Nikon D800 vs Canon 5D mark III, kolejna batalia

Stało się już tradycją na tej stronie publikowanie potyczek między tymi dwoma gigantami tak więc zapraszam na obejrzenie trzech filmów na których zobaczycie Canona 5D mark 3 w starciu ze swoim konkurentem Nikonem D800. Zapraszamy także na stronę autora testu.

 

Długi film porównujący te dwa aparaty w każdym aspekcie.

 

Drugi film opowiada historię o filmowaniu w którym to używamy przybliżenia aby móc jeszcze lepiej ustawiać ostrość. Canon robi to rewelacyjnie a Nikon podczas przybliżenia wyświetla mniej klatek na sekundę! Dlaczego? Nie wiadomo ale brzydko to wygląda i niektórym będzie przeszkadzało.

 

Trzeci film pokazuje możliwości nagrywania wideo po podłączeniu zewnętrznego wyświetlacza w tym przypadku jest to telewizor Sharpa FullHD. Co dziwne Nikon pokazuje obraz poprzez Live View w rozdzielności 1080p i robi to świetnie ale podczas gdy tester włącza nagrywanie D800 zaczyna nagrywać w 720p, czyżby przy pomocy Live View nie można nagrywać w FullHD? Jeżeli ktoś ma D800 proszę to sprawdzić i opisać w komentarzach pod tym artykułem tym bardziej, że sam autor testu twierdzi, że nagrywanie ustawił na 1080p.

Canon z kolei wyświetla obraz w 1080i co daje nam mniej widocznych klatek podczas oglądania ale nagrywa według ustawionej rozdzielczości.

 

Czwarty film pokazuje jaki poziom szumów rejestrują aparaty podczas nagrywania dźwięku z podłączonym zewnętrznym mikrofonem firmy Rode (dobra firma). Według mnie minimalnie niższy poziom szumów rejestruje Canon, w teście uczestniczy także trochę lepszy od standardowego dyktafon który test wygrywa, tak więc podczas poważniejszego filmowania nadal lepiej korzystać z zewnętrznych rejestratorów dźwięku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*