Premiera: Canon LEGRIA HF R48, LEGRIA HF R46 i LEGRIA HF R406

Canon przedstawił dziś nową serię kamer klasy podstawowej – modele LEGRIA HF R48, LEGRIA HF R46 i LEGRIA HF R406. Canon potrafi zaskoczyć, w kamerach dostępna jest funkcja BABY dzięki której można nagrać pierwsze kroki naszego dziecka! Kamera po prostu nagrywa film przed naciśnięciem przycisku, firma myśli o wszystkim, kiedy roboty kamery? A może lepiej od razu nadzór 24 godzinny, nagrywać wszystko :0.

 

Informacja prasowa

Dziel się napiękniejszymi chwilami z życia – Canon przedstawia nowe kamery LEGRIA HF R

Warszawa, 7 stycznia 2013r. – Canon przedstawił dziś nową serię kamer klasy podstawowej – modele LEGRIA HF R48, LEGRIA HF R46 i LEGRIA HF R406. Nowe produkty zostały zaprojektowane z myślą o dobrej zabawie podczas filmowania – są łatwe w obsłudze i dostępne w przystępnej cenie. Jako pierwsze wykorzystują nową platformę przetwarzania obrazu Canon DIGIC DV4, oferując wideo Full HD oraz doskonałą jakość dźwięku. Kompaktowe i lekkie urządzenia są idealne dla tych, którym nie wystarcza już nagrywanie za pomocą telefonu komórkowego czy aparatu kompaktowego. Wbudowana optyczna stabilizacja obrazu i łączność Wi-Fi pozwalają każdemu w prosty sposób rejestrować, edytować i udostępniać płynne wideo w jakości Full HD. Nowe kamery z serii HF R to doskonała propozycja w szczególności dla rodzin, które chciałyby zatrzymać najważniejsze chwile na filmach i dzielić się nimi w gronie najbliższych. Pozwalają one użytkownikom oglądać, kontrolować i udostępniać wideo przez sieć Wi-Fi za pomocą dowolnego urządzenia z systemem iOS, Android lub Windows. Oferują też jednoczesne rejestrowanie w formatach AVCHD (wysoka gęstość bitowa) i MP4 (niska gęstość bitowa), zaawansowaną stabilizację obrazu (optyczną i inteligentną), a także wiele nowych trybów filmowania, dzięki którym rejestrowanie i udostępnianie wideo HD staje się wyjątkowo proste.

 

Udostępnianie

Dwa nowe modele, LEGRIA HF R48 i LEGRIA HF R46, zostały wyposażone w ulepszone opcje Wi-Fi. Nowa funkcja Live Streaming umożliwia zdalne monitorowanie i nagrywanie wideo za pomocą smartfonów i tabletów z nową aplikacją Canon CameraAccess . Przydaje się ona do monitorowania dzieci; rodzice w innym pokoju mogą uaktywnić nagrywanie za pośrednictwem tabletu lub smartfona, a nawet zdalnie przybliżać i oddalać obraz, żeby nie przegapić żadnej chwili.

Nowa funkcja Remote Browser sprawia, że udostępnianie filmów jest łatwiejsze, niż kiedykolwiek przedtem. Wbudowany punkt dostępowy łączy się bezpośrednio z dowolną przeglądarką internetową, bez podłączenia routera, umożliwiając użytkownikom oglądanie wideo na różnych urządzeniach, takich jak komputery PC, smartfony i tablety. Funkcja Remote Browser pozwala nawet bezprzewodowo zapisywać filmy z kamery na zdalnym urządzeniu.

 

Klarowne i ostre filmy

Nowe modele LEGRIA HF R są wyposażone w technologie, które pozwalają utrwalać rodzinne wspomnienia z niespotykaną szczegółowością. Technologia Canon Intelligent IS gwarantuje klarowny, pozbawiony rozmyć obraz poprzez automatyczne wykrywanie typu drgań kamery i wybieranie najlepszego spośród czterech trybów stabilizacji. Ulepszony tryb Dynamic IS wykorzystuje też pięcioosiowy, optyczny stablizator obrazu, aby skorygować drgania obrotowe, które występują podczas filmowania w marszu.

 

Najwyższa jakość obrazu

Nowa seria HF R posiada system HD wysokiej klasy, złożony z matrycy 3,2 MP Full HD CMOS oraz nowej platformy przetwarzania obrazu Canon DIGIC DV4, która zwiększa jakość obrazu w słabym świetle. DIGIC DV4 łączy znacznie ulepszone funkcje cyfrowej stabilizacji obrazu ze stabilizatorem optycznym, zapewniając obraz wolny od drgań. Zwiększona moc przetwarzania umożliwia też jednoczesne rejestrowanie wideo w formatach AVCHD i MP4 , użytkownicy mogą więc nagrać jedną wersję filmu (o wysokiej gęstości bitowej) do zachowania, a drugą (o niskiej gęstości bitowej) do udostępnienia w sieci.

Wszystkie modele są wyposażone w obiektyw wideo Canon HD. Każda kamera obsługuje 32-krotne powiększenie optyczne i 53-krotne powiększenie cyfrowe, zapewniając wysoką jakość obrazu w całym zakresie zoomu dzięki zaawansowanej technologii stabilizacji. Matryca Full HD CMOS gwarantuje szczegółowość obrazu i bogaty zakres tonalny, aby każda scena wyglądała dokładnie tak, jak zapamiętał ją użytkownik.

 

Zaawansowana obsługa dźwięku

Znakomita jakość obrazu to nie wszystko — nowe kamery z serii LEGRIA HF R oferują również technologię Canon Audio Scene Select. Odpowiada ona za poprawę jakości dźwięku rejestrowanego przez wewnętrzny mikrofon i oddaje do dyspozycji użytkowników pięć trybów z ustawieniami zoptymalizowanymi pod kątem filmowanej sceny (m.in. tłumienie szumów, muzyka i mowa). Użytkownicy po prostu wybierają najodpowiedniejszy tryb, a kamera zajmuje się całą resztą, pozwalając im skupić się na filmowaniu sceny.

 

Nowy tryb do filmowania pierwszych lat życia dziecka

Rodzice docenią nowy tryb Baby, który ułatwia filmowanie pierwszych kroków i słów dziecka dzięki funkcji wstępnego rejestrowania. Zapisuje ona materiał jeszcze przed naciśnięciem przycisku nagrywania, co daje pewność, że każdy ważny moment zostanie zarejestrowany na filmie. Dodatkowo, nagrane w trybie Baby sekwencje wideo są zapisywane w specjalnym dziecięcym albumie, aby można było łatwo pokazać je przyjaciołom i rodzinie.

Wszystkie modele z serii LEGRIA HF R zostały wyposażone w duży, pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 7,5 cm (3”), który ułatwia kadrowanie, odtwarzanie filmów i wybieranie ustawień. Interfejs dotykowy pozwala na łatwą obsługę menu, zmienianie ustawień i przełączanie między różnymi trybami filmowania oraz funkcjami udostępniania.

 

LEGRIA HF R48 — kluczowe funkcje:

 • Wi-Fi z obsługą MP4
 • Optyczna, inteligentna stabilizacja obrazu
 • Zaawansowany zoom 53x, matryca Full HD CMOS
 • Tryb Baby
 • Funkcja Audio Scene Select
 • Jednoczesne rejestrowanie w formatach AVCHD i MP4
 • Procesor obrazu DIGIC DV4
 • Pojemnościowy dotykowy ekran LCD o wysokiej rodzielczości i przekątnej 7,5 cm
 • 32 GB wewnętrznej pamięci

 

LEGRIA HF R46 — kluczowe funkcje:

 • Wi-Fi z obsługą MP4
 • Optyczna, inteligentna stabilizacja obrazu
 • Zaawansowany zoom 53x, matryca Full HD CMOS
 • Tryb Baby
 • Funkcja Audio Scene Select
 • Jednoczesne rejestrowanie w formatach AVCHD i MP4
 • Procesor obrazu DIGIC DV4
 • Pojemnościowy dotykowy ekran LCD o wysokiej rodzielczości i przekątnej 7,5 cm
 • 8 GB wewnętrznej pamięci

 

LEGRIA HF R406 — kluczowe funkcje:

 • Optyczna, inteligentna stabilizacja obrazu
 • Zaawansowany zoom 53x, matryca Full HD CMOS
 • Tryb Baby
 • Funkcja Audio Scene Select
 • Rejestrowanie w formatach AVCHD i MP4
 • Procesor obrazu DIGIC DV4
 • Pojemnościowy dotykowy ekran LCD o wysokiej rodzielczości i przekątnej 7,5 cm
 • Filtry Cinema-Look i efekty Touch Decoration
 • Gniazdo na kartę pamięci SDXC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*