Premiera: Fujifilm FinePix X20

Fujifilm FinePix X20 to następca aparatu kompaktowe Fuji X10. Opracowany na nowo 12 megapikselowy, 2/3-calowy sensor X-Trans CMOS II oraz procesor EXR II, który zwiększa efektywną rozdzielczość o około 20% (*1) i redukuje poziom szumów o ponad 30% (*2). Ulepszono także wizjer oraz dodano możliwość nagrywania filmów w Full HD 1080p z prędkością 60kl/s. Obiektyw pozostał ten sam co w poprzednim modelu. Cena w USA to 599 USD, u nas w Polsce powyżej 2000 zł.

 

Informacja prasowa – Fujifilm FinePix X20

Nowy aparat FUJIFILM X20 łączy styl i bogate możliwości ożywiając na nowo samą istotę fotografowania.

Korporacja FUJIFILM (Prezes: Shigehiro Nakajima) ma przyjemność poinformować o wprowadzeniu nowego kompaktowego aparatu fotograficznego klasy Premium, modelu FUJIFILM X20. Podążając śladami cenionego modelu X10, aparat FUJIFILM X20 dziedziczy jego niezwykle precyzyjny obiektyw oraz wyrafinowany design, a jednocześnie wyróżnia się znacznie udoskonaloną sprawnością działania. Wraz z sensorem X-Trans CMOS II, procesorem EXR II oraz nowo opracowanym Zaawansowanym Celownikiem Optycznym, aparat X20 jest pełen najnowszych technologii FUJIFILM. X20 dostępny jest zarówno w kolorze czarnym, jak i dwubarwnej, czarno-srebrnej tonacji.

Jasny celownik optyczny aparatu X20 wyróżnia się nowo opracowanym cyfrowym panelem wskazań – Digital Trans Panel. Wyświetla on czas migawki, wartość przysłony, czułość ISO, obszar ostrości oraz inne informacje fotografowania, w taki sposób, że są one doskonale czytelne nawet w warunkach słabego oświetlenia. Co więcej, Zaawansowany Celownik Optyczny aparatu X20 jest zsynchronizowany z obiektywem zoom, dzięki czemu fotografujący może precyzyjnie komponować ujęcie w celowniku, nawet przy stałym zmienianiu długości ogniskowej.
Opracowany na nowo 12 megapikselowy, 2/3-calowy sensor X-Trans CMOS II oraz procesor EXR II, który zwiększa efektywną rozdzielczość o około 20% (*1) i redukuje poziom szumów o ponad 30% (*2), dają możliwość rejestrowania obrazów wyróżniających się wyższą rozdzielczością. Dzięki usunięciu optycznego filtra dolnoprzepustowego oraz wydajnej pracy procesora aparat FUJIFILM X20 tworzy wyrazisty obraz o minimalnym ziarnie, nawet gdy ustawione są wyższe czułości ISO.

Nowo opracowany sensor X-Trans CMOS II ma wbudowane piksele detekcji fazowej będące podstawą dla niezwykle szybkiego AF ustawiającego ostrość zaledwie w ciągu 0.06 sekundy (*3). Dodatkowo, procesor EXR II oferuje szybszy czas reakcji, co przekłada się na skrócenie czasu uruchamiania do zaledwie 0.5 sekundy (*4), czasu opóźnienia w wyzwoleniu migawki jedynie do 0.01 sekundy oraz interwału pomiędzy zdjęciami do 0.5 sekundy w efekcie zapewniając jeszcze większą wszechstronność w podejściu do fotografowania.

 

Podstawowe cechy

(1) Zaawansowany celownik optyczny z prezentacją danych fotografowania w czasie rzeczywistym – lepsze walory użytkowe i jaśniejszy podgląd obrazu
Niezależnie od swych kompaktowych wymiarów aparat FUJIFILM X20 może poszczycić się jasnym i przejrzystym celownikiem optycznym, który w poziomie daje pozorne pole widzenia wynoszące 20 stopni i zapewnia 85% pokrycie pola kadru. Celownik jest zsynchronizowany z obiektywem zoom, a dla zwiększenia walorów użytkowych posiada zintegrowany sensor oka. Celownik modelu X20 ma także nowo opracowany Cyfrowy Przezroczysty Panel Informacyjny o grubości poniżej 1 mm, który charakteryzuje się wysokim poziomem transparentności. Panel ten prezentuje czas migawki, wartość przysłony, czułość ISO, obszary ustawiania ostrości oraz inne informacje fotografowania, dzięki czemu użytkownik może wygodnie robić zdjęcia bez potrzeby odrywania wzroku od toczącej się akcji. Cyfrowy Przezroczysty Panel automatycznie zmienia kolor wyświetlanych informacji stosownie do sceny i warunków fotografowania. Informacje, normalnie prezentowane w kolorze czarnym, są wyświetlane przez zielone diody LED, co zwiększa ich widoczność zwłaszcza w przypadku ciemnych scen. Gdy zaś wystąpi błąd, wyświetlana informacja zmienia kolor na czerwony, aby pomóc użytkownikowi w podjęciu decyzji.

(2) Najwyższa jakość obrazu na całej powierzchni kadru i minimalny poziom szumów
Aparat X20 dysponuje nowo opracowanym 12 megapikselowym, 2/3-calowym sensorem X-Trans CMOS II. Losowy charakter układu filtra barwnego wprowadzony przez FUJIFILM eliminuje potrzebę stosowania optycznego filtra dolnoprzepustowego zachowując wysoką rozdzielczość obrazu na całej powierzchni kadru. Optyczny filtr dolnoprzepustowy jest tradycyjnie używany w konwencjonalnych sensorach, aby zredukować zjawisko fałszywych barw oraz efekt mory, co jednakże odbywa się to kosztem jakości obrazu.

Aparat wykorzystuje Optymalizator Modulacji Obiektywu redukujący efekty optyczne takie jak dyfrakcja, która występuje gdy światło przechodzi przez obiektyw. Nawet przy przysłonie F8, aparat X20 utrzymuje ostrość i fakturę drobnych detali wykorzystując w pełni potencjał obiektywu.
Doskonała czułość sensora łączy się z zaawansowanym przetwarzaniem sygnału przez procesor, który zapewnia o 30% (*2) wydajniejszą redukcję szumu w stosunku do swojego poprzednika. Nawet przy fotografowaniu w słabych warunkach oświetleniowych (np. w pomieszczeniach czy też nocą) z ustawioną wysoką czułością ISO aparat X20 będzie tworzył czysty i przejrzysty obraz o minimalnym ziarnie.

 

(3) Szybkie funkcje i AF ustawiający ostrość zaledwie w ciągu 0.06 sekundy (*3)
Nowy sensor X-Trans CMOS II posiada zintegrowane piksele detekcji fazowej będące podstawą działania błyskawicznego AF, który ustawia ostrość zaledwie w ciągu 0.06 sekundy(*3). Co więcej, struktura sensora BSI (Back-Side Illuminated) oznacza, ze piksele detekcji fazowej mogą zebrać wystarczającą ilość światła, niezależnie od kąta jego padania, co w połączeniu z dużym otworem przysłony zapewnia wysoką precyzję działania systemu AF. Inteligentny Hybrydowy AF automatycznie przełącza się na AF oparty na detekcji kontrastu, gdy wymaga tego motyw lub fotografowana scena. Sprawia to, że aparat zawsze ustawia ostrość z możliwie najwyższą prędkością i precyzją.

Funkcja Zaznaczania Wierzchołków Ostrości pomaga fotografom wyróżniając w kadrze te obszary, które charakteryzują się wysokim kontrastem. Zapewnia to dodatkowe wskazania przy ustawianiu ostrości i jest pomocne w sytuacjach, w których trudno określić czy ostrość jest ustawiona prawidłowo; dzięki temu fotografujący mogą ręcznie ustawiać ostrość obserwując obraz na ekranie LCD aparatu.

Procesor EXR II zapewnia wydajność dwukrotnie przekraczającą możliwości procesora poprzedniej generacji (*5). Aparat X20 zapewnia szybkie działanie – czas uruchamiania wynosi zaledwie 0.5 sekundy (*4), czas opóźnienia w wyzwoleniu migawki 0.01 sekundy zaś interwał pomiędzy zdjęciami to jedynie 0.5 sekundy. X20 może poszczycić się także imponującą prędkością wykonywania zdjęć seryjnych rejestrując 12 kadrów na sekundę (maks. 11 zdjęć (*6)) przy pełnej rozdzielczości 12 milionów pikseli.

(4) Niezwykle precyzyjny 4-krotny zoom F2.0-2.8 z manualną regulacją
Przy konstruowaniu obiektywu przywiązywano dużą wagę do najdrobniejszych nawet detali. Obiektyw składa się z 11 szklanych elementów ułożonych w 9 grupach i jest to układ optyczny obejmujący 3 elementy sferyczne oraz 2 ED, czyli o wyjątkowo niskiej dyspersji. W rezultacie mamy do czynienia z wyjątkowo jasnym obiektywem, który w zakresie szerokokątnym oferuje otwór względny przysłony 2.0 zaś w zakresie telefoto maksymalna przysłona to 2.8. Do soczewek tego obiektywu zostały zastosowane opracowane przez FUJINON powłoki HT-EBC, aby efektywnie kontrolować efekty duszków i poświaty, które mogłyby pojawiać się na zdjęciach.

Optyczny, manualnie regulowany 4-krotny zoom pozwala użytkownikom na precyzyjne, szybkie i instynktowne określenie kompozycji, zaś fakt zastosowania metalowego pierścienia oraz metalowych elementów w konstrukcji obiektywu zapewnia płynną pracę zoomu. W trybie Super Makro możesz zbliżyć się na 1cm do fotografowanego obiektu uzyskując wspaniałe obrazy mikro świata.

Unikalny mechanizm stabilizacji obrazu aparatu X20 przesuwa 5 soczewek obiektywu kompensując drgania aparatu do kroków 4 EV, co efektywnie zapobiega poruszeniu obrazu na zdjęciu, a jednocześnie nie powoduje winietowania ani utraty rozdzielczości obrazu, co niejednokrotnie ma miejsce w systemach kompensujących poruszenie obrazu.

Dodatkowo, składająca się z 7 lamelek przysłona obiektywu X20 pozwala na uzyskiwanie miękkiego efektu ‘bokeh’, dzięki czemu fotografowany obiekt może doskonale wyróżniać się z tła.

 

(5) Artystyczna fotografia
Fascynującą funkcją nowego aparatu są opracowane przez FUJIFILM ‚Tryby Symulacji Filmu Światłoczułego’. Użytkownicy mogą wybierać spośród dziesięciu opcji symulacji filmu światłoczułego, które imitują rezultaty uzyskiwane na odwracalnych filmach barwnych FUJIFILM (Velvia / PROVIA / ASTIA), profesjonalnych kolorowych filmach negatywowych (PRO Neg. Std / PRO Neg. Hi), przy stosowaniu monochromatycznych filtrów (MONOCHROME, Filtr Żółty, Filtr Czerwony oraz Filtr Zielony) oraz SEPII.

W modelu X20 dostępne są także funkcje Zaawansowanego Filtra; Użytkownicy mogą wybierać spośród 8 różnych efektów artystycznych:

 • Pop Color – doskonały dla wzbogacania kontrastów oraz nasycenia kolorów.
 • Zabawkowy aparat (Toy Camera) – Tworzy zacienioną ramkę tak, jak gdyby zdjęcie było wykonane zabawkowym aparatem.
 • Miniatura (Miniature)– Dodaje rozmycie na górze i na dole obrazu, aby stworzyć efekt dioramy bądź miniatury.
 • Dynamiczna Tonacja (Dynamic Tone) – Tworzy efekt świata fantasy poprzez dynamicznie modulowane odwzorowanie tonacji.
 • Częściowy kolor (Partial Color) – pozostawia jeden wybrany oryginalny kolor, zaś resztę barw zamienia na czarno-białe zdjęcie. Dla uzyskania spektakularnego efektu kolory można wybierać spośród takich barw jak: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski oraz fioletowy.
 • Jasna Tonacja (High Key) – Wzbogaca jasność zdjęcia i redukuje kontrasty, aby rozjaśnić odwzorowanie.
 • Ciemna tonacja (Low Key) – tworzy jednorodnie ciemną tonację z niewieloma jasnymi obszarami, które tym bardziej wyróżniają się na ciemnym tle.
 • Zmiękczona ostrość (Soft Focus) – Tworzy obraz, który jest równomiernie zmiękczony na całej powierzchni kadru.

Ponadto, niezależna funkcja Wielokrotnej Ekspozycji umożliwia łączenie dwóch oddzielnych zdjęć, co pozwala na przykład dodanie osób do tych ujęć, na które w naturze nie udało im się trafić.

 

(6) Filmowanie Full HD
Tryb filmowania Full HD aparatu X20 (1920 x 1080) pozwala na rejestrowanie obrazu z częstotliwością 60 klatek na sekundę, co zapewnia uzyskanie płynnego materiału filmowego. Rejestrowanie obrazu z wysoką częstotliwością danych (36Mbps) owocuje zredukowaniem szumów obrazu oraz wzbogaceniem jakości obrazu, co w efekcie ujawnia drobne detale filmowanej sceny, jak np. poszczególne liście korony drzewa czy subtelne zmiany wyrazu twarzy filmowanej postaci.

Podczas filmowania użytkownicy mają dostęp do wielu dodatkowych trybów, które odnoszą się także do fotografowania. Mogą korzystać z trybów Symulacji Filmu Światłoczułego czy też w pełni wykorzystywać możliwości jasnego obiektywu dla tworzenia miękkiego tła z pięknym efektem „bokeh”. NOWA funkcja Rozpoznawania Scen Filmowych automatycznie rozpoznaje sześć typów scenerii i optymalizuje ustawienia, by uzyskiwać piękne rezultaty w rozmaitych warunkach filmowania. Ponadto, Inteligentny Hybrydowy AF jest aktywny także w czasie filmowania , zaś dla wzbogacenia ścieżki dźwiękowej do aparatu można dołączyć opcjonalny mikrofon stereofoniczny.

 

(7) Elegancki design i drobiazgowo dopracowany system obsługi
Produkowany w Japonii z mocnego, a jednocześnie lekkiego stopu magnezu, górny oraz dolny panel aparatu X20 został perfekcyjnie dopracowany dopełniając elegancki, stylowy design tego modelu. Pokrętło trybów oraz pierścień zoom zostały ergonomicznie rozmieszczone, a wykonano je precyzyjnie frezując z bloku aluminium; zewnętrzne powierzchnie aparatu wykończone są syntetyczną skórą, która jest trwała i odporna. Przygotowana w dwóch tonacjach kolorystycznych wersja aparatu X20 wyróżnia się szczególnym srebrnym wykończeniem powierzchni, których powłoki doskonale imitują wysokiej jakości stal.

Komponowanie i przeglądanie zdjęć na ekranie LCD aparatu X20 to prawdziwa przyjemność. 2.8-calowy panel LCD Premium o rozdzielczości 460K-punktów wyróżnia się szerokim kątem dobrego widzenia oraz wzbogaconym interfejsem graficznym systemu menu. W modelu X20 wprowadzono także przycisk ‘Q’, który ułatwia wywoływanie często używanych pozycji menu takich jak ustawienia ISO, a także przycisk funkcyjny ‘Fn’, do którego można przypisać funkcje często używane podczas fotografowania.

Aparat udostępnia różne proporcje kadru. Użytkownik może wybierać spośród formatów 4:3, 3:2, 16:9 oraz 1:1 (kwadrat), aby dostosować proporcje zdjęcia do fotografowanego motywu oraz własnych kreatywnych celów. Aparat dysponuje także ZAAWANSOWANYM trybem SR AUTO, który rozpoznaje motywy oraz typy scen – począwszy od portretów aż po krajobrazy – a nawet zapewnia detekcję ruchu, aby automatycznie optymalizować ostrość, ekspozycję, czułość ISO i inne ustawienia fotografowania.

 

(8) Podstawowe właściwości i funkcje

 • NOWY Zawansowany Celownik Optyczny z Przezroczystym Cyfrowym Panelem (Digital Trans Panel)
 • NOWY 12 megapikselowy sensor 2/3-cala X-Trans CMOS II
 • Inteligentny Hybrydowy AF ustawiający ostrość w ciągu 0.06 sekundy (*3)
 • Udoskonalony procesor EXR II
 • Wysokiej jakości jasny obiektyw F2.0-2.8
 • Obiektyw FUJINON, 4-krotny zoom optyczny z manualną regulacją powiększenia zoomu
 • 2.8-calowy monitor LCD o wysokim kontraście (460 tys. punktów)
 • Podnoszona Super Inteligentna Lampa Błyskowa
 • Szybki czas uruchamiania – 0.5 sekundy (*4), opóźnienie w wyzwoleniu migawki jedynie 0.01 sekundy
 • Tryb Super Makro (1cm)
 • Funkcja Motion Panorama360
 • 8 Zaawansowanych Filtrów, łącznie z filtrem ‘Pop Color’ wzbogacenia nasycenia barw oraz filtrem ‘Zabawkowy aparat’, który nadaje zdjęciom wygląd retro
 • Przycisk Q, dla często używanych pozycji menu
 • Przycisk funkcyjny (Fn)
 • Wielokrotna ekspozycja
 • NOWY Graficzny Interfejs Użytkownika pokazujący odległość ostrości, wartość przysłony oraz czas migawki w pełnej synchronizacji ze zmianą położenia pierścienia zoomu czy też pokrętła sterującego.
 • ZAAWANSOWANY tryb SR AUTO obejmujący 64 szablony fotografowania
 • Filmowanie Full HD (60 klatek na sekundę)
 • Manualne ustawianie ostrości podczas filmowania
 • Wejście dla mikrofonu stereofonicznego (sprzedawany oddzielnie)
 • Funkcja Wyróżniania Wierzchołków Ostrości na ekranie LCD
 • Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – czarno-srebrnej oraz czarnej
 • 4 rodzaje dźwięku zwalniania migawki – Migawka centralna, Migawka szczelinowa, Podnoszenie lustra oraz Cicha migawka.
 • Tryby symulacji filmu światłoczułego
 • Elektroniczna poziomnica
 • Histogram dla wyświetlanego na żywo obrazu – Live

(9) Gama doskonałych akcesoriów

 • Skórzany pokrowiec LC-X20 – Pokrowiec aparatu wykonany z naturalnej skóry.
 • Osłona przeciwsłoneczna obiektywu oraz filtr ochronny LHF-X20 – Zapewniający wysoki poziom przepuszczalności światła filtr ochronny z zastosowanymi wielowarstwowymi powłokami wykonanymi w technologii ‚Super EBC’. Elementy zestawu dostępne są w srebrnej oraz czarnej kolorystyce, aby dostosować się do kolorystyki korpusu aparatu. Dedykowana osłona przeciwsłoneczna obiektywu posiada specjalne rozcięcie, aby zapewnić pełen kąt widzenia w celowniku przy różnych ustawieniach zoomu.
 • Lampa błyskowa mocowana na gorącej stopce – Dostępne są trzy typy zewnętrznych lamp błyskowych Fujifilm, które pracują w oparciu o własny, precyzyjny system kontroli błysku TTL: flesze EF-20 oraz EF-X20 o liczbie przewodniej 20 oraz EF-42 o liczbie przewodniej 42
 • Zewnętrzny mikrofon stereofoniczny MIC-ST1 – Dla realistycznego zapisu dźwięku, który wzbogacałby doskonałą jakość obrazu rejestrowanych filmów Full-HD

*1. Badania Fujifilm. W porównaniu z modelem X10 oraz przy przysłonie F8.
*2. W porównaniu z modelem X10.
*3.Badania FUJIFILM wg stanu na listopad 2012. W porównaniu z innymi cyfrowymi aparatami fotograficznymi wyposażonymi w sensor 2/3-cala lub większy; badania oparte o standardy CIPA i wykonywane w trybie Wysokiej Sprawności (High Performance) przy ustawieniu maksymalnie szerokokątnym z ustawionym sposobem pomiaru AREA-AF.
*4. Tryb szybkiego startu (Quick start)
*5. W porównaniu z procesorem EXR Pro.
*6. Maksymalna liczba zdjęć może być wykonana przy ustawieniu JPEG

 

Specyfikacja techniczna aparatu Fuji X20:

Producent Fujifilm
Model FinePix X20
Data premiery 2013-01-07
Liczba pikseli 12 Mpix
Dostępne rozdzielczości • 4000 × 3000
• 4000 ×2664 (3:2)
• 4000×1584 (16:9)
• 2992×2992 (1:1)
• 2816 × 2112
• 2816 × 1864 (3:2)
• 2816×1584 (16:9)
• 2112×2112 (1:1)
• 2048× 1536
• 2048 × 1360 (3:2)
• 1920×1080 (16:9)
• 1536×1536 (1:1)
• Tryby panoramy
Rozdzielczość matrycy 2/3 cala, X-Trans CMOS II, 4:3
Procesor obrazu EXR Processor (dwurdzeniowy)
Format zapisu • Zdjęcia: JPEG (EXIF 2.3, DPOF, DCF), RAW, RAW+JPEG
• Filmy: MPEG4 (MOV, H.264)
• Dźwięk: PCM stereo
Zakres ISO Auto (100-3200 ISO), 100, 200, 250, 320, 400, 500, 640, 800, 1000, 1250, 1600, 2000, 2500, 3200, 4000*, 5000, 6400, 12800 ISO
• Bracketing ISO : +/- 1/3, 2/3, 1 EV
Migawka 30 s – 1/4000* s
w trybie auto 1/4 s – 1/4000* s
* 1/400 przy małej przysłonie, 1/1000 s dla pełnej przysłony
Konstrukcja obiektywu Fujinon Aspherical Super EBC
11 elementów w 9 grupach w tym:
(3 elementy asferyczne ze szkła odlewanego, 2 elementy ze szkła ED),
powłoki Super EBC, przysłona o 7 listkach
Ogniskowa obiektywu 7.1 – 28.4 mm
(ekwiwalent: 28 – 112 mm dla filmu 35 mm)
Światłosiła f/2.0 – 2.8
Zoom optyczny 4x
Zoom cyfrowy 2x
Stabilizacja obrazu Tak
Zapis wideo • 1920 x 1080 (Full HD) z szybkością 60 kl./s,
• 1280 x 720 (HD) z szybkością 60 kl./s
• 640 x 480 (VGA) z szybkością 30 kl./s
Tryby super szybkich filmów:
• z szybkością 80 kl./s,
• z szybkością 150 kl./s,
• z szybkością 250 kl./s.
Ogniskowanie AF hybrydowy na bazie detekcji kontrastu i detekcji fazowej, MF
• Tryby pól AF: Wielopunktowy, Jedno strefowy, Śledzenie AF
• Tryby AF: Normalny, Makro, Super Makro
• Tryb napędu AF: Pojedynczy – AF/S, Ciągły – AF/C, Ręczny MF
• Funkcja wykrywania twarzy
• Dioda wspomagająca AF
Pomiar światła Pomiar TTL 256 segmentowy
Tryby pomiaru:
• Wielosegmentowy,
• Uśredniony,
• Punktowy.
Ostrość od • AF Normalny (szeroki kąt): od 50 cm do nieskończoności,
• AF Normalny (tele): od 80 cm do nieskończoności,
• AF Makro (szeroki kąt): od 10 cm do 3 m,
• AF Makro (tele): od 50 cm do 3 m.
• AF Super Macro: od 1 cm do 1 m.
Balans bieli Auto, Światło dzienne, Cień, Światło żarówki, Światło jarzeniowe (3 rodzaje), Pod wodą
• ustawienia temperatury barwowej w skali Kelvina,
• korekta balansu bieli w 2 osiach czerwień-błękit (cyan) / niebieski-żółty w +/- 9 krokach
• ustawienia własne wg wzorca.
Kompensacja ekspozycji • Kompensacja z zakresie +/- 2 EV z krokiem co 1/3 EV
• Bracketing: 3 klatki, +/- 1/3, 2/3 lub 1 EV
• Bracketing dynamiki tonalnej: 100, 200, 400%
Programy Auto, Zaawansowany SR Auto, Zaawansowany (Adv), Automatyka programowa (P), Ekspozycja Manualna (M), Priorytet przysłony (A), Priorytet migawki (S), SP, Film, Własny (C1, C2).
• Programy tematyczne: Portret, Wzbogacony portret, Krajobraz, Zdjęcia sportowe, Sceny nocne, Sceny nocne (Statyw), Sztuczne ognie, Zachód słońca, Śnieg, Plaża, Przyjęcie, Kwiaty, Tekst, Zdjęcia podwodne.
• Tryb zaawansowany (Motion panorama360, Profesjonalne ustawianie ostrości, Profesjonalne zdjęcia przy słabym oświetleniu, Wielokrotna ekspozycja)
Zdjęcia seryjne • Tryb TOP SH z szybkością 12 kl./s do 11 zdjęć JPEG w serii
• Tryb TOP H z szybkością 9 kl./s do 14 zdjęć JPEG w serii
• Tryb TOP M z szybkością 6 kl./s do 20 zdjęć JPEG w serii
• Tryb TOP L z szybkością 3 kl./s do 39 zdjęć JPEG w serii
Lampa błyskowa Funkcje: Auto, Redukcja efektu czerwonych oczu, Błysk wymuszony, Synchronizacja z długim czasem migawki, Błysk wyłączony
• Zakres (czułość ISO Auto): 0.3-7 m (szeroki kąt), 0.5-5.0 m (tele).
Złącze hot-shoe Tak
Wyjście statywowe Tak
Samowyzwalacz 10 lub 2s,
Karta pamięci Karty pamięci Secure Digital SD/SDHC/SDXC (UHS-I)
LCD stały, 2.8 calowy, kolorowy TFT LCD, 460.000 punktów,
pokrycie ok. 100% kadru
Wizjer Optyczny typu zoom (Wyposażony w Przezroczysty Panel Cyfrowy). Pokrycie 85% kadru, Wbudowany sensor oka
Komunikacja i złącza Złącze USB 2.0 Hi-speed, Wejście mikrofonowe (tylko z przystawką mikrofonową MIC/ST1 sprzedawaną oddzielnie), wyjście Mini HDMI
• Obsługa wydruku bezpośredniego (PictBridge)
Zasilanie Akumulator litowo-jonowy NP-50 (3.7V, pojemność 1000 mAh, wydajność ok 270 zdjęć)
• opcjonalnie zasilacz sieciowy CP-50 poprzez adapter AC-5VX
Akcesoria Akumulator litowo-jonowy NP-50, ładowarka BC-50B, pasek na ramię, kabel USB, zakrywka obiektywu, CD-ROM, instrukcja
Waga 333 g (bez akumulatora i karty pamięci)
353 g (z akumulatorem i kartą pamięci)
Wymiary 117.0 x 69.6 x 56.8 mm
Dodatkowe informacje Funkcja elektronicznej poziomicy.
Cyfrowe filtry symulujące efekt klisz fotograficznych Provia, Astia o Velvia oraz tryb zdjęć czarno-białych z filtrami kolorów i bracketing tej funkcji.
Magnezowy korpus.
Stabilizacja OIS (optyczna w obiektywie).
Panorama 120, 180, 240, 300 i 360 stopni (do 11520 x 1624 pix w pionie lub 11520 x 1080 pix w poziomie).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*