe za pośrednictwem strony: www.worldphoto.org.

Po zamknięciu możliwości zgłaszania zdjęć jury wybierze 20 finałowych zdjęć. W skład jury wchodzą:

  • Anna Dickson;
  • Chris Hudson;
  • Anthony Lepinay;
  • Alvin Soon;
  • Evgeny Tchebotarev.

Wybrane, finałowe prace zostaną zaprezentowane na stronie internetowej World Photography Organisation, www.worldphoto.org i spośród nich w drodze publicznego głosowania dostępnego na stronie w dniach 10-17 marca zostanie wyłoniona jedna zwycięska fotografia . Laureat konkursu zostanie zaproszony na uroczyste przyznanie nagrody, które odbędzie się w dniu 23 kwietnia w Londynie.  Nagrodą jest pakiet produktów Sony w tym flagowy model smartfona Xperia i tablet.

Dalsze szczegółowe informacje na temat Sony World Photography Awards i World Photography Organisation można znaleźć na www.worldphoto.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*