Premiera: 1 NIKKOR 6.7–13 mm f/3.5–5.6, 1 NIKKOR 10–100 mm f/4–5.6

Nikon zaprezentował dwa nowe obiektywy dla Systemu 1. 1 NIKKOR 6.7–13 mm f/3.5–5.6, 1 NIKKOR 10–100 mm f/4–5.6.

 

Informacja prasowa

Firma Nikon wprowadza na rynek dwa nowe obiektywy 1 NIKKOR

Amsterdam, Holandia, 8 stycznia 2013 r.Firma Nikon wprowadza na rynek dwa nowe modele z gamy 1 NIKKOR: ultraszerokokątny obiektyw 1 NIKKOR VR 6.7–13mm f/3.5–5.6 oraz obiektyw 1 NIKKOR VR 10–100mm f/4.0–5.6 ze znakomitym 10-krotnym zoomem.

Te dwa zapowiadane już w 2012 r. obiektywy poszerzają gamę obiektywów 1 NIKKOR na obu krańcach zakresu. Model 1 NIKKOR VR 6.7–13mm to ultraszerokokątny obiektyw o zmiennej ogniskowej, zaś 1 NIKKOR VR 10–100mm to obiektyw zmiennoogniskowy ze znakomitym 10-krotnym zoomem. W obu wykorzystano opracowany przez firmę Nikon system redukcji drgań, który koryguje rozmycie obrazu i zapewnia ostre zdjęcia oraz stabilny obraz w filmach. Są też wyposażone w mechanizm chowania obiektywu pozwalający wsunąć go, gdy nie jest używany, co zapewnia wyjątkową poręczność.

Jordi Brinkman, kierownik produktu ds. systemu kompaktowych aparatów fotograficznych Nikon 1 w firmie Nikon Europe, mówi: ”System Nikon 1 odniósł wielki sukces, a obiektywy 1 NIKKOR odegrały w tym dużą rolę, pozwalając użytkownikom w pełni poznać i rozwinąć ich potencjał fotograficzny. Po wprowadzeniu dwóch nowych modeli gama 1 NIKKOR obejmuje już osiem obiektywów”.
Dodaje: ”Kompaktowy obiektyw 1 NIKKOR VR 6.7–13mm to pierwszy ultraszerokokątny obiektyw w gamie 1 NIKKOR – dobre rozwiązanie dla osób, które chcą robić piękne i ostre zdjęcia stylowych wnętrz albo zmieścić całą swoją rodzinę na fotografii grupowej.”

Brinkman podsumowuje: ”Na drugim krańcu gamy znajduje się obiektyw 1 NIKKOR VR 10–100mm – zgrabny, uniwersalny model sprawdzający się zarówno przy zdjęciach szerokokątnych, jak i przy dużych zbliżeniach. Jest idealny na wakacje czy weekendowe wyjazdy, kiedy potrzebujesz wszechstronnego urządzenia, ale nie chcesz zabierać ze sobą wielu obiektywów”.

 

Koncepcja 1 NIKKOR

Obiektywy 1 NIKKOR rejestrują życie z wyjątkową ostrością. Opracowane z myślą o aktywnym stylu życia, umożliwiają fotografowanie różnych rodzajów scen, a każdy obiektyw jest zoptymalizowany pod kątem nagrywania filmów. Niewielki rozmiar obiektywów 1 NIKKOR w połączeniu z poręcznością, wszechstronnością i szybkością aparatów Nikon 1 zdecydowanie wyróżnia ten system wśród konkurentów.

Oba obiektywy wyposażone są w układy optyczne zoptymalizowane pod kątem współpracy z systemem Nikon 1 oraz soczewki ze szkła typu ED i soczewki asferyczne, co zapewnia wysoką rozdzielczość obrazu i znakomity kontrast. Ich kompaktowe rozmiary i niewielka waga decydują o wygodzie użytkowania i poręczności typowej dla systemu Nikon 1 i nie wymagają przy tym kompromisów jeśli chodzi o jakość zdjęć. Fotografując przez soczewki Nikon, możesz mieć pewność, że uzyskasz zachwycająco ostre zdjęcia o żywych, wiernie oddanych kolorach i głębokim kontraście.

 

Ultraszerokokątny obiektyw 1 NIKKOR VR 6.7–13mm f/3.5–5.6

Wystarczy spojrzeć na zdjęcie zrobione za pomocą obiektywu 1 NIKKOR VR 6.7–13mm, aby poczuć się, jakby naprawdę było się w centrum wydarzeń. Pierwszy ultraszerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy dla systemu Nikon 1 pozwala zbliżyć się do fotografowanego obiektu i jednocześnie zmieścić wszystko w kadrze.

Podobnie jak wszystkie obiektywy 1 NIKKOR, idealnie łączy poręczność, wydajność, szybkość i jakość. Ogniskowa o długości 6,7–13 mm (odpowiednik w formacie 35 mm: ok. 18–35 mm) i kąt widzenia obejmujący 100° – najszerszy wśród wszystkich obiektywów 1 NIKKOR – sprawiają, że jest to obiektyw pozwalający idealnie podkreślić przestrzeń imponującego krajobrazu, zmieścić na grupowej fotografii całą rodzinę czy uzyskać piękne i ostre zdjęcia stylowych wnętrz.

Ten lekki, ultraszerokokątny obiektyw jest dostępny w kolorze srebrnym lub czarnym i posiada elegancką, kompaktową konstrukcję z wysokiej jakości metalową obudową. Dzięki systemowi redukcji drgań zapobiegającemu poruszeniu pozwala z łatwością robić zdjęcia i nagrywać filmy „z ręki”. Mechanizm płynnej regulacji przysłony umożliwia łatwe przechodzenie od ostrego do zmiękczonego tła w celu wyróżnienia głównego obiektu, także podczas nagrywania filmów.

 

Obiektyw 1 NIKKOR VR 10–100mm f/4.0–5.6 ze znakomitym 10-krotnym zoomem

Ten najmniejszy na świecie¹, niezwykle uniwersalny obiektyw z 10-krotnym zoomem oferuje duży zakres powiększenia, sprawdzający się najlepiej przy zbliżeniach oddalonych obiektów. 1 NIKKOR VR 10–100mm jest na tyle wszechstronny i poręczny, że można zabrać go ze sobą wszędzie – z łatwością poradzi sobie z każdym wyzwaniem, od portretów w zbliżeniu do fotografowania wydarzeń sportowych z dużej odległości.
Równie dobrze sprawdza się jako obiektyw szerokokątny i jako teleobiektyw – długość jego ogniskowej wynosi od 10 do 100 mm (odpowiednik w formacie 35 mm: 27–270 mm) a maksymalna wartość przysłony to f/4,0–5,6. Dzięki systemowi redukcji drgań zdjęcia są zawsze ostre, a obraz filmów zawsze stabilny, nawet przy maksymalnym zbliżeniu.

Ten dostępny w kolorach czarnym, srebrnym i białym model, cechujący się elegancką, kompaktową konstrukcją i wysokiej jakości metalową obudową, to niezbędny uniwersalny obiektyw, z którego zawsze będziesz korzystać z zadowoleniem. Zabieraj go ze sobą wszędzie, a będziesz mieć przy sobie idealny obiektyw do rejestrowania wszelkiego rodzaju dynamicznych wydarzeń.

 

Akcesoria

Futerał na obiektyw CL-N101 chroni obiektywy 1 NIKKOR przed kurzem i zarysowaniami, a osłona z mocowaniem bagnetowym HB-N106 zabezpiecza obiektyw, zmniejsza ilość światła docierającą do wizjera i minimalizuje poświatę i refleksy. Gdy osłona nie jest używana, można ją odwrócić i zamontować na obiektywie, dodatkowo zabezpieczając ją zakręcaną blokadą. Osłona z mocowaniem bagnetowym HB-N105 jest dołączana do każdego zakupu obiektywu 1 NIKKOR VR 6.7–13mm.

 

Gama obiektywów 1 NIKKOR

Do tej pory gama obiektywów 1 NIKKOR obejmowała: lekki, kompaktowy obiektyw zmiennoogniskowy 1 NIKKOR VR 10–30mm f/3.5–5.6, pozwalający maksymalnie wykorzystać każdą okazję do fotografowania; niewielki teleobiektyw zmiennoogniskowy 1 NIKKOR VR 30–110mm f/3.8–5.6; płaski obiektyw szerokokątny o stałej ogniskowej 1 NIKKOR 10mm f/2.8; sterowany elektrycznie obiektyw zmiennoogniskowy 1 NIKKOR VR 10–100mm f/4.5–5.6 PD-ZOOM polecany do nagrywania filmów; obiektyw 1 NIKKOR 11–27.5mm f/3.5–5.6 o zmiennej ogniskowej i 2,5-krotnym zoomie oraz obiektyw stałoogniskowy 1 NIKKOR 18.5mm f/1.8 o dużym maksymalnym otworze przysłony. Po wprowadzeniu na rynek dwóch nowych obiektywów liczba modeli w gamie wzrasta do ośmiu.

¹Najmniejszy na świecie: wśród obiektywów zmiennoogniskowych z co najmniej 5-krotnym zoomem przeznaczonych do aparatów cyfrowych z wymiennymi obiektywami dostępnymi w dniu ogłoszenia informacji o premierze tego obiektywu (8 stycznia 2013 r.), na podstawie badań firmy Nikon dotyczących porównania wielkości schowanych obiektywów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*