Plenerowa wystawa fotografii przyrodniczej Marka Kalinowskiego Kampinoski Park Narodowy

Plenerowa wystawa fotografii przyrodniczej Marka Kalinowskiego
Kampinoski Park Narodowy, na szlaku z Leszna do Roztoki
Wystawa dostępna w nieograniczonym okresie, dopóki czas nie pokona jej materialnej powłoki.

023

Wystawa została zaprojektowana i zbudowana własnymi siłami autora, bez żadnych sponsorów i w jego zamierzeniu jest zaczątkiem największej plenerowej galerii fotografii przyrodniczej w Kampinoskim Parku Narodowym. Na szlaku Leszno – Ruzin miałaby objąć 10 wystaw autorskich najlepszych fotografików zajmujących się fotografią przyrodniczą (żyjących i nieżyjących) obrazujących dorobek tego gatunku fotografii – razem byłoby ok. 100 plansz na przestrzeni 10 km.

Marek Kalinowski dodaje: „Jest to całkowicie mój projekt autorski. Park dał tylko przyzwolenie na postawienie plansz. Mój fragment projektu składa się z trzydziestu tablic o rozmiarach 100 x 140 cm.
Tematyka przekrojowa – od zdjęć makro owadów i roślin po całkiem okazałych przedstawicieli fauny i flory puszczańskiej. Fotografie wiekowe i całkiem nowe…“

Do wystawy można dojechać z Warszawy samochodem:
– drogą poznańską przez Błonie, Leszno do Łubca (trasa na Kazuń), gdzie trzeba skręcić w prawo i przejechać całą
wieś, na krzyżówce przy krzyżu jest strzałka wskazująca miejsce wystawy,
– z ul. Górczewskiej dojechać przez Babice, Zaborów do Leszna, skręcić w prawo na Łubiec tak jak w poprzedniej trasie,
– Wisłostradą do Kazunia, skręcić na Leszno i w Łubcu skręcić w lewo.

Marek Kalinowski – artysta fotografik, członek Okręgu Warszawskiego ZPAF, Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, przedsiębiorca, prezes firmy Diapress Sp. z o.o. Od 20 lat sponsoruje Kampinoski Park Narodowy i jest autorem wielu kalendarzy KPN, autor wystaw fotograficznych: „Papież, Polska, Polonia”, “Polonia Restituta”, “Fotografia przyrodnicza”, „Opery Mozarta”. W latach 1969-91 dziennikarz, fotoreporter w Kurierze Polskim, Inter-press, Miesięczniku Polska, Perspektywy, Tygodniku Przyjaciółka. Współautor Księgi X lecia Polski Niepodległej, współorganizator I Festiwalu Mozartowskiego, jedyny autor fotografii do wszystkich oper Mozarta wystawianych w Warszawskiej Operze Kameralnej. Odpowiedzialny za Public Relationns I Festiwalu Mozartowskiego Warszawskiej Opery Kameralnej.
Autorskie wystawy mozartowskie – Warszawa, Gliwice, Niemcy, Austria, Turcja. Publikacje książkowe – katalogi Warszawskiej Opery Kameralnej z Festiwali Mozartowskich, Księga X-lecia Polski Niepodległej, Dzieje i Kultura Żydów w Polsce. Wiele nagród na konkursach Fotografii Prasowej, na licznych wystawach i konkursach fotografii prasowej i przyrodniczej, Złoty Medal w konkursie “Świat Dziecka”, Brązowy i Srebrny Medal na XVI Bienalle Fotografii Przyrodniczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*