Premiera: AF-S DX Nikkor 18–140 mm f/3.5–5.6G ED VR

Nikon przedstawił nowy obiektyw typu spacer zoom dla lustrzanek cyfrowych z matrycą formatu APS-C, jest to AF-S DX NIKKOR 18–140 mm f/3.5–5.6G ED VR. Po podpięciu do aparatu uzyskamy ogniskową rzędu 27-210mm. Jego cena ma oscylować w granicach 600 dolarów amerykańskich. Producent chwali się, że stabilizacja obrazu ma mieć wydajność 4EV. Warto wspomnieć, że na rynku istnieje już obiektyw Nikkor 18-200mm który będzie konkurował cenowo z dzisiaj wprowadzonym na rynek szkłem.

AF-S DX Nikkor 18–140 mm f3.5–5.6G ED VR

Informacja prasowa

AF-S DX NIKKOR 18–140mm f/3.5–5.6G ED VR – I AM VARIETY

Amsterdam, Holandia, 6 sierpnia 2013 r. Firma Nikon zaprezentowała nowy obiektyw zmiennoogniskowy formatu DX, wyróżniający się zakresem ogniskowych od szerokiego kąta po teleobiektyw, kompaktową konstrukcją i mechanizmem redukcji drgań.

Nowy obiektyw jest wyjątkowo wszechstronny, umożliwiając rejestrowanie z równym powodzeniem rozległych krajobrazów, szczegółowych zbliżeń odległych obiektów i wyraźnych filmów HD. Szeroki zakres ogniskowych od 18 do 140 mm pozwala fotografować różnego rodzaju obiekty bez konieczności wymiany obiektywu, co jest szczególnie cenne dla mniej doświadczonych fotografów. Gdy trzeba ograniczyć bagaż do minimum bez zmniejszania możliwości fotografowania, ten praktyczny i poręczny obiektyw stanowi bardzo wygodne rozwiązanie.

Zurab Kiknadze, menedżer produktu w dziale obiektywów, akcesoriów i oprogramowania firmy Nikon Europe, powiedział: „Kluczowe cechy uwzględnione podczas projektowania tego obiektywu to wszechstronność, przystępna cena, przenośność i optymalna jakość zdjęć. Używanie różnych obiektywów do konkretnych zastosowań niesie oczywiście ogromne korzyści, ale gdy wymagana jest przenośność i elastyczność, niektórzy fotografowie wolą zaufać jednemu obiektywowi. Nowy model NIKKOR dołącza do bogatej oferty obiektywów zmiennoogniskowych firmy Nikon jako idealne rozwiązanie uniwersalne. Planujemy dostarczać go w zestawie z wybranymi aparatami formatu DX, dzięki czemu użytkownik nowego aparatu będzie mógł od razu po rozpakowaniu fotografować bardzo różnorodne obiekty”.

Wszechstronność

Obiektyw podręczny o dużych możliwościach to niezwykle przydatny sprzęt. Dzięki zakresowi ogniskowych 18–140 mm obejmującemu wszystkie najczęściej używane ogniskowe nowy obiektyw NIKKOR jest wyjątkowo wszechstronny. Od rozległych krajobrazów przy ustawieniach szerokokątnych po szczegółowe zdjęcia odległych obiektów z maksymalnym wykorzystaniem możliwości teleobiektywu – zarówno początkujący fotografowie, jak i niedzielni fotoamatorzy docenią możliwość rejestrowania wysokiej jakości zdjęć i filmów bez konieczności wymiany obiektywu.

Stabilne fotografowanie

Doskonałym dopełnieniem uniwersalnego zakresu ogniskowych jest technologia redukcji drgań (VR) firmy Nikon. Umożliwia ona fotografowanie z czasem otwarcia migawki dłuższym nawet o cztery stopnie, co zapewnia lepsze wyniki w słabym świetle i znacznie ostrzejsze zdjęcia z ręki przy wszystkich ustawieniach zoomu. Mechanizm redukcji drgań pozwala znacznie zmniejszyć liczbę poruszonych zdjęć, szczególnie przy dużym zoomie, dodatkowo zapewniając stabilny widok ujęcia w aparacie również podczas filmowania. Jego działanie zwiększa też czytelność obrazu podczas panoramowania. Praca mechanizmu jest bardzo cicha zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania.

Optymalna jakość zdjęć

Obiektyw zaprojektowano z myślą o wymaganiach nowoczesnych matryc lustrzanek cyfrowych o bardzo dużych rozdzielczościach, dzięki czemu zapewnia doskonałą jakość zdjęć przy wszystkich ogniskowych. Konstrukcja optyczna obejmuje 17 soczewek w 12 grupach. Zastosowanie jednej soczewki ze szkła ED (o superniskiej dyspersji) i jednej asferycznej pozwala uzyskać wysoką rozdzielczość i kontrast, minimalizując jednocześnie większość typów aberracji i dyspersji kolorów.

Wygoda podczas podróżowania

Obiektyw zaprojektowano z myślą o optymalnym zrównoważeniu rozmiaru, ciężaru, ceny i jakości obrazu, dzięki czemu łączy on precyzyjną optykę NIKKOR i duży zakres ogniskowych w konstrukcji ważącej zaledwie 490 g. Zastosowanie metalowego mocowania i gumowego uszczelnienia zwiększa tak istotną w podróży wytrzymałość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*