Nikon D800 vs Canon 5D mark III porównanie, sample, wideo

Zapraszamy na kolejne porównanie. Tym razem, a jakże by inaczej w szranki stanie Canon 5D mark III oraz Nikon D800. Porównanie obu aparatów odbędzie się pod kątem jakości zdjęć wykonywanych w studyjnych warunkach.

Canon 5D mark III jest bardzo chwalony za AF, D800 za rozdzielczość i detale, oba prezentują podobny poziom szumów, nie będziemy wybierać zwycięzcy tylko przytoczę cytat z poniższej prezentacji wypowiedziany przez Nathana Elsona ” Jeżeli jesteś użytkownikiem systemu Nikona to nie masz powodu przechodzi na system Canona, jeżeli jesteś użytkownikiem systemu Canona to nie masz powodu przechodzić na system Nikona “ – Te słowa znakomicie oddają sytuację obu aparatów, tak naprawdę różnice stanowią detale które dla 90% fotografów nie będą miały znaczenia.

 

Film oglądajcie do końca. Film został nakręcony Nikonem D4 a na końcu autor ma kilka słów do powiedzenia na temat działania aparatu pod kątem filmowania, dla tych którzy nie znają angielskiego, jest tam trochę narzekań na mało ostry obraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

2 thoughts on “Nikon D800 vs Canon 5D mark III porównanie, sample, wideo