Premiera: Fujifilm FinePix X100S

Fuji X100S to następca popularnego i interesującego aparatu Fuji X100, w nowym modelu umieszczoną całkowicie nową matrycę dostępną w aparacie X-E1 i X-Pro1 oraz ulepszono mechanizm AF dzięki czemu firma chwali się posiadaniem najszybszego Autofocusa na świecie, właśnie w modelu X100S. Obiektyw pozostał ten sam czyli Fujinon 23mm f/2 (rzeczywista ogniskowa to 35mm). Aparat kręci też filmy Full HD (1080p) z prędkością 60kl/s i transferem danych 36Mbps. Wygląd nie zmienił się. Aparat kosztuje w USA 1299 USD, u nas w Polsce będzie prawdopodobnie droższy (powyżej 4000zł)

 

Informacja prasowa – Fujifilm FinePix X100S

FUJIFILM X100S: FUJIFILM wprowadza szybkiego następcę modelu X100 z najszybszym na świecie AF, któremu wystarcza 0.08 sek. (*1)
Dwa lata temu, FUJIFILM wprowadziło ceniony obecnie model X100 ze stało-ogniskowym obiektywem FUJINON 23mm F2, aparat wyróżniający się piękną konstrukcją korpusu i najdoskonalszą jakością obrazu. Unikalny styl aparatu i uznanie, z jakim spotkał się na całym świecie stworzyły niszę dla nowego gatunku kompaktowych aparatów fotograficznych klasy Premium opracowywanych dla zoptymalizowania walorów użytkowych. Dziś, Korporacja FUJIFILM (Prezes: Shigehiro Nakajima) ma przyjemność poinformować o wprowadzeniu aparatu FUJIFILM X100S, następcy modelu FUJIFILM X100, który odziedziczył elegancki design X100 i jego obiektyw o wyjątkowej sprawności optycznej, a jednocześnie przeszedł dalszą ewolucję, poprzez wprowadzenie wyższej rozdzielczości Hybrydowego Celownika oraz nowego sensora i procesora – wszystko to, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów.
Nowo opracowany, zawierający 16.3 miliona pikseli sensor APS-C X-Trans CMOS II oraz procesor EXR II, który zwiększa rozdzielczość o około 25% (*2) i redukuje szum obrazu o ponad 30% (*3), dają wspólnie możliwość rejestrowania zdjęć o wyższej rozdzielczości w porównaniu z tym, co zapewniają pełno klatkowe sensory. Dzięki wyeliminowaniu optycznego filtra dolnoprzepustowego oraz zastosowaniu wydajnego procesora, aparat FUJIFILM X100S tworzy niezwykle przejrzysty obraz z minimalnym ziarnem nawet przy wyższych czułościach ISO.

Nowo opracowany sensor X-Trans CMOS II posiada zintegrowane piksele detekcji fazowej będące podstawą najszybszego na świecie AF, który ustawia ostrość zaledwie w ciągu 0.08 (*1). Dodatkowo, procesor EXR II oferuje szybsze czasy reakcji – uruchamianie trwa jedynie 0.5 sekundy (*4), a interwał pomiędzy zdjęciami został skrócony do 0.5 sekundy. Ponadto, czas opóźnienia w wyzwoleniu migawki to zaledwie 0.01 sekundy, możesz więc uchwycić w kadrze dokładnie tę chwilę, którą chcesz i w pełni korzystać z wygody fotografowania.

Inną nowością modelu FUJIFILM X100S jest wprowadzona po raz pierwszy na świecie (*5) funkcja “Cyfrowego Podziału Obrazu”, która wyświetla podwójne obrazy po lewej i prawej stronie w celu wyrównania ich podczas manualnego ustawiania ostrości. Pozwala to na wyjątkowo precyzyjne ustawienie ostrości, gdy pracujemy przy w pełni otwartej przysłonie lub robimy zdjęcia makro. Pomocna jest także funkcja Wyróżniania Wierzchołków Ostrości, zaznaczająca w fotografowanym motywie obszary o podwyższonym kontraście, co zapewnia bardziej płynne i precyzyjne dostrajanie ostrości.

W zależności od fotografowanego motywu i sceny użytkownicy mogą przełączać pomiędzy dwoma typami obrazu celownikowego: optycznym i elektronicznym. Celownik optyczny (OVF) jest wygodny, gdy fotografujący chce mieć podgląd obrazu wyróżniający się tą samą wyrazistością i jasnością, co przy patrzeniu gołym okiem, a także wówczas, gdy istotne jest jak najmniejsze opóźnienie w wyzwoleniu migawki. Celownik elektroniczny (EVF) jest pomocny przy wizualnym sprawdzaniu ostrości, ekspozycji, balansu bieli czy głębi ostrości jeszcze na etapie komponowania ujęcia.

 

Podstawowe właściwości i funkcje

(1) FUJIFILM X100S – Sprawność i jakość działania sensora porównywalna do efektów, jakie daje sensor pełno klatkowy
Aparat X100S dysponuje nowo opracowanym przez FUJIFILM 16,3-megapikselowym sensorem APS-C X-Trans CMOS II, który charakteryzuje się znaczną losowością w układzie filtra barw podstawowych. Jedną z zalet nowego układu filtra kolorów jest wyeliminowanie potrzeby stosowania optycznego filtra dolnoprzepustowego; filtry takie stosowane są w konwencjonalnych sensorach, aby zredukować zjawisko fałszywych barw oraz efekt mory, jednakże odbywa się to kosztem zredukowania rozdzielczości obrazu. Usunięcie optycznego filtra dolnoprzepustowego sprawia, że sensor X-Trans CMOS II może maksymalnie wykorzystać padające na niego bezpośrednio światło, a użytkownik otrzymuje obraz bogatszy w drobne detale oraz ma zapewniony zoptymalizowany poziom rozdzielczości, co udowodniły już modele X-Pro1 oraz X-E1.

Aparat wykorzystuje Optymalizator Modulacji Obiektywu (ang. Lens Modulation Optimizer), aby zredukować efekty optyczne takie jak dyfrakcja, która występuje podczas przechodzenia światła przez obiektyw. Nawet przy przymknięciu przysłony do wartości F16 aparat X100S zachowuje ostrość i fakturę najdrobniejszych szczegółów, potwierdzając perfekcyjne właściwości sensora i obiektywu oraz ich współdziałania.

Doskonała czułość sensora X-Trans CMOS II łączy się z możliwościami zaawansowanego przetwarzania sygnału przez nowy procesor EXR II, który redukuje poziom szumów o ponad 30% wydajniej (*2) w porównaniu ze swoim poprzednikiem. Nawet w przypadku fotografowania przy słabym oświetleniu z ustawioną wysoką czułością ISO aparat FUJIFILM X100S tworzy wyraziste obrazy z minimalnym ziarnem.

(2) Najszybszy na świecie AF oraz niezwykle szybkie przetwarzanie
Wraz ze zintegrowanym systemem detekcji fazowej aparat X100S oferuje najszybszy na świecie AF ustawiający ostrość zaledwie w ciągu 0.08 sekundy(*1). Inteligentny Hybrydowy AF, zależnie do wymagań fotografowanego motywu lub sceny może przełączyć się na system AF oparty na detekcji kontrastu, dzięki czemu aparat zawsze szybko ustawia ostrość zachowując przy tym wyjątkową precyzję.

Procesor EXR II zapewnia prędkość przetwarzania, która jest dwukrotnie wyższa w stosunku do procesora poprzedniej generacji (*6). Szybkie działanie procesora owocuje imponującym skróceniem czasu uruchamiania wynoszącym zaledwie 0.5 sekundy (*4)oraz interwałem pomiędzy kolejnymi zdjęciami także nie przekraczającym 0.5 sekundowego czasu. Dodatkowo, aparat X100S zapewnia doskonałą częstotliwość wykonywania zdjęć seryjnych – 6.0 kadrów na sekundę – (maks. 31 zdjęć (*7)) przy pełnej rozdzielczości 16.3 miliona pikseli. Dodajmy, że czas opóźnienia w wyzwoleniu migawki to zaledwie 0.01 sekundy, dzięki czemu uchwycisz zawsze dokładnie tę chwilę, którą chcesz i będziesz mógł w pełni korzystać z wygody intuicyjnego fotografowania.

 

(3) Udoskonalone manualne ustawianie ostrości z pierwszym na świecie (*5) wyświetlaniem z ‘Cyfrowym Podziałem Obrazu’
Wykorzystując wbudowane piksele detekcji fazowej umożliwiające pracę systemu AF, X100S jest pierwszym na świecie aparatem fotograficznym (*5) oferującym funkcję “Cyfrowego podziału obrazu”, która wyświetla podwójny obraz z lewej i prawej strony, a podczas manualnego ustawiania ostrości należy go wyrównać. Pozwala to na precyzyjne ustawianie ostrości i jest szczególnie pomocne przy pracy z całkowicie otwartą przysłoną oraz przy makrofotografii.

Dodatkowo, aparat X100S oferuje poręczną funkcję Zaznaczania Wierzchołków Ostrości, która wyróżnia na ekranie obszary fotografowanego motywu charakteryzujące się wysokim kontrastem. W ten sposób fotografujący uzyskuje pomocne wskazówki i nawet w sytuacji, w gdy trudno o precyzyjne ustawienie ostrości, może wygodnie korzystać z manualnego ustawiania ostrości.

(4) Hybrydowy celownik ułatwiający komponowanie ujęć
Oferując użytkownikom swobodę komponowania zdjęć i adaptując się do zróżnicowanych warunków fotografowania, Hybrydowy Celownik aparatu X100S łączy w sobie celownik Optyczny oraz Elektroniczny.

Celownik elektroniczny zapewnia 100% pokrycie pola kadru, a oparty jest o wysokiej rozdzielczość – 2,360 tysiące punktów – panel LCD. Pokazuje on głębię ostrości podczas makrofotografii, jak również ustawienia balansu bieli, co sprawia, że użytkownik może precyzyjnie skomponować zdjęcie cały czas patrząc przez celownik.

Najwyższej jakości celownik optyczny oferuje wygodny współczynnik powiększenia 0.5 x przy ogniskowej 23mm oraz pozorne poziome pole widzenia wynoszące 26 stopni. Całkowicie szklana konstrukcja korzysta ze szkła o wysokim współczynniku refrakcji, aby tym samym zminimalizować aberrację chromatyczną oraz dystorsję.

Gdy aparat jest w trybie celownika optycznego, użytkownik może regulować czas migawki, wartość przysłony, czułość ISO i inne ustawienia bez odrywania oka od celownika. Jasność ramki fotografowania (Jasna Ramka) oraz tekstu jest automatycznie dostosowywana do panujących warunków oświetleniowych, dzięki czemu wyświetlane informacje są zawsze czytelne.

System dysponuje TRYBEM OSZCZĘDZANIA ENERGII OVF (OVF POWER SAVE MODE), który przy korzystaniu z optycznego celownika uaktywnia funkcję oszczędzania energii, co podwaja liczbę zdjęć – przy normalnej obsłudze jest to 330 kadrów (*8) – jaką można wykonać na w pełni naładowanej baterii.

Korzystający z opracowanych przez FUJINON powłok celownik jest odporny na pozostawianie śladów palców i łatwo można go przetrzeć, dzięki czemu użytkownik może zawsze korzystać z wyrazistego obrazu celownika optycznego.

 

(5) Obiektyw FUJINON 23mm F2 oferujący najwyższą jakość obrazu w kompaktowym korpusie
Specjalnie opracowany dla tego modelu stało ogniskowy obiektyw FUJINON 23mm F2 ma stały kąta padania światłą na obiektyw co sprzyja optymalnej konstrukcji optycznej. Wykorzystując w pełni tę właściwość aparat X100S wykazuje doskonały poziom wyrazistości obrazu nie tylko w jego centrum, lecz aż do samych krawędzi kadru. Wszechstronna długość ogniskowej 35mm (*9) zapewnia kąt widzenia idealny dla fotografowania różnych obiektów, scen i wszelkich interesujących motywów, jakie dostrzeże oko fotografa.

Obiektyw składa się z 8 elementów ułożonych w 6 grupach i obejmuje dwustronnie asferyczne elementy o doskonałej sprawności optycznej oraz elementy ze szkła o wysokim współczynniku refrakcji, co zapewnia doskonały poziom odwzorowania szczegółów przy minimalnych aberracjach, doskonałej ostrości i pięknym odwzorowaniu kolorystyki. Co więcej, na elementach optycznych zostały zastosowane własne, opracowane przez FUJINON powłoki HT-EBC, które efektywnie kontrolują efekt poświaty i duszków.

Inną zaletą obiektywu jest jego wspaniały, miękki, efekt Bokeh o zaokrąglonym kształcie, jaki tworzy dziewięciolamelkowa diafragma. Ponadto, obiektyw w trybie makro pozwala zbliżyć się na 10 cm do fotografowanego obiektu i uzyskiwać wspaniałe zbliżenia. Zaś zintegrowany filtr szary (ND) zmniejszający ilość światła o 3 stopnie EV umożliwia tworzenie portretów z rozmytym tłem, czy też miękkie odwzorowanie wartko płynącej wody, nawet, gdy fotografujesz przy bardzo jasnym świetle.

 

(6) Elegancki design i wyrafinowana funkcjonalność
Przednia ścianka aparatu X100S dumnie nosi literę “S” jako potwierdzenie rozległych zmian w stosunku do modelu FUJIFILM X100. Design klasy Premium oraz poczucie doskonałości towarzyszące modelowi X100 zostało aż do najdrobniejszych detali, przeniesione na nowy aparat X100S. Najwyższa jakość japońskiej inżynierii FUJIFILM emanuje z precyzyjnego wykonania każdego komponentu i doskonałej optymalizacji korpusu aparatu.

Górny panel oraz podstawa aparatu X100S zostały wykonane ze stopu magnezu, aby zapewnić lekką, mocną, a jednocześnie delikatną konstrukcję. Do pokrycia powierzchni zastosowano powłoki o specjalnej formule nadające powierzchni stalowy wygląd oraz sprawiające, że mamy poczucie obcowania z instrumentem najwyższej klasy. Wszystkie pokrętła i pierścienie zostały wyfrezowane z bloku metalu, przy czym szczególną uwagę położono na wykonanie drobnych detali, jak choćby wygodę trzymania i obsługi elementów sterujących. Zewnętrzne powierzchnie aparatu zostały wykończone syntetyczną skórą, która jest trwała i wytrzymała na warunki otoczenia, doskonale oddaje fakturę naturalnej skóry sprawiając ponadto, że aparat trzyma się pewnie i wygodnie.

Układ przycisków i pokręteł pozwala użytkownikom na obsługę pierścienia przysłony przy obiektywie lewą ręką, zaś prawa może zmieniać ustawienia znajdujących się na górnym panelu pokręteł czasów migawki i korekcji ekspozycji, co oznacza, że parametry fotografowania można wygodnie zmieniać nie odrywając oka od celownika. By zaś z nowym aparatem czuć się jeszcze lepiej można nawet dostosować dźwięk towarzyszący zwalnianiu migawki wybierając jedną z czterech dostępnych opcji: Migawka centralna, Migawka szczelinowa, Podniesienie lustra oraz Cicha migawka.

System menu został zaktualizowany, aby można było efektywnie korzystać z przycisku Q (“Quick”) zapewniającego szybki dostęp menu do często wykorzystywanych funkcji, takich jak ustawienie czułości ISO czy też tryby symulacji filmu światłoczułego. Dodatkowo, przycisk Fn (Funkcji) pozwala na przypisanie do niego funkcji, po jakie często sięgasz w czasie fotografowania, co zapewnia wygodę jednoprzyciskowej obsługi.

 

(7) Fotografia artystyczna
Aparat X100S dysponuje opracowanymi przez FUJIFILM ‚Trybami Symulacji Filmu Światłoczułego’. Użytkownicy mogą wybierać spośród dziesięciu opcji symulacji filmu światłoczułego, które imitują rezultaty uzyskiwane na odwracalnych filmach barwnych FUJIFILM (Velvia / PROVIA / ASTIA), profesjonalnych kolorowych filmach negatywowych (PRO Neg. Std / PRO Neg. Hi), przy stosowaniu monochromatycznych filtrów (MONOCHROME, Filtr Żółty, Filtr Czerwony oraz Filtr Zielony) oraz SEPII.

W modelu X100S dostępne są także funkcje Zaawansowanego Filtra; Użytkownicy mogą wybierać spośród 8 różnych efektów artystycznych:

 • Pop Color – doskonały dla wzbogacania kontrastów oraz nasycenia kolorów.
 • Zabawkowy aparat (Toy Camera) – Tworzy zacienioną ramkę tak, jak gdyby zdjęcie było wykonane zabawkowym aparatem.
 • Miniatura (Miniature)– Dodaje rozmycie na górze i na dole obrazu, aby stworzyć efekt dioramy bądź miniatury.
 • Dynamiczna Tonacja (Dynamic Tone) – Tworzy efekt świata fantasy poprzez dynamicznie modulowane odwzorowanie tonacji.
 • Częściowy kolor (Partial Color) – pozostawia jeden wybrany oryginalny kolor, zaś resztę barw zamienia na czarno-białe zdjęcie. Dla uzyskania spektakularnego efektu kolory można wybierać spośród takich barw jak: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski oraz fioletowy.
 • Jasna Tonacja (High Key) – Wzbogaca jasność zdjęcia i redukuje kontrasty, aby rozjaśnić odwzorowanie.
 • Ciemna tonacja (Low Key) – tworzy jednorodnie ciemną tonację z niewieloma jasnymi obszarami, które tym bardziej wyróżniają się na ciemnym tle.
 • Zmiękczona ostrość (Soft Focus) – Tworzy obraz, który jest równomiernie zmiękczony na całej powierzchni kadru.

Dodatkowo, funkcja Wielokrotnej Ekspozycji umożliwia łączenie dwóch oddzielnych zdjęć dla uzyskania specjalnych kreatywnych efektów. Zaś dla jeszcze większej artystycznej swobody, można wybierać różne proporcje kadru spośród formatów 3:2, 16:9 oraz 1:1 (kwadrat), aby dostosować aparat do różnych styli fotografowania.

 

(8) Filmowanie Full HD
Tryb filmowania Full HD aparatu X100S (1920 x 1080) pozwala na rejestrowanie obrazu z częstotliwością 60 klatek na sekundę, co zapewnia uzyskanie płynnego materiału filmowego. Rejestrowanie obrazu z wysoką częstotliwością danych (36Mbps) owocuje zredukowaniem szumów obrazu oraz wzbogaceniem jakości obrazu, co w efekcie ujawnia drobne detale filmowanej sceny, jak np. poszczególne liście korony drzewa czy subtelne zmiany wyrazu twarzy filmowanej postaci.

Podczas filmowania użytkownicy mają dostęp do wielu dodatkowych trybów, które odnoszą się także do fotografowania; mogą korzystać z trybów Symulacji Filmu Światłoczułego, regulacji ustawień Balansu Bieli, w pełni wykorzystywać możliwości jasnego obiektywu dla tworzenia miękkiego tła z pięknym efektem „bokeh”, jak również operować Inteligentnym Hybrydowym AF dla szybkiego i niezwykle precyzyjnego ustawiania ostrości.

(9 )FUJIFILM X100S lista podstawowych funkcji i właściwości:

 • 16.3 – mega pikselowy sensor APS-C X-Trans CMOS II
 • Procesor EXR II
 • Hybrydowy celownik (OVF / EVF)
 • Obiektyw FUJINON 23mm F2
 • Inteligentny Hybrydowy AF (z najszybszym na świecie AF ustawiającym ostrość zaledwie w 0.08 sek. (*1))
 • Czas uruchamiania 0.5 sek. (*4)
 • Czas opóźnienia w wyzwoleniu migawki 0.01 sek.
 • Interwał pomiędzy zdjęciami 0.5 sek.
 • Wysoki kontrast i szeroki kąt dobrego widzenia 2.8-calowego ekranu LCD Premium Clear (460K punktów)
 • Super inteligentna lampa błyskowa
 • Zdjęcia seryjne z prędkością 6.0 kadrów na sekundę przy pełnej rozdzielczości (maks. 31 zdjęć (*7))
 • Funkcja oznaczania wierzchołków ostrości
 • Wyświetlanie Cyfrowo Podzielonego Obrazu
 • Filtry artystyczne
 • Filmowanie Full HD (60 klatek/sek. / 30klatek/sek.)

(10) Doskonałe akcesoria dostępne dla aparatu FUJIFILM X100S

 • Konwerter szerokokątny WCL-X100 – zaprojektowany specjalnie dla modeli X100 oraz X100S, skraca długość ogniskowej z 35mm (*9) do 28mm (*9). Oferuje szersze pole widzenia zachowując jednocześnie pełna sprawność optyczną głównego obiektywu aparatu.
 • Skórzany pokrowiec LC-X100S – Użytkownik może wkładać i wyjmować kartę pamięci i baterię bez potrzeby zdejmowania tego pokrowca. Ten praktyczny pokrowiec ‘Quick Shot’ wykonany jest z naturalnej skóry.
 • Lampa błyskowa mocowana na gorącej stopce – Dostępne są trzy typy zewnętrznych lamp błyskowych Fujifilm, które pracują w oparciu o własny, precyzyjny system kontroli błysku TTL: flesze EF-20 oraz EF-X20 o liczbie przewodniej 20 oraz EF-42 o liczbie przewodniej 42
 • Zewnętrzny mikrofon stereofoniczny MIC-ST1 – Dla realistycznego zapisu dźwięku, który wzbogacałby doskonałą jakość obrazu rejestrowanych filmów Full-HD

*1 Badania FUJIFILM , stan na listopad 2012. W porównaniu z innymi cyfrowymi aparatami fotograficznymi wyposażonymi w sensor 4/3-cala lub większy; badania oparte o standardy CIPA i wykonywane w trybie Wysokiej Sprawności (High Performance) z ustawionym sposobem pomiaru AREA-AF.
*2 Badania Fujifilm. W porównaniu z modelem X100 oraz przy przysłonie F16.
*3 W porównaniu z modelem FUJIFILM X100
*4 Tryb Wysokiej Sprawności (High Performance)
*5 Badania Fujifilm, stan na listopad 2012
*6 W porównaniu z procesorem EXR Pro.
*7 Maksymalna liczba zdjęć może być wykonana przy ustawieniu JPEG
*8 Maksymalna liczba zdjęć przy w pełni naładowanej baterii litowej NP-95, w oparciu o standardy testowe CIPA.
*9 Ekwiwalent formatu małoobrazkowego

 

Specyfikacja techniczna aparatu Fuji X100S:

Producent Fujifilm
Model FinePix X100S
Data premiery 2013-01-07
Liczba pikseli 16 Mpix
Dostępne rozdzielczości • 4896×3264
• 3456×2304
• 2496×1664
• 4896×2760 (16:9)
• 3456×1944 (16:9)
• 2496×1408 (16:9)
• 3264×3264 (1:1)
• 2304×2304 (1:1)
• 1664×1664 (1:1)
Rozdzielczość matrycy 23.6 x 15.8 mm, APS-C, X-Trans CMOS II, 3:2,
Procesor obrazu EXR II Processor
Format zapisu • Zdjęcia: JPEG (EXIF 2.3, DPOF, DCF), RAW, RAW+JPEG
• Filmy: MPEG4 (MOV, H.264)
• Dźwięk: PCM stereo
Zakres ISO Auto, 200 – 6400 ISO
Tryb rozszerzony 100 – 25600 ISO
Bracketing ISO: +/- 1 EV z krokiem co 1/3 EV, 3 klatki
Migawka 30 s – 1/4000 s, z krokiem co 1 EV, Bulb (max. 60 min)
W trybie P: 1/4 s – 1/4000 s
Konstrukcja obiektywu Fujinon Aspherical
8 elementów w 6 grupach
w tym 1 element dwustronnie asferyczny i 4 elementy o wysokim współczynniku załamania światła
Powłoki HT-EBC
maksymalna przysłona f/16,
liczba listków na przysłonie: 9
Ogniskowa obiektywu 23.0 mm
(ekwiwalent: 35 mm dla filmu 35 mm)
Światłosiła f/2.0
Zoom optyczny 1x
Zoom cyfrowy 0x
Stabilizacja obrazu Nie
Zapis wideo • 1920×1080 pix (Full HD) z szybkością 60 lub 30 kl./s i dźwiękiem stereo, do 36 Mbit/s
Ogniskowanie AF hybrydowy na bazie detekcji kontrastu i detekcji fazowej, MF
• Strefy AF: wielopunktowy, obszar
• Tryby napędu AF: pojedyncze zdjęcie (S- AF), ciągły (C-AF), ręczne ustawienie ostrości (MF)
• Funkcja Cyfrowego Podziału Obrazu w trybie MF
• Tryby AF: Normalny, Makro
• Wspomaganie AF: wbudowana dioda
Pomiar światła Pomiar TTL 256 strefowy, tryby pomiaru:
• Matrycowy
• Punktowy
• Centralnie ważony, uśredniony
Ostrość od • AF Normalny: od 50 cm do nieskończoności,
• AF Makro: od 10 cm do 2 m.
Balans bieli Auto, Światło dzienne, Cień, Światło żarówki, Światło jarzeniowe (3 rodzaje), Pod wodą
• ustawienia własne wg wzorca.
• wybór temperatury koloru
Kompensacja ekspozycji • Kompensacja: +/- 2 EV w krokach co 1/3 EV
• Bracketing +/- 1 EV z krokiem co 1/3 EV, 3 klatki
• Bracketing zakresu dynamicznego: 100%, 200%, 400%
• Funkcja wielokrotnej ekspozycji
Programy Program AE, Priorytet przysłony, Priorytet migawki, Manualny
• Tryb Motion Panorama:
180 stopni: 9600 x 2160 w pionie, 9600 x 1440 w poziomie
120 stopni: 6400 x 2160 w pionie, 6400 x 1440 w poziomie
• Funkcja Zaawansowanego Filtra (filtry kreatywne): Pop kolor, Zabawkowy aparat, Miniatura, Dynamiczna Tonacja, Częściowy kolor, Jasna tonacja, Ciemna tonacja, Zmiękczona ostrość.
Zdjęcia seryjne • Z szybkością 6 kl./s, w serii do 31 zdjęć JPEG lub 9 zdjęć RAW/ RAW+JPEG
• Z szybkością 3 kl./s, w serii do 44 zdjęć JPEG lub 9 zdjęć RAW/ RAW+JPEG
Lampa błyskowa Funkcje: Auto (Super Inteligentna Lampa Błyskowa), Redukcja efektu czerwonych oczu, Błysk wymuszony, Synchronizacja z długim czasem ekspozycji, Brak błysku
• Zakres (czułość ISO 1600): 0.5-9 m.
Złącze hot-shoe Tak
Wyjście statywowe Tak
Samowyzwalacz 2 lub 10 s
Karta pamięci Pamięć wbudowana
• Karty pamięci Secure Digital (SD/SDHC/SDXC)
Zgodne z UHS-I
LCD stały, 2.8 calowy, kolorowy TFT LCD o rozdzielczości 460 tys. punktów, 100% pola widzenia
Wizjer Hybrydowy, optyczno-elektroniczny, pentapryzmatyczny, punk oczny 15 mm, korekcja dioptrii od -2 do +1 (dpt),
• W trybie EVF (elektronicznym): 0.48 cala, rozdzielczość 2.360.000 punktów, pole widzenia 100% kadru,
• W trybie OVF (optycznym): Celownik typu odwróconej lunety Galileusza z elektronicznym wyświetlaniem jasnej ramki kadru , powiększenie x0.5, pokrycie 90% kadru z możliwością wyświetlania informacji z wbudowanego ekranu LCD
Komunikacja i złącza Złącze USB 2.0 Hi-speed / wejście mikrofonowe (tylko z przystawką mikrofonową MIC/ST1 sprzedawaną oddzielnie), wyjście mini HDMI
Zasilanie Akumulator litowo-jonowy NP-95 (3.5V, pojemność 1800 mAh, wydajność ok 330 zdjęć)
Akcesoria Akumulator litowo-jonowy NP-95, ładowarka BC-65N, pasek, kabel USB, pokrywka obiektywu, metalowy zaczep paska, pokrowiec, CD-ROM z oprogramowaniem, instrukcja
Waga 405 g (bez akumulatora i karty pamięci)
445 g (z akumulatorem i kartą pamięci)
Wymiary 126.5 x 74.4 x 53.9 mm
Dodatkowe informacje Korpus wykonany ze stopów magnezu, wykończony materiałem skóropodobnym.
Wbudowany filtr szary (ND) 3EV (wł/wył).
Funkcja elektronicznej poziomicy.
Funkcja symulacji filmów światłoczułych i bracketing tej funkcji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*