Premiera: Canon EOS 700D i Canon EOS 100D

Formalności stało się zadość i firma Canon oficjalnie pokazała dzisiaj światu swoje dwa nowe aparaty, pierwszy to Canon 700D, następca Canona 650D a drugi to Canon 100D, najmniejsza lustrzanka w ofercie producenta, następca najtańszego 1100D. Wraz z aparatami pojawiła się także odświeżona wersja obiektywu kitowego EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM.

Jak oceniasz aparat Canon 700D?

Sprawdź wyniki

Loading ... Loading ...

Co ciekawe od razu rzuca się w oczy fakt, że model 700D posiada tą samą matrycę co 650D a tańszy model 100D posiada nową wersję tej matrycy, dlaczego Canon nie umieścił ulepszonej matrycy w obu aparatach? To pozostaje dla nas jak na razie zagadką. Obie posiadają rozdzielczość 18 Megapikseli i są oczywiście formatu APS-C.

Na pierwszy rzut oka Canon 700D nie wnosi nic nowego w linii amatorskich korpusów tej firmy, zmieniono koło nastaw które może być teraz obracane w 360 stopniach na prawo i lewo a także wzmocniono konstrukcję odchylanego wyświetlacza o bardziej szczelną i mocniejszą powłokę. Matryca, procesor, moduł AF, prędkość zdjęć seryjnych pozostały takie same jak w poprzednich modelach. Canon który kiedyś rewolucjonizował tryb filmowania nadal nie wprowadził możliwość filmowania w 1080p przy 60kl/s jak mają aparaty amatorskie od Sony. Wychodzi na to, że 700D jest raczej mierną ewolucją niż mała rewoltą na rynku aparatów tej klasy a szkoda.

Jak oceniasz aparat Canon 100D

Sprawdź wyniki

Loading ... Loading ...

Canon 100D określany jest jako najmniejsza lustrzanka cyfrowa jaką kiedykolwiek wyprodukowano, no i właściwie jest to prawda bo nie przypominam sobie lżejszego aparatu tej klasy a po widocznym ścięciu gripa którego jestem bardzo ciekaw jak się go trzyma można nabrać co do tego pewności. Czy aby jednak mały krasnoludek jest na tyle mały aby wejść do kieszeni zamiast bezlusterkowca? W to wątpię, ale nie wnikam w tej chwili w to jakiej pojemności kieszenie posiadacie. Teoretycznie zapowiada się na to, że 100D może być drugim zapasowym Body, ewentualnie trzecim lub też oczywiście pierwszą lustrzanką dla kobiety :).

Jakie są różnice między 700D a 100D? Już piszę. Po pierwsze 100D jest mniejszy, po drugie posiada odświeżoną wersję matrycy tej z 700D (czyżby lepszą?), po trzecie posiada 9 punktów AF ale tylko 1 z nich jest krzyżowy, w 700D wszystkie są krzyżowe. 100D posiada tryb cichych zdjęć czego prawdopodobnie nie posiada 700D, tryb zdjęć seryjnych w 100D to tylko 4kl/s, w 700D 5kl/s. Moc lampy błyskowej w 100 jest mniejsza, poza tym 700D może wyzwalać zewnętrzne lampy bezprzewodowo, 100D nie może tego robić. Mikrofon w 100D jest mono, w 700D stereo ale do obu można podłączyć zewnętrzny. Wyświetlacz w 100D nie jest odchylany. Pozostałe parametry są identyczne.

Cena aparatu 700D: 749 USD za samo BODY (w Polsce cena powinna wynieść 2800zł), w sklepach pojawi się już w kwietniu.

Cena aparatu 100D: 649 USD za samo BODY (w Polsce cena powinna wynieść 2400zł, w sklepach pojawi się już w kwietniu.

Zważywszy na wysokie ceny tych aparatów radzę poczekać aż wejdą na rynek, wtedy bardzo dobry Canon 600D oraz 650D stanieją i zainteresować się nimi w pierwszej kolejności.

Na samym dole kilka zdjęć przykładowych ukrytych w filmach reklamowych oraz kilka filmów przykładowych z tych aparatów.

 

canon 700d

Informacja prasowa

Canon przedstawia aparaty EOS 700D i EOS 100D – uwolnij swoją kreatywność

Warszawa, 21 marca 2013 r.– Canon zaprezentował dziś dwa nowe aparaty z konsumenckiej linii lustrzanek cyfrowych (DSLR) klasy podstawowej – EOS 700D i EOS 100D oraz nowy standardowy obiektyw o zmiennej ogniskowej EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM. Aparaty zapewniają wysoką rozdzielczość 18 megapikseli (MP) oraz prostą obsługę z wykorzystaniem ekranu dotykowego, co pozwala uwiecznić każdą chwilę z ogromną szczegółowością, bez względu na poziom umiejętności fotografa.

EOS 700D to najbardziej zaawansowany konsumencki model EOS, oferujący fotografowanie z szybkością 5 klatek na sekundę, 9-punktowy autofokus krzyżowy oraz odchylany ekran dotykowy Clear View II LCD. Jest to idealna propozycja dla każdego, kto chce rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. EOS 100D, najmniejsza i najlżejsza lustrzanka cyfrowa z matrycą APS-C, jaką kiedykolwiek skonstruowano1, oferuje szereg prostych ustawień oraz wbudowany przewodnik po funkcjach, szczególnie przydatny dla użytkowników stawiających pierwsze kroki w świecie fotografii. Nowy obiektyw EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS to doskonały standardowy zoom do obu nowych aparatów EOS, który łączy zaawansowane technologie optycznej stabilizacji obrazu oraz silnika krokowego (STM), aby zminimalizować rozmycie obrazu i zapewnić płynne, niemal bezgłośne ustawianie ostrości podczas filmowania.

 

canon 700d 3

EOS 700D – droga do większej kreatywności

EOS 700D posiada matrycę 18 MP APS-C Hybrid CMOS zaprojektowaną i wyprodukowaną przez firmę Canon oraz procesor obrazu DIGIC 5, który zapewnia niedościgniony poziom rozdzielczości, tworząc obrazy bogate w szczegóły i barwy. EOS 700D, który pozwala robić nawet 5 zdjęć na sekundę, nadaje się idealnie do fotografowania szerokiej gamy scen, od szybkiej akcji do panoramy miasta lub portretów przyjaciół. Ponadto zakres czułości 100-12800 ISO umożliwia rejestrowanie bardzo szczegółowego obrazu nawet podczas fotografowania w słabym świetle.

Zaawansowany system autofokusa w aparacie EOS 700D składa się z 9 punktów typu krzyżowego rozłożonych na całej klatce. Zapewnia to większą szybkość i dokładność ostrzenia, pozwalając fotografom utrzymać ostrość wybranych obiektów nawet podczas przemieszczania się. Opcja ręcznego wybierania i regulowania punktów ostrzenia oraz pełny tryb automatyczny oferują aspirującym fotografom łatwość w odkrywaniu różnych sposobów kompozycji w miarę zwiększającej się pewności siebie.

EOS 700D jest wyposażony w nowe, uproszczone, 360-stopniowe pokrętło trybów, które zapewnia łatwy i szybki dostęp do różnych trybów fotografowania. Odchylany ekran dotykowy Clear View LCD II o przekątnej 7,7 cm (3”) ułatwia regulowanie ustawień i kadrowanie, a także robienie i przeglądanie zdjęć z różnych kątów. Ponadto nowa zewnętrzna powłoka, zaadaptowana z modeli Canon EOS klasy średniej, jest solidniejsza i bardziej wytrzymała.

 

canon 100d

 

EOS 100D – lustrzanka cyfrowa, którą zawsze można mieć przy sobie

EOS 100D jest najmniejszą i najlżejszą lustrzanką cyfrową APS-C w swojej klasie2, na tyle poręczną, że można ją wszędzie zabrać, aby robić zdjęcia doskonałej jakości. Niezwykle lekki i zwarty korpus o wymiarach zaledwie 116,8 x 90,7 x 69,4 mm i wadze 407g zawiera również jasny wizjer optyczny — oferując użytkownikom pełne możliwości lustrzanki cyfrowej w kompaktowej formie. EOS 100D jest też wyposażony w duży, pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 7,7 cm (3”), który ułatwia regulowanie ustawień oraz ocenę zrobionych zdjęć.

Sercem aparatu EOS 100D jest nowa matryca 18 MP APS-C Hybrid CMOS AF II, która w połączeniu z procesorem obrazu DIGIC 5 zapewnia doskonałe rezultaty w niemal każdej sytuacji. Matryca wykorzystuje piksele detekcji fazy rozłożone na 80 proc. powierzchni kadru, co zwiększa szybkość automatycznego ustawiania i śledzenia ostrości w trybie podglądu na żywo lub podczas kręcenia filmów Full HD.

EOS 100D może fotografować do 4 klatek na sekundę i pozwala początkującym fotografom robić zdjęcia wysokiej jakości, niezależenie od tego czy chodzi o cenne chwile w towarzystwie rodziny i przyjaciół, czy też o szybką akcję podczas wakacji.

 

canon 100d 2

 

Ulepszone tryby kreatywne

Zarówno EOS 700D, jak i EOS 100D oferują łatwe w użyciu tryby fotografowania i filtry kreatywne, które pozwalają początkującym fotografom zacząć od predefiniowanych ustawień, a następnie eksplorować granice kreatywności w miarę rosnącej pewności siebie. Automatyczny tryb inteligentny wykrywa typ fotografowanej sceny i wybiera najlepszą kombinację ustawień, aby użytkownik mógł skupić się na obrazie. Oba nowe aparaty oferują też szereg specjalnych trybów tematycznych, a w modelu EOS 100D dostępne są trzy nowe tryby — dzieci, żywność i światło świecy — które gwarantują najwyższą jakość i szczegółowość zdjęć w różnych codziennych sytuacjach.

Filtry kreatywne firmy Canon, w tym efekt rybiego oka i miniatury, można teraz zastosować przed zrobieniem zdjęcia dzięki nowemu trybowi podglądu na żywo. Jest to doskonały sposób na wybranie najlepszego efektu w danej sytuacji. Fotografowie mogą też nauczyć się regulować obraz w ulepszonym automatycznym trybie kreatywnym, a za pomocą nowego trybu dodatkowego zdjęcia z efektem w modelu EOS 100D można zrobić dwa zdjęcia jednocześnie — jedno standardowe, a drugie z kreatywnym filtrem.

 

 

 

 

 

canon 100d 3

Nagrywanie wideo w trybie EOS Movies

Aspirujący fotografowie mogą również skorzystać z trybu EOS Movies do kręcenia filmów w wysokiej rozdzielczości Full HD (1920x1080p). System Hybrid AF II3 zawsze ustawia ostrość na bohaterach filmu, nieustannie śledząc filmowane osoby. Ponadto tryb Video Snapshot ułatwia nagrywanie i edycję krótkich wideoklipów z ekscytujących zdarzeń, takich jak wycieczki i śluby.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EF-S18-55IS_STM

 

EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM – standardowy obiektyw STM o zmiennej ogniskowej do codziennego fotografowania i filmowania

Nowy obiektyw EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM jest idealnym szkłem dla użytkowników aparatów EOS 700D i EOS 100D, którzy zaczynają przygodę z fotografią. Od rozległych krajobrazów do portretów, zakres zoomu (18-55 mm) pozwala na dużą elastyczność podczas fotografowania. Zdjęcia są szczegółowe i klarowne dzięki optycznemu stabilizatorowi obrazu, który pozwala używać niższych czułości ISO przy dłuższym czasie otwarcia migawki. Ręczny pierścień ogniskowania umożliwia precyzyjną regulację ostrości, a niemal bezgłośny silnik krokowy (STM) gwarantuje ciche ostrzenie, co jest szczególnie ważne podczas kręcenia filmów.

 

 

canon 700d 4

 

 

 

 

EOS 700D – kluczowe cechy:

 • Matryca Hybrid CMOS AF o rozdzielczości 18 megapikseli
 • Kreatywne filmy Full-HD z systemem Hybrid CMOS AF
 • Odchylany ekran dotykowy Clear View LCD II
 • Tryb automatyczny z inteligentnym rozpoznawaniem sceny
 • Czułość ISO 100-12800, rozszerzalna do ISO 25600
 • 5 klatek na sekundę, 9-punktowy autofokus
 • Wybór kreatywnych filtrów
 • System obiektywów i akcesoriów EOS

 

canon 100d 4

 

 

 

 

EOS 100D – kluczowe cechy:

 • Matryca Hybrid CMOS AF II o rozdzielczości 18,0 megapikseli
 • Kompaktowa, przenośna konstrukcja
 • Proste fotografowanie w trybie automatycznym z inteligentnym rozpoznawaniem sceny
 • Optyczny wizjer i duży ekran dotykowy
 • Filmy Full HD z systemem Hybrid CMOS AF II
 • Filtry kreatywne i tryb dodatkowego zdjęcia z efektem
 • Wbudowany przewodnik po funkcjach
 • System obiektywów i akcesoriów EOS

 

EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM – kluczowe cechy:

 • Elastyczny zakres długości ogniskowej
 • Kompaktowa konstrukcja
 • Optyczny stabilizator obrazu umożliwiający wydłużenie czasu ekspozycji o cztery podziałki
 • Płynne ostrzenie za pomocą silnika STM
 • Najmniejsza odległość ogniskowania: 0.25 m
 • Powłoka Super Spectra
 • Nieobracający się element przedni
 • Ręczny pierścień ogniskowania
 • Okrągła przysłona z siedmioma listkami

1 Według badań firmy Canon, dane na dzień 21 marca 2013 r.
2 Według badań firmy Canon, dane na dzień 21 marca 2013 r.
3 System Hybrid AF II dostępny tylko w modelu EOS 100D, w EOS 700D zastosowano system Hybrid AF

 

Dane techniczne aparatu Canon EOS 700D:

Producent Canon
Model EOS 700D
Data premiery 2013-03-21
Liczba pikseli 18 Mpix
Dostępne rozdzielczości • 5184 x 3456 (RAW, JPEG)
• 3456 x 2304 (JPEG)
• 2592 x 1728 (JPEG)
• 1920 x 1280 (JPEG)
• 720×480 (JPEG)
• 4608 x 3456 (4:3, JPEG)
• 5184 x 2912 (16:9, JPEG)
• 3456 x 3456 (1:1, JPEG)
• Dostępne także mniejsze rozdzielczości dla trybów 4:3, 16:9 i 1:1
Rozdzielczość matrycy 22.3 x 14.9 mm (APS-C) CMOS, 3:2, Całkowita liczba pikseli: 18.5 Mpix
mechanizm samooczyszczania matrycy za pomocą ultradźwięków
Procesor obrazu DIGIC 5
Format zapisu • Zdjęcia: JPEG (EXIF 2.3, DPOF 1.1, DCF 2.0),
RAW (14bit, pliki .CR2), JPEG+RAW,
Rodzaje JPEG: Fine/Normal
• Filmy: MOV MPEG-4 (AVC/H.264) z dźwiękiem liniowym PCM
Zakres ISO Auto (ISO 100-6400), 100-12800 ISO w skoku co 1 EV,
25600 ISO (tryb rozszerzony)
Migawka szczelinowa sterowana elektronicznie,
30s – 1/4000s w krokach co 1/2 lub 1/3 EV, Bulb
Konstrukcja obiektywu Z bagnetem Canon EF, EF-S
powiększenie w stosunku do klatki 35mm: x1.6
Ogniskowa obiektywu n/a
Światłosiła n/a
Zoom optyczny 0x
Zoom cyfrowy 0x
Stabilizacja obrazu Nie
Zapis wideo • 1920 x 1080 pix (HD 16:9 1080p) z szybkością 29.97, 25 lub 23.976 kl./s,
• 1280 x 720 pix (HD 720p) z szybkością 59.94 lub 50 kl./s,
• 640 x 480 pix (VGA) z szybkością 30 lub 25 kl./s,
Maks. długość filmów 29 min. i 59 s lub 4 GB
Dźwięk: wbudowany mikrofon stereo lub opcjonalny zewnętrzny stereo.
Regulacja siły rejestracji dźwięku, filtr głosu wiatru.
Ciągły AF w trybie rejestracji wideo.
Ogniskowanie Detekcja fazowa TTL
• 9-cio punktowy AF (wszystkie czujniki krzyżowe),
• centralny punkt AF o zwiększonej czułości dla obiektywów o jasności f/2.8 (lub jaśniejszych),
• Możliwość automatycznego lub ręcznego wyboru punktów AF,
• Funkcja wykrywania twarzy,
• Tryby AF: One-Shot AF (pojedynczy), AI Servo (ciągły), AI Focus (auto pojedynczy/ciągły), Tryb Manualny (MF)
• Zakres detekcji: od -0.5 do 18 EV (ISO 100),
• AF w trybie Live View: Tryb szybki (detekcja fazowa), Tryb hybrydowy CMOS – detekcja kontrastu połączona z detekcją fazową (Wyrywanie twarzy i śledzenie AF, FlexiZone – wielostrefowy, FlexiZone – pojedynczy), MF (z możliwym powiększeniem 5x lub 10x),
• Asysta AF: lampa błyskowa,
• Podgląd głębi ostrości
Pomiar światła iFCL (Focus Colour Luminance) 63-strefowy, dwuwarstwowy fotoelement krzemowy (SPC) TTL,
Tryby pomiaru:
• matrycowy 63-strefowy,
• centralnie ważony uśredniony,
• skupiony (ok 9 % kadru)
• punktowy (ok 4 % kadru)
Zakres pomiaru: od 1 do 20 EV (dla 50mm, F1.4, ISO100)
Ostrość od w zależności od obiektywu
Balans bieli Auto, Światło dzienne, Cień, Chmury, Światło żarówki, Światło jarzeniowe, Lampa błyskowa,
• ustawienia własny wg wzorca,
• Korekcja balansu bieli (w 2 skalach: niebieski/bursztynowy +/-9, purpurowy/zielony +/-9)
• Bracketing balansu bieli (3 klatki)
Kompensacja ekspozycji Kompensacja: +/- 5 EV w skoku co 1/2EV lub 1/3EV,
Bracketing: +/- 2EV w skoku co 1/2EV lub 1/3EV, 3 klatki
• Tryb priorytetu jasnych partii obrazu
• Automatyczna optymalizacja oświetlenia (4 ustawienia)
Programy Inteligentne Auto, Program AE P, Priorytet migawki Tv, Priorytet przysłony Av, Manualny M, Film, Kreatywne auto (CA),
• Programy tematyczne: Portret, Krajobraz, Makro, Sport, SCN (Nocny portret, Nocne zdjęcia bez statywu, Pod światło HDR), Bez lampy
• Style obrazu: auto, standardowy, portret, krajobraz, neutralny, wierny, monochromatyczny, zdefiniowany przez użytkownika (x3)
Zdjęcia seryjne Szybkość 5 kl./s, maksymalnie 22 zdjęcia w formacie JPEG Large/Fine lub 6 zdjęć w formacie RAW
Lampa błyskowa Typu pop-up, E-TTL II, liczba przewodnia 13 (ISO 100)
• Pokrycie błyskiem: kąt widzenia obiektywu o ogniskowej 17mm,
• Synchronizacja do 1/200 s,
• Czas ładowania ok. 3 s,
• Korekcja siły błysku +/- 2EV w krokach co 1/2EV lub 1/3EV,
• Sterowanie bezprzewodowe zewnętrznymi lampami błyskowymi (zintegrowany nadajnik zdalnego sterowania)
• Tryby pracy: auto, ręcznie ustawiana siła błysku, redukcja czerwonych oczu, sterowanie bezprzewodowe, synchronizacja na drugą kurtynę migawki.
• Zgodność z zewnętrznymi lampami błyskowymi: E-TTL II z lampą błyskową Speedlite z serii EX, bezprzewodowa obsługa wielu lamp
Złącze hot-shoe Tak
Wyjście statywowe Tak
Samowyzwalacz 2 lub 10 s, 10 s + seria od 2 do 10 zdjęć
Karta pamięci Secure Digital (SD/SDHC/SDXC)
Kompatybilne z UHS-I i Eye-Fi
LCD Odchylany i obrotowy, 3.0 calowy, dotykowy, kolorowy TFT Clear View II LCD, 1 040 000 punktów, proporcje 3:2, pokrycie 100%, kąt patrzenia 170 stopni w pionie i poziomie
Jasność regulowana w 7 poziomach
Live View – cyfrowy podgląd obrazu na żywo
Wizjer Lustrzany, powiększenie: 0.85x, pokrycie: ok. 95%, korekcja dioptrii: od -3.0 do +1.0, punkt oczny: 19 mm (od środka soczewki okularu), matówka stała.
Komunikacja i złącza USB 2.0 Hi-Speed (Mini-B) / Wyjście wideo (PAL/ NTSC), wyjście mini HDMI typu C (HDMI-CEC), wyjście wężyka spustowego RS-60E3, wejście mikrofonu (3.5mm, stereo, mini jack)
• obsługa wydruku bezpośredniego (PictBridge),
• opcjonalnie zdalne sterowanie za pomocą pilota RC-6
• opcjonalnie odbiornik GPS GP-E2
Zasilanie Akumulator litowo-jonowy LP-E8 (7.2 V, pojemność 1120 mAh, wydajność ok. 440 zdjęć wg. testów CIPA, AE 50%, FE 50%, 23 stopnie Celsjusza)
• opcjonalnie zasilacz prądu stałego: ACK-E8,
• opcjonalnie: uchwyt pionowy / pojemnik na baterie (grip) BG-E8
Akcesoria Akumulator LP-E8, ładowarka LC-E8, pasek na ramie, kabel USB, kabel wideo, instrukcja, sterowniki, oprogramowanie:
• ImageBrowser EX
• PhotoStitch
• EOS Utility (w tym Remote Capture)
• Digital Photo Professional
• Picture Style Editor.
Waga 525 g (bez akumulatora i karty pamięci)
ok. 580g (z akumulatorem i kartą)
Wymiary 133.1 x 99.8 x 78.8 mm
Dodatkowe informacje Obsługiwane przestrzenie kolorów: sRGB, AdobeRGB,
25 wersji językowych menu w tym polskie,
Funkcja redukcji szumów przy długim czasie naświetlania i wysokiej czułości ISO,
Wieloklatkowa redukcja szumu,
Redukcja dystorsji i aberracji chromatycznej obiektywów,
Filtry Creative (Art Bold, Water Painting, czarno-biały ziarnisty, rozmycie, aparat zabawkowy, miniatura, rybie oko).
Oznaczenie na innych rynkach: EOS Rebel T5i.

 

canon 100d wymiary

Dane techniczne aparatu Canon EOS 100D:

Producent Canon
Model EOS 100D
Data premiery 2013-03-21
Liczba pikseli 18 Mpix
Dostępne rozdzielczości • 5184 x 3456 (RAW, JPEG)
• 3456 x 2304 (JPEG)
• 2592 x 1728 (JPEG)
• 1920 x 1280 (JPEG)
• 720×480 (JPEG)
• 4608 x 3456 (4:3, JPEG)
• 5184 x 2912 (16:9, JPEG)
• 3456 x 3456 (1:1, JPEG)
• Dostępne także mniejsze rozdzielczości dla trybów 4:3, 16:9 i 1:1
Rozdzielczość matrycy 22.3 x 14.9 mm (APS-C) CMOS, 3:2, Całkowita liczba pikseli: 18.5 Mpix
mechanizm samooczyszczania matrycy za pomocą ultradźwięków
Procesor obrazu DIGIC 5
Format zapisu • Zdjęcia: JPEG (EXIF 2.3, DPOF 1.1, DCF 2.0),
RAW (14bit, pliki .CR2), JPEG+RAW,
Rodzaje JPEG: Fine/Normal
• Filmy: MOV MPEG-4 (AVC/H.264) z dźwiękiem liniowym PCM
Zakres ISO Auto (ISO 100-6400), 100-12800 ISO w skoku co 1 EV,
25600 ISO (tryb rozszerzony)
Migawka szczelinowa sterowana elektronicznie,
30s – 1/4000s w krokach co 1/2 lub 1/3 EV, Bulb
• Tryb cichych zdjęć pojedynczych i seryjnych
Konstrukcja obiektywu Z bagnetem Canon EF, EF-S
powiększenie w stosunku do klatki 35mm: x1.6
Ogniskowa obiektywu n/a
Światłosiła n/a
Zoom optyczny 0x
Zoom cyfrowy 0x
Stabilizacja obrazu Nie
Zapis wideo • 1920 x 1080 pix (HD 16:9 1080p) z szybkością 29.97, 25 lub 23.976 kl./s,
• 1280 x 720 pix (HD 720p) z szybkością 59.94 lub 50 kl./s,
• 640 x 480 pix (VGA) z szybkością 30 lub 25 kl./s,
Maks. długość filmów 29 min. i 59 s lub 4 GB
Dźwięk: wbudowany mikrofon stereo lub opcjonalny zewnętrzny stereo.
Regulacja siły rejestracji dźwięku, filtr głosu wiatru.
Ciągły AF w trybie rejestracji wideo.
Ogniskowanie Detekcja fazowa TTL
• 9-cio punktowy AF (centralny czujnik krzyżowy),
• centralny punkt AF o zwiększonej czułości dla obiektywów o jasności f/2.8 (lub jaśniejszych),
• Możliwość automatycznego lub ręcznego wyboru punktów AF,
• Funkcja wykrywania twarzy,
• Tryby AF: One-Shot AF (pojedynczy), AI Servo (ciągły), AI Focus (auto pojedynczy/ciągły), Tryb Manualny (MF)
• Zakres detekcji: od -0.5 do 18 EV (ISO 100) dla punktu centralnego AF lub od 0.5 do 18 EV (ISO 100) dla pozostałych punktów AF,
• AF w trybie Live View: Tryb szybki (detekcja fazowa), Tryb hybrydowy CMOS – detekcja kontrastu połączona z detekcją fazową (Wyrywanie twarzy i śledzenie AF, FlexiZone – wielostrefowy, FlexiZone – pojedynczy), MF (z możliwym powiększeniem 5x lub 10x),
• Asysta AF: lampa błyskowa,
• Podgląd głębi ostrości
Pomiar światła iFCL (Focus Colour Luminance) 63-strefowy, dwuwarstwowy fotoelement krzemowy (SPC) TTL,
Tryby pomiaru:
• matrycowy 63-strefowy,
• centralnie ważony uśredniony,
• skupiony (ok 9 % kadru)
• punktowy (ok 4 % kadru)
Zakres pomiaru: od 1 do 20 EV (dla 50mm, F1.4, ISO100)
Ostrość od w zależności od obiektywu
Balans bieli Auto, Światło dzienne, Cień, Chmury, Światło żarówki, Światło jarzeniowe, Lampa błyskowa,
• ustawienia własny wg wzorca,
• Korekcja balansu bieli (w 2 skalach: niebieski/bursztynowy +/-9, purpurowy/zielony +/-9)
• Bracketing balansu bieli (3 klatki)
Kompensacja ekspozycji Kompensacja: +/- 5 EV w skoku co 1/2EV lub 1/3EV,
Bracketing: +/- 2EV w skoku co 1/2EV lub 1/3EV, 3 klatki
• Tryb priorytetu jasnych partii obrazu
• Automatyczna optymalizacja oświetlenia (4 ustawienia)
Programy Inteligentne Auto, Program AE P, Priorytet migawki Tv, Priorytet przysłony Av, Manualny M, Film, Kreatywne auto (CA),
• Programy tematyczne: Portret, Krajobraz, Makro, Sport, SCN (Dzieci, Jedzenie, Światło świec, Nocny portret, Nocne zdjęcia bez statywu, Pod światło HDR), Bez lampy
• Style obrazu: auto, standardowy, portret, krajobraz, neutralny, wierny, monochromatyczny, zdefiniowany przez użytkownika (x3)
Zdjęcia seryjne Szybkość 4 kl./s, maksymalnie 28 zdjęcia w formacie JPEG Large/Fine lub 7 zdjęć w formacie RAW
Lampa błyskowa Typu pop-up, E-TTL II, liczba przewodnia 9.4 (ISO 100)
• Pokrycie błyskiem: kąt widzenia obiektywu o ogniskowej 18 mm,
• Synchronizacja do 1/200 s,
• Czas ładowania ok. 3 s,
• Korekcja siły błysku +/- 2EV w krokach co 1/2EV lub 1/3EV,
• Tryby pracy: auto, ręcznie ustawiana siła błysku, redukcja czerwonych oczu, synchronizacja na drugą kurtynę migawki.
• Zgodność z zewnętrznymi lampami błyskowymi: E-TTL II z lampą błyskową Speedlite z serii EX
Złącze hot-shoe Tak
Wyjście statywowe Tak
Samowyzwalacz 2 lub 10 s, 10 s + seria od 2 do 10 zdjęć
Karta pamięci Secure Digital (SD/SDHC/SDXC)
Kompatybilne z UHS-I i Eye-Fi
LCD stały, 3.0 calowy, dotykowy, kolorowy TFT Clear View II LCD, 1 040 000 punktów, proporcje 3:2, pokrycie 100%, kąt patrzenia 170 stopni w pionie i poziomie
Jasność regulowana w 7 poziomach
Live View – cyfrowy podgląd obrazu na żywo
Wizjer Lustrzany, powiększenie: 0.85x, pokrycie: ok. 95%, korekcja dioptrii: od -3.0 do +1.0, punkt oczny: 19 mm (od środka soczewki okularu), matówka stała.
Komunikacja i złącza USB 2.0 Hi-Speed (Mini-B) / Wyjście wideo (PAL/ NTSC), wyjście mini HDMI typu C (HDMI-CEC), wyjście wężyka spustowego RS-60E3, wejście mikrofonu (3.5mm, stereo, mini jack)
• obsługa wydruku bezpośredniego (PictBridge),
• opcjonalnie zdalne sterowanie za pomocą pilota RC-6
• opcjonalnie odbiornik GPS GP-E2
Zasilanie Akumulator litowo-jonowy LP-E12 (wydajność ok. 380 zdjęć wg. testów CIPA, AE 50%, FE 50%, 23 stopnie Celsjusza)
• opcjonalnie zasilacz prądu stałego: ACK-E15
Akcesoria Akumulator LP-E12, ładowarka LC-E12, pasek na ramie, kabel USB, kabel wideo, instrukcja, sterowniki, oprogramowanie:
• ImageBrowser EX
• PhotoStitch
• EOS Utility (w tym Remote Capture)
• Digital Photo Professional
• Picture Style Editor.
Waga 407g (z akumulatorem i kartą)
Wymiary 116.8 x 90.7 x 69.4 mm
Dodatkowe informacje Obsługiwane przestrzenie kolorów: sRGB, AdobeRGB,
25 wersji językowych menu w tym polskie,
Funkcja redukcji szumów przy długim czasie naświetlania i wysokiej czułości ISO,
Wieloklatkowa redukcja szumu,
Redukcja dystorsji i aberracji chromatycznej obiektywów,
Filtry Creative (Art Bold, Water Painting, czarno-biały ziarnisty, rozmycie, aparat zabawkowy, miniatura, rybie oko).
Oznaczenie na innych rynkach: EOS Rebel SL1.

Pisałem, że 100D jest dla kobiet… :)

vimeo.com/62314835

Porównanie 100D z 650D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Jedna myśl nt. „Premiera: Canon EOS 700D i Canon EOS 100D

 1. Ech, są jeszcze droższe, nic powalającego nie mają, szkoda troche pisania o nich. Konkurencja nie śpi i ma lepsze sprzęty w podobnej albo niższej cenie, np. Panasonic, czy Pentax