Premiera: Aparty kompaktowe Nikon COOLPIX S6600 i COOLPIX L620

Podczas dzisiejszych premier zobaczyliśmy także dwa nowe aparaty kompaktowe. S6600 i L620. Co ciekawe S6600 posiada odchylany ekran a L620 prawdopodobnie ogumowany grip, chociaż równie dobrze może to być plastik z fakturką aby się go lepiej w dłoni trzymało. Mimo wszystko to nadal dwa zwykłe aparaty kompaktowe które nie zaoferują nam jakości zdjęć na poziomie lustrzanki czy bezlusterkowca. Cena? S6600 to 300 dolarów, L620 to 249 dolarów.

Informacja prasowa

Premiera aparatów kompaktowych COOLPIX S6600 z wbudowanym Wi-Fi oraz aparatu COOLPIX L620 z dużym zoomem

Firma Nikon rozszerza ofertę aparatów kompaktowych o dwa nowe modele. COOLPIX S6600 wyposażony został w matrycę CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli, obiektyw NIKKOR z 12-krotnym zoomem optycznym, obrotowy wyświetlacz LCD z funkcją obsługi gestami oraz wbudowany moduł Wi-Fi, pozwalający na łatwe udostępnianie w Internecie wysokiej jakości zdjęć i filmów. Z kolei COOLPIX L620 to łatwy w obsłudze aparat kompaktowy typu megazoom, oferujący inteligentne funkcje automatyczne oraz tryb nagrywania filmów Full HD.

s6600

Nikon COOLPIX S6600

Dzięki modelowi COOLPIX S6600 użytkownicy z łatwością będą mogli rozwijać swoją kreatywność, a wykonane zdjęcia i filmy błyskawicznie udostępniać w Internecie.

Aparat wyróżnia m.in. obrotowy wyświetlacz LCD, opracowany z myślą o tworzeniu autoportretów oraz fotografowaniu z wysokiej lub niskiej perspektywy. Funkcja Kontrola gestów pozwala na robienie zdjęć lub filmowanie, a nawet sterowanie zoomem, przez przesunięcie palcem po ekranie w trybie autoportretu.

COOLPIX S6600 gwarantuje doskonałą jakość zdjęć i filmów Full HD, nagrywanych z dźwiękiem stereo, w każdych warunkach oświetleniowych. Matryca CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli, wykonana w technologii BSI, w połączeniu z 12-krotnym zoomem optycznym zapewnia żywe barwy rejestrowanych obrazów nawet przy jaskrawym świetle dziennym i słabym oświetleniu nocnym. Dodatkowo, aparat wyposażony jest w mechanizm redukcji drgań w obiektywie (VR), eliminujący efekt poruszenia.

Nowy model oferuje 18 programów tematycznych, które dostosowują ustawienia aparatu w zależności od fotografowanej sceny. Użytkownik ma również do dyspozycji aż 30 różnych efektów i filtrów, które umożliwiają nadawanie zdjęciom indywidualnego charakteru. Tryb Szybkie efekty pozwala na zastosowanie efektu specjalnego natychmiast po wykonaniu zdjęcia, a dzięki trybowi Łatwa panorama każdy będzie mógł zachować malownicze widoki.

Uwiecznionymi obrazami można dzielić się z rodziną i przyjaciółmi dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi, który umożliwia łączność z urządzeniami mobilnymi, takimi jak smartfon czy tablet.

„COOLPIX S6600 jest tak smukły, że zmieści się w kieszeni, a jednocześnie na tyle zaawansowany, że każde zdjęcie i film będą zachwycać jakością. To idealne rozwiązanie do uchwycenia zapierających dech w piersiach krajobrazów. Nowy model, wyposażony w ruchomy wyświetlacz oraz moduł Wi-Fi, z pewnością przypadnie do gustu początkującym fotografom, którzy chcą, aby ich zdjęcia wyróżniały się na tle innych” – mówi Nicolas Gillet, Product Manager zajmujący się produktami konsumenckimi w Nikon Europe.

Aparat COOLPIX S6600 będzie dostępny w czterech kolorach: czarnej, czerwonej, fioletowej, białej. Do sprzedaży trafi w sierpniu 2013 r.

l620

Nikon COOLPIX L620

Dzięki obiektywowi NIKKOR z 14-krotnym zoomem optycznym, COOLPIX L620 zapewnia najwyższą precyzję kadrowania oraz doskonałą ostrość zdjęć, zarówno w przypadku ujęć szerokokątnych jak i tele. Matryca CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 18 megapikseli gwarantuje uzyskanie naturalnych barw nawet przy słabym oświetleniu, np. podczas fotografowania po zmroku czy w czasie kolacji przy świecach.

Aby zapewnić najwyższą jakość obrazu (fotografia), aparat wyposażono w funkcje: Łatwa panorama, redukcji efektu poruszenia, optycznej redukcji drgań (VR) oraz autofokusa z wyszukiwaniem celu. 18 programów tematycznych, dostępnych w nowym modelu oraz funkcja Automatycznego wybierania programów w trybie Łatwa automatyka pozwalają skupić się na komponowaniu kadrów i dobrej zabawie. Dzięki praktycznemu rozwiązaniu jakim są popularne baterie typu AA, aparat można w każdej chwili naładować, a następnie kontynuować fotografowanie.

„Wygodny i łatwy w użyciu COOLPIX L620 z jasnym wyświetlaczem LCD o przekątnej 3 cali to doskonały wybór dla osób, które szukają inteligentnego aparatu z dużym zoomem, wyposażonego w kreatywne efekty i funkcję nagrywania filmów Full HD” – mówi Nicolas Gillet, Product Manager zajmujący się produktami konsumenckimi w Nikon Europe.

Aparat COOLPIX L620 oferowany będzie w kolorach czarnym i czerwonym. W sklepach dostępny będzie w sierpniu 2013 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*