Nikon prezentuje wodoszczelne aparaty COOLPIX AW130 i S33

Firma Nikon poszerza swoją ofertę aparatów wodoszczelnych o wytrzymały COOLPIX AW130 o rozdzielczości 16 mln pikseli, wyposażony w duży wyświetlacz OLED o przekątnej 3 cali gwarantujący doskonałą widoczność nawet w pełnym słońcu lub pod wodą oraz uniwersalny COOLPIX S33 o rozdzielczości 13 mln pikseli, posiadający menu w dwóch wersjach – dla dorosłych i dla dzieci.

COOLPIX AW130 o rozdzielczości 16 mln pikseli to idealny wybór dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Można go zabrać ze sobą wszędzie – nawet na głębokość 30 m pod wodą1, czyli maksymalną głębokość dla stopnia nurkowego Advanced Open Water. Aparat jest też  odporny na pył, niską temperaturę do -10oC i upadek z wysokości do 2 m2. Miłośnicy serwisów społecznościowych z pewnością docenią obsługę sieci Wi-Fi i technologii NFC, dzięki której można błyskawicznie udostępniać wykonane zdjęcia, zbliżając aparat do urządzenia mobilnego obsługującego ten moduł.

AW130_YW

Jasny obiektyw szerokokątny o ogniskowej 24 mm i otworze względnym f/2,8 znakomicie nadaje się do fotografii podwodnej lub nocnej, a 5-krotny zoom optyczny i maksymalnie 10-krotny zoom cyfrowy Dynamic Fine Zoom ułatwiają wykonanie zdjęć w zbliżeniu zarówno na lądzie, jak i pod wodą. Dynamiczne sceny można zarejestrować na płynnych filmach Full HD (1080/60i) z dźwiękiem stereofonicznym. Dzięki skutecznej redukcji drgań (VR) każdy ruch aparatu przy filmowaniu akcji i szybkiej zmianie ogniskowej jest ograniczony do minimum. Obsługa systemów nawigacji satelitarnej GPS/GLONASS/QZSS ułatwia rejestrowanie tras podróży i umożliwia zapisywanie danych pozycji na zdjęciach, z dokładniejszymi informacjami o szerokości i długości geograficznej. Na wbudowanej mapie świata można zachować maksymalnie 30 lokalizacji wraz z danymi o wysokości nad poziomem morza lub głębokości pod wodą.

 Model COOLPIX AW130 będzie dostępny na polskim rynku także w atrakcyjnych zestawach „Adventurer” (z uchwytem na rower, szelkami oraz silikonowym etui) oraz „Diving” (z wodoodpornym plecakiem i nietonącym paskiem).

Aparat COOLPIX S33 o rozdzielczości 13 mln pikseli jest wyjątkowo uniwersalny, prosty w obsłudze oraz wytrzymały i znakomicie sprawdza się w trakcie podróży. Można z nim nurkować na głębokość do 10 m1 lub korzystać z funkcji „Kadrowanie twarzy pod wodą” pozwalającej wykrywać twarze bez konieczności zanurzania się w wodzie. Aparat jest odporny na pył i upadek z wysokości do 1,5 m i niskie temperatury do -10oC, dzięki czemu jest w stanie przetrwać wszelkie wyzwania.

S33_PK

 Aparat charakteryzuje się dziecinnie prostą obsługą. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby rejestrować sceny z życia rodzinnego lub imprez z przyjaciółmi na filmach Full HD, a obiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym i maksymalnie 6-krotnym zoomem cyfrowym Dynamic Fine Zoom5 pozwala zbliżyć się do centrum wydarzeń. Dzięki menu w dwóch wariantach – dla dorosłych i dla dzieci – nie ma potrzeby kupowania osobnego aparatu dla młodszych członków rodziny. Programy tematyczne zapewniają najlepszy dobór ustawień – wystarczy włączyć odpowiedni program do danej sytuacji. Doskonałą ostrość i wyrazistość zdjęć gwarantuje autofokus z wyszukiwaniem celu, szybko i precyzyjnie wykrywający fotografowany obiekt.

 Aparat COOLPIX S33 będzie dostępny na polskim rynku także w atrakcyjnych zestawach z plecakiem (w różnych kolorach).

backpackŹródło: www.nikon.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*