Nikon ME-1 Pierwszy mikrofon do lustrzanek cyfrowych firmy

Nikon przedstawił pierwszy w swojej ofercie mikrofon kierunkowy do swoich lustrzanek. Przypomnijmy, że mikrofon kierunkowy eliminuje szumy, odgłosy wydawane przez obiektyw, przy kręceniu materiału wideo.

Informacja prasowa:

Amsterdam, 5 kwietnia 2011 r. – Firma Nikon wprowadza pierwszy zewnętrzny mikrofon stereo – ME-1. Ten kierunkowy mikrofon zwiększa jakość filmów nagrywanych przez lustrzanki cyfrowe firmy Nikon, rejestrując krystalicznie czysty dźwięk pozbawiony niechcianych szumów pracującego aparatu.

Stanowi on niezbędne uzupełnienie zestawu każdego wielbiciela wideofotografii, który od tej pory ma możliwość nagrywania filmów ze ścieżką dźwiękową równie wysokiej jakości, co zapis wideo.

Wyższa jakość dźwięku nagrywanego lustrzankami cyfrowymi

Zaangażowanie firmy Nikon w rozwój uniwersalnego nagrywania filmów zaowocowało opracowaniem mikrofonu ME-1. Rejestrowany przez niego dźwięk stereofoniczny odznacza się profesjonalną jakością w różnorodnych sytuacjach, dzięki czemu D-Movie — ceniona funkcja nagrywania filmów firmy Nikon — charakteryzuje się jeszcze większym zaawansowaniem. ME-1 stanowi atrakcyjną alternatywę dla wbudowanego mikrofonu aparatu.

Zurab Kiknadze, kierownik produktu w dziale obiektywów, akcesoriów i oprogramowania firmy Nikon Europe, powiedział: „Mikrofon ME-1 jest doskonałym uzupełnieniem stale rozwijającego się systemu nagrywania filmów wysokiej jakości firmy Nikon. Zarówno profesjonaliści, jak i entuzjaści mają od teraz możliwość nagrywania dźwięku na niezwykle zaawansowanym poziomie, dzięki czemu ich filmy zyskają siłę wyrazu”.

Krystalicznie czysty dźwięk stereofoniczny

Mikrofon ME-1, stworzony z myślą o użytkownikach lustrzanek cyfrowych, został wyposażony w mechanizm redukcji drgań, który eliminuje niechciany szum operacyjny pochodzący z autofokusa. Jako mikrofon kierunkowy, ME-1 umożliwia nagrywanie dźwięku z precyzyjnie wybranego przez użytkownika miejsca. Zakłócenia spowodowane przez zewnętrzne dźwięki można zniwelować za pomocą osłony znajdującej się w zestawie, a dzięki przyciskowi filtra górnoprzepustowego użytkownik ma kontrolę nad szumami o niskiej częstotliwości. Czułość mikrofonu na panujące w danej chwili warunki dźwiękowe można również dostosować w menu aparatu.

Mikrofon ME-1 jest zasilany przez aparat fotograficzny i można go łatwo zamontować na gorącej stopce. Jego przemyślana i ergonomiczna konstrukcja pozwala na wygodne fotografowanie z ręki. Krótki korpus umożliwia łatwy dostęp do wizjera, a poręczna blokada kabla zapobiega jego zaplątaniu.

Mikrofon ME-1 może być używany ze wszystkimi lustrzankami cyfrowymi firmy Nikon wyposażonymi w złącze 3,5 mm do mikrofonów zewnętrznych. Dostępny jest z gąbką tłumiącą oraz futerałem.

Mikrofon jest kompatybilny z aparatami:

COOLPIX P7000
D300S
D3100
D3S
D5100
D7000

A jego cena będzie oscylowała w granicach 500zł

Źródło: Nikon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Jedna myśl nt. „Nikon ME-1 Pierwszy mikrofon do lustrzanek cyfrowych firmy