Premiera: Canon PowerShot N

Canon postarał się tym razem o innowację, przynajmniej w kwestii wyglądu aparatu fotograficznego. Aparat rozkłada się na dwie części, domyślnie ma formę kwadratu, po bokach widoczne są dwa mocowania na pasek i wydaje mi się, że jest on skierowany dla kogoś kto lubił kiedyś nosić takie torebki na szyi w które były swego czasu modne, dziewczyny, chłopcy, być może to dobry aparat dla dzieci.

W aparacie Canon PowerShot N w kwestii technicznej dostajemy 12 Megapikselową matrycę CMOS wspomaganą procesorem obrazu DIGIC 5, aparat ma możliwości ustawienia parametru ISO do wartości 6400. Nagrywa filmy w Full HD, można się z nim łączyć poprzez Wi Fi, obiektyw na najszerszej ogniskowej przedstawia wartość 28mm a odchylany ekran jest dotykowy.

Aparat będzie można kupić w kwietniu, jego cena w USA będzie wynosiła 299 USD.

 

Informacja prasowa

Kreatywnie zakręcony – Canon prezentuje aparat PowerShot N

Warszawa, 7 stycznia 2013r. – Canon prezentuje PowerShot N – nowy typ aparatu, który pozwala na jeszcze większą kreatywność i swobodę podczas fotografowania, a także ułatwia natychmiastowe dzielenie się zdjęciami za pośrednictwem sieci społecznościowych. Niekonwencjonalny design, innowacyjne pierścienie do regulacji zoom i wyzwalania migawki oraz odchylany ekran dotykowy zachęcają do spojrzenia na świat z innej perspektywy, a nowy tryb Creative Shot automatycznie oferuje zestaw kreatywnych rozwiązań do każdego ujęcia. PowerShot N doskonale współpracuje ze smartfonami i został zaprojektowany z myślą o łatwym udostępnianiu zdjęć i filmów Full HD za pośrednictwem Wi-Fi, niemal natychmiast po ich stworzeniu.

 

Nadaj swoim zdjęciom artystycznego wymiaru

Dzięki nowemu trybowi Creative Shot każdy użytkownik będzie mógł zaskoczyć przyjaciół, dzieląc się z nimi niepowtarzalnymi zdjęciami, na których typowe ujęcia czy tematy zostaną ukazane z zupełnie nowej perspektywy. Podczas fotografowania w trybie Creative Shot, aparat PowerShot N analizuje scenę i określa, które z dostępnych rozwiązań i funkcji kreatywnych pomogą udoskonalić ujęcie. Różne zmienne, takie jak kompozycja, ekspozycja, balans bieli, gradacja i kontrast są analizowane zanim ostatecznie powstanie 5 alternatywnych i generowanych automatycznie wersji oryginalnego zdjęcia, które można współdzielić natychmiast korzystając z odpowiedniego przycisku.

Dodatkowo, użytkownicy mają do dyspozycji filtry kreatywne – wśród nich efekt miniatury, miękki focus, efekt aparatu zabawki czy monochromatyczny. Dzięki skorzystaniu z trybu Super Slow Motion Movie, jeszcze większej siły wyrazu nabiorą także filmy. Łącząc kreatywną elastyczność z łatwością fotografowania, PowerShot N został wyposażony w nowy tryb Hybrid Auto, który dokumentuje akcję, automatycznie nagrywając 4-sekundowy film w rozdzielczości 720p przed zrobieniem zdjęcia. Następnie, używając technologii Smart Auto aparat dobiera najlepsze ustawienia dla fotografowanej sceny, by zapewnić wspaniałe efekty. Po zakończeniu pracy wszystkie 4-sekundowe klipy mogą zostać połączone w jedno nagranie ukazujące kulisy powstawania najlepszych ujęć. Dzięki temu materiały przechowywane w albumach online nabiorą szerszego kontekstu.

 

Fotografuj i dziel się zdjęciami natychmiast

PowerShot N doskonale współpracuje z urządzeniami mobilnymi. Dzięki wbudowanej łączności Wi-Fi i przyciskowi łączenia z urządzeniem przenośnym w jednej chwili można połączyć się ze smatfonem lub tabletem. Po zarejestrowaniu sceny użytkownik może niemal natychmiast zamieszczać zdjęcia lub filmy na portalach społecznościowych, takich jak Facebook® czy YouTube™, niezależnie od miejsca, w którym właśnie przebywa. Dodatkowo, dzięki szybkiej łączności aparat pozwala na bezprzewodowe drukowanie i przesyłanie plików do komputera. Natomiast dostęp do usług GPS w smartfonach umożliwia dodawanie do zdjęć informacji o lokalizacji.

 

Rewolucyjny design, konstrukcja Any Way Up

Niezwykły, przyciągający wzrok design sprawia, że PowerShot N wyróżnia się spośród innych modeli nie tylko doskonałą jakością zdjęć, ale także stylowym wyglądem. Kompaktowa konstrukcja oraz symetryczny design w połączeniu z odchylanym ekranem dotykowym oraz innowacyjnym systemem pierścieni regulacji obiektywu pozwalają używać aparatu w każdym położeniu, nawet „do góry nogami”, dając tym samym możliwość spojrzenia na świat z zupełnie innej perspektywy. Ruchomy pierścień regulacji obiektywu może zostać ustawiony w dowolnym kierunku, by swobodnie sterować zoomem, podczas gdy drugi jest używany do wyzwalania migawki.

Zaawansowany pojemnościowy ekran dotykowy wielkości 7,1cm (2,8”) daje dostęp do najważniejszych ustawień, takich jak ostrość czy migawka, już za pomocją jednego ruchu palca oraz ułatwia przeglądanie zdjęć przy użyciu gestów. Metalowe body dostępne w czerni lub bieli, kryje w sobie 28 mm obiektyw z 8-krotnym zoomem, co ułatwia fotografowanie większej grupy przyjaciół i krajobrazów. Zaawansowana technologia ZoomPlus gwarantuje uzyskanie bogatych w detale zdjęć w pełnej rozdzielczości przy użyciu 16-krotnego powiększenia. Dzięki temu, użytkownicy będą mogli być jeszcze bliżej akcji oraz idealnie wykadrować obiekt, by osiągnąć najlepsze rezultaty.
Aparat PowerShot N charakteryzuje się kompaktowym designem i niewielkimi rozmiarami. Z zamkniętym ekranem i obiektywem jego wymiary wynoszą 78,6 x 60,2 x 29,3 mm. Dzięki temu z łatwością zmieści się w kieszeni i zawsze będzie pod ręką. Możliwość ładowania za pośrednictwem portu USB daje jeszcze większą swobodę użytkowania.

 

Doskonała jakość obrazu charakterystyczna dla produktów Canon

Mimo niewielkich rozmiarów, PowerShot N został wyposażony w najnowsze technologie Canon, by oferować doskonałe zdjęcia i filmy. Dzięki połączeniu 12,1 MP matrycy CMOS z procesorem DIGIC5 HS System pozwala na wykonywanie zdjęć o czułości ISO do 6400. Dzięki temu fotografie będą ostre i wyraźne nawet w słabym świetle.
8-krotny zoom jest wspierany przez inteligentną stabilizację obrazu, która automatycznie dobiera ustawienia stabilizacji dla osiągnięcia płynnych materiałów wideo i ostrych zdjęć. Aparat oferuje także nagrywanie Full HD (1080p) z dźwiękiem stereo, dzięki czemu filmy łączą doskonałą jakość obrazu z wysokiej jakości dźwiękiem. Nagrania można współdzielić online lub za pośrednictwem złącza HDMI.

 

PowerShot N – kluczowe funkcje:

  • Tryb Creative Shot
  • Unikatowa konstrukcja
  • 8x zoom, 28mm ; Intelligent IS
  • HS System: 12,1 MP matryca CMOS, processor DIGIC 5
  • Wi-Fi; GPS przy użyciu urządzeń mobilnych
  • Przycisk łączenia z urządzeniem przenośnym
  • Dowolny sposób trzymania; odchylany ekran dotykowy
  • Filmy Full HD
  • Hybrid Auto; tryb automatyczny z wykrywaniem 58 scen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*