Premiera: Panasonic TZ40, TZ35, FT5, FT25, LZ30, XS1, FS50, F5, SZ9, SZ3

Rynek aparatów kompaktowych zatrząsł się właśnie dzisiaj, Panasonic pokazał światu aż 10 nowych modeli, TZ40, TZ35, FT5, FT25, LZ30, XS1, FS50, F5, SZ9, SZ3. Mamy tutaj normalne kompakty, aparaty dedykowane fotografii podwodnej i super zoom o 35 krotnym zoomie, w zasadzie nie ma żadnej rewolucji tylko zwykła wymiana modeli na sklepowych półkach.

 

Panasonic LUMIX DMC-TZ40: Idealny aparat w każdej sytuacji

Warszawa, 7 stycznia 2013 r. — Nowy LUMIX DMC-TZ40 to najbardziej zaawansowany model kompaktowy firmy Panasonic, łączący najlepszej jakości aparat z kamerą. Aparat charakteryzuje idealna jakość obrazu oraz szereg funkcji takich jak 20-krotne przybliżenie optyczne, nagrywanie w Full HD (50p) oraz Wi-Fi, dzięki czemu aparat ten spełnia najwyższe oczekiwania użytkowników.

Niezależnie od miejsca, w jakim znajduje się użytkownik kompaktowego modelu LUMIX TZ40, jest on w stanie stworzyć świetne zdjęcia, niezależnie od sytuacji czy warunków atmosferycznych, dzięki 20-krotnemu przybliżeniu optycznemu aparatu. Prosty, choć stylowy LUMIX TZ40 będzie dostępny pod koniec marca w kolorach czarnym, czerwonym, srebrnym i białym. Sugerowana cena detaliczna wynosi 379 EUR.

 

Bezgraniczne możliwości

Aparat LUMIX TZ40 posiada wiele funkcji, dzięki czemu może być wykorzystany w każdych warunkach. Niezależnie od pory dnia, dzięki szerokokątnemu obiektywowi LEICA DC (24 mm) i 20-krotnemu przybliżeniu aparat pozwala stworzyć najwyższej jakości zdjęcia.

Aparatu TZ40 można użyć o wschodzie lub o zachodzie słońca, jak również w ciągu dnia. Ulepszony 18,1-megapikselowy czujnik MOS oraz silnik Venus Engine gwarantują wyraźne zdjęcia niezależnie od pogody. Jednocześnie filmy tworzone przez użytkowników mają najwyższą jakość dzięki jakości Full HD AVCHD oraz mikrofonowi stereo.

 

Zdalne kierowanie systemem viewfinding oraz łatwość udostępniania zdjęć

Zintegrowanie połączenie Wi-Fi modelu LUMIX DMC-TZ40 jest łatwe do ustawienia i otwiera przed użytkownikiem wiele nowych możliwości. Dzięki opcji Wi-Fi i połączeniu aparatu z telefonem można zdalnie sterować sprzętem. Dzięki temu nie trzeba już, tak jak kiedyś, ustawiać samowyzwalacza z nadzieją na udane zdjęcie. Po zainstalowaniu w smartfonie lub tablecie aplikacji LUMIX App można skorzystać z systemu viewfinding i kontrolować przybliżenie optyczne aparatu oraz moment wyzwolenia migawki dla uzyskania idealnego zdjęcia. Dzięki połączeniu Wi-Fi aparatu TZ40 można udostępnić rodzinie i przyjaciołom zdjęcia z wakacji, bez konieczności ściągania ich najpierw na komputer.

Nie trzeba również martwić się o robienie zapasowych kopii plików, ponieważ wszystkie zdjęcia i nagrania można zamieścić na specjalnym serwerze LUMIX Club Cloud Sync service. Ponadto, dzięki technologii NFC połączenie aparatu TZ40 z Wi-Fi nie może być prostsze. Aparat rozpoznaje ustawienia Internetu i umożliwia zachowywanie i przesyłanie plików.

 

Perfekcja i inteligentne funkcje

Model TZ40 posiada wiele intuicyjnych oraz łatwych w użyciu funkcji, które pozwalają na stworzenie udanych zdjęć i filmów. Niezależnie od tego, czy użytkownik jest amatorem czy profesjonalnym fotografem, za sprawą aparatu TZ40 i jego funkcji (m.in. miękkiego rysunku czy aparatu zabawki) może osiągnąć niespotykane efekty.

Funkcje korekcji 5 Axis oraz nachylenia wyrównują i stabilizują obraz. Niezależnie od tego, gdzie znajduje się użytkownik, czy w zatłoczonym mieście, na wyboistej drodze, czy też w głuszy, może mieć pewność, że film, który nagra będzie najwyższej jakości. Ponadto, dzięki systemowi ustawiania ostrości Light Speed AF, który osiąga ostrość w zaledwie 0,1 sekundy, uchwycić można obraz w mgnieniu oka. Natomisat dzięki zdjęciom robionym z prędkością 10 kl./s. można stworzyć wiele zdjęć, z których później użytkownik może wybrać najlepsze ujęcie.

Model TZ40 posiada także funkcję Intelligent Auto, w tym funkcję rozpoznawania twarzy Face Recognition, dostosowującą odpowiednie ustawienia. Niezależnie od tego, gdzie znajduje się użytkownik, aparat zajmie się przygotowaniem ustawień tak, żeby w każdej sytuacji stworzyć najlepszej jakości zdjęcie.

 

Wyzwalanie kreatywności

Dzięki wielu kreatywnym funkcjom modelu TZ40 każdy moment uchwycony na zdjęciu będzie wyjątkowy. Użytkownik może wybierać między funkcjami panoramicznymi, lub też możliwością retuszu zdjęć dla osiągnięcia wymarzonych rezultatów. Opcja High Dynamic Range pozwala na rzeczywiste oddanie światła padającego na obraz, nawet jeśli zdjęcie robione jest pod światło. Jednocześnie funkcja High Speed Video pozwala na nagrywanie filmów w zwolnionym tempie dla uzyskania ciekawego efektu.

 

Instynktowna fotografia doprowadzona do perfekcji

Zdaniem Sebastiana Antkiewicza, Product Managera DSC & Camcorders w firmie Panasonic w Polsce: “LUMIX TZ40 jest najlepszym aparatem kompaktowym na rynku. Jest on w stanie stworzyć wyjątkowe zdjęcia najwyższej jakości w każdych warunkach. Dzięki połączeniu Wi-Fi aparat w szybki i prosty sposób daje możliwość podzielenia się wyjątkowymi wspomnieniami z rodziną i przyjaciółmi. Aparat TZ40 jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla amatorów fotografii, jak i profesjonalnych fotografików.”

 

Najważniejsze funkcje:

 • Bezkompromisowa jakość: imponujące, 20-krotne przybliżenie optyczne pozwala na robienie zdjęć z bardzo bliska; szerokokątny obiektyw LEICA DC (24 mm) znany jest z robienia zdjęć najwyższej jakości.
 • Kontrola, zachowywanie, udostępnianie: opcja Wi-Fi umożliwia użytkownikom modelu TZ40 całkowitą kontrolę nad aparatem, aby mieć pewność, że każde zdjęcie będzie idealne. Zdjęcia można za dotknięciem jednego przycisku zachować lub udostępnić rodzinie i przyjaciołom.
 • Świetne rezultaty w każdych warunkach: nowy, 18.1-megapikselowy czujnik MOS gwarantuje najwyższą jakość zdjęć nawet przy braku światła. System POWER O.I.S. i funkcja korekcji 5 Axis pozwalają na stworzenie idealnych, nieporuszonych zdjęć, nawet przy użyciu największego przybliżenia.
 • Pozwala filmom wysokiej jakości opowiedzieć historię: nagrywanie w opcji Full HD AVCHD (1920×1080, 50p) z użyciem mikrofonu stereo pozwala na stworzenie filmów w najwyższej jakości.
 • Instynktowna fotografia: dzięki prędkości trybu Auto Focus aparat w zaledwie 0,1 sekundy może z precyzją uchwycić szybko poruszający się obraz. Z kolei prędkość robienia zdjęć 10 kl./s. umożliwia zrobienie wielu zdjęć za pomocą jednego przycisku.
 • Uchwycenie wyjątkowych momentów niezależnie od miejsca: udoskonalona funkcja GPS ze wbudowanym kompasem pozwala na zaznaczenie miejsca, w którym zdjęcie zostało zrobione i stworzenie wirtualnej mapy obrazów, którą można obejrzeć w aparacie.
 • Pełna kontrola: aparat TZ40 pozwala użytkownikom na wybór sposobu, w jaki robione jest zdjęcie – można używać przycisków w aparacie, lub też klawiatury na wyświetlaczu (intuicyjny, 3-calowy wyświetlacz LCD; 920 tysięcy pikseli).
 • Przedstawienie świata na swój sposób: nowa funkcja High Dynamic Range pozwala na rzeczywiste oddanie światła padającego na obraz nawet, jeśli zdjęcie robione jest pod światło. Jednocześnie funkcja panoramiczna pozwala na zrobienie pięknego ujęcia za pomocą jednego obrotu aparatu.
 • Długowieczna bateria: baterie modelu TZ40 działają znacznie dłużej niż dotychczasowe baterie.
 • Wyzwala kreatywność: tryb kontroli Creative Control pozwala na użycie takich filtrów jak filtr miękkiego rysunku (soft focus), aparatu zabawki (toy camera) czy retro. Funkcja Creative Retouch, z kolei, pozwala na szybki retusz zdjęć. Ponadto, funkcja High Speed Video pozwala na nagranie filmów w zwolnionym tempie.

 

LUMIX DMC-TZ35

Firma Panasonic wprowadzi na rynek model DMC-TZ35, który posiada te same bezkonkurencyjne funkcje co model TZ40, ale ma mniejszy, 16,1-megapikselowy wyświetlacz oraz czujnik MOS. Nie posiada również funkcji Wi-Fi.

 

Panasonic LUMIX DMC-FT5: Dla fotografów-poszukiwaczy przygód, którzy potrzebują niezawodnego aparatu do tworzenia zdjęć i filmów

Nowy aparat firmy Panasonic, LUMIX DMC-FT5 jest dotychczas najbardziej niezawodnym, kompaktowym aparatem do zdjęć i filmów, który został stworzony dla poszukiwaczy przygód, chcących udokumentować swoje niesamowite przygody. Bezkonkurencyjna jakość obrazu oraz wiele funkcji zawartych w aparacie pozwalają użytkownikom na uchwycenie obrazów pod wodą, na szczycie góry czy nawet na pustyni.

 

Niezawodny tam, gdzie inne aparaty sobie nie radzą

Dzięki solidnej budowie modelu LUMIX FT5 zdjęcia można robić gdziekolwiek – chociażby podczas nurkowania czy wspinaczki. Aparat ten pozwoli stworzyć świetne zdjęcia bez obawy o uszkodzenie sprzętu. Model FT5 jest wodoodporny do 12 metrów, odporny na wstrząsy i upadki z 2 metrów, odporny na temperatury do -10 °C i nacisk do 100 kg. Jest dzięki temu niezawodnym i wytrzymałym kompanem w podróży.

 

Zaawansowane filmowanie

LUMIX FT5 pozwala na filmowanie w full HD (1920×1080) i formacie AVCHD, rejestrując dźwięk w systemie Dolby Digital Creator. W przypadku, gdy nie jest możliwe trzymanie aparatu oburącz, użytkownicy mogą za dotknięciem jednego przycisku stworzyć nagranie bez konieczności wybierania dodatkowych funkcji. Ponadto, możliwe jest skorzystanie z trybu iA oraz stabilizacji POWER O.I.S., gdy użytkownik znajduje się w miejscu, gdzie trudno uchwycić poruszający się obraz.

 

Różnorodność najlepszych funkcji

Obiektyw LEICA DC-VARIO ELMAR (szerokość: 28mm; zoom: 4.6 x), filmowanie w Full HD,1920×1080 (50p) oraz 3-calowy wyświetlacz pozwalają na osiągnięcie świetnych efektów. Ponadto, 16,1-megapikselowy czujnik, procesor Venus engine, technologia time lapse recording oraz szybkość robienia zdjęć 10 kl./s. powoduje, że aparat jest nie tylko wytrzymały, ale również inteligentny. Model FT5 posiada wszelkie funkcje, które pozwolą użytkownikowi uchwycić ważne wspomnienia.

 

Połączenie Wi-Fi za jednym przyciskiem

Model LUMIX FT5 ma bardzo proste połączenie WiFi za sprawą technologii NFC, dzięki czemu korzystając z aplikacji LUMIX w szybki i prosty sposób można przesłać zrobione zdjęcie lub film. Wystarczy ściągnąć aplikację i skorzystać z funkcji viewfinder w miejscach, gdzie zdjęcia są z pozoru trudne do zrobienia ze względu na otaczające warunki. Ponadto, można zaznaczyć miejsce, w którym zdjęcie zostało zrobione dzięki funkcji GPS. Dodatkowe funkcje to możliwość zamieszczenia danych wielkości 1GB na serwerze, odtworzenia zdjęć na dużym ekranie telewizora oraz drukowanie zdjęć na bezprzewodowej drukarce.

 

Aparat wysokiej jakości, inteligentny, a zarazem wytrzymały

Zdaniem Sebastiana Antkiewicza, Product Managera DSC & Camcorders w firmie Panasonic w Polsce: „Aparat FT5 firmy Panasonic jest prawdziwym twardzielem serii LUMIX. Uzbrojony został w szereg inteligentnych funkcji, dzięki czemu jest to idealny aparat dla poszukiwaczy przygód. Można go wziąć na wyjazd snowboardowy zimą, na wspinaczkę wiosną czy na nurkowanie latem, aby uchwycić świetne wspomnienia. Model FT5 zmieści się do plecaków zarówno początkujących fotografów, jak i profesjonalistów, poszukujących przygód.”

 

Najważniejsze funkcje:

 • Wytrzymałość: aparat jest wodoodporny do 13 metrów, odporny na wstrząsy i upadki z 2 metrów, odporny na temperatury do -10 °C i nacisk do 100 kg.
 • Zaawansowane filmowanie: nagrywanie 1920×1080, 50p, Full HD, mikrofon stereo dla stworzenia najwyższej jakości filmów.
 • Połączenie Wi-Fi za jednym przyciskiem: model LUMIX FT5 ma bardzo proste połączenie Wi-Fi za sprawą technologii NFC, dzięki czemu korzystając z aplikacji LUMIX w szybki i prosty sposób można przesłać zrobione zdjęcie.
 • Tryb podwodny: dzięki reprodukcji barw aparat wiernie odtwarza kolory obrazów znajdujących się pod wodą, eliminując szarości.
 • Najwyższa jakość na wyciągnięciu ręki: 9,3-krotne przybliżenie optyczne, szerokokątny, najwyższej jakości obiektyw 24mm LEICA DC pozwalają osiągnąć najwyższą jakość zdjęć.
 • Najlepsze rezultaty niezależnie od miejsca: jeszcze ostrzejszy 16,1-megapikselowy czujnik MOS daje najlepsze rezultaty nawet w najgorszych warunkach, a ulepszony stabilizator POWER O.I.S pozwala kontrolować aparat dla osiągnięcia ostrości obrazu, nawet przy użyciu największego przybliżenia optycznego
 • Lokalizacja wspomnień: funkcja GPS pozwala na zaznaczenie miejsca, w którym zdjęcie zostało zrobione i stworzenie wirtualnej mapy zdjęć, którą można obejrzeć w aparacie.
 • Wyzwala kreatywność: tryb kontroli Creative Control pozwala na użycie filtrów takich jak miękki rysunek (soft focus), aparat zabawka (toy camera) czy retro. Natomiast funkcja Creative Retouch pozwala na szybki retusz zdjęć.

 

Aparat FT5 dostępny będzie w Polsce od kwietnia w następujących kolorach: niebieskim, pomarańczowym, czarnym i srebrnym. Sugerowana cena detaliczna modelu będzie wynosiła około 399 EUR.

 

FT25: Mały brat modelu FT5

Panasonic wprowadza także na rynek model FT25 – stylowy , a jednocześnie wytrzymały aparat do codziennego użytku, który może być również wykorzystany podczas mniej ekstremalnych wycieczek.

Model FT25 jest wodoodporny do 7 metrów, odporny na wstrząsy i upadki z 1,5 metra oraz odporny na temperatury do -10 °C.

Ponadto, 16,1-megapikselowy czujnik, MEGA O.I.S. z trybem Active Mode redukują poruszenie obrazu, a 12 efektów funkcji Creative Control pozwalają na stworzenie niepowtarzalnego zdjęcia.

 

 

Pozostałe kluczowe funkcje modelu FT25:

 • Szerokokątny obiektyw 25mm, 4-krotne przybliżenie optyczne
 • Nagrania MP4 w HD, 1280×720 (25p)
 • 2,7-calowy wyświetlacz
 • Podwodna reprodukcja barw

 

LUMIX DMC-LZ30 to najnowszy aparat typu bridge od firmy Panasonic. Został on wyposażony w 16.1-megapiskelową matrycę CCD wielkości 1/2.33 cala oraz stabilizowany obiektyw o 35-krotnym zoomie optycznym, odpowiedniku ogniskowych 25-875 mm i świetle f/3.0-5.9.

 

Poniżej najważniejsze cechy LZ30:

 • matryca CCD wielkości 1/2.33 cala o rozdzielczościn16.1 Mpix,
 • zakres czułości ISO 100-1600 (tryb High ISO 1600-6400),
 • stabilizacja optyczna O.I.S.,
 • 35-krotny zoom optyczny,
 • odpowiednik ogniskowych 25-875 mm,
 • światłosiła f/3.0-5.9,
 • czasy migawki 15 – 1/2000 sek.,
 • tryby P i M,
 • zdjęcia seryjne 1 kl/s,
 • tryb wideo HD 1280 x 720 pix, 30 kl/s (Motion JPEG),
 • tryb zdjęć panoramicznych,
 • 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 460 tys. punktów,
 • obsługa kart SD/SDHC/SDXC,
 • zasilanie: 4 x AA,
 • waga: 558 g (z akumulatorem i kartą),
 • wymiary: 123.8 x 83.7 x 91.4 mm.

 

Panasonic LUMIX DMC-XS1: Kompaktowy i modny – idealny dla fotografów, którzy zawsze znajdują się w centrum wydarzeń

Panasonic przedstawia kompaktowy aparat LUMIX DMC-XS1, który dzięki swoim technicznym możliwościom oraz modnemu wyglądowi oferuje satysfakcję najbardziej wymagającym miłośnikom fotografii amatorskiej.

Najnowszy aparat LUMIX DMC-XS1 oferuje swoim użytkownikom połączenie wielu ciekawych możliwości z pięknym, stylowym wzornictwem. Aparat XS1, o rozdzielczości 16,1 megapiksela i grubości zaledwie 14 mm, jest idealnym dodatkiem dla osób robiących zdjęcia w biegu.

Aparat jest na tyle mały, że można go wrzucić do kieszeni i spontanicznie wykorzystać, np. po to, aby uchwycić piękny zachód słońca w drodze powrotnej z pracy do domu lub po to, aby zapamiętać udane chwile spędzone na imprezie ze znajomymi.

Aparat dostępny będzie w Polsce pod koniec lutego w różnych wersjach kolorystycznych: czarnej, czerwonej, białej i biało-niebieskiej. Sugerowana cena detaliczna: około 139 EUR.

 

Kompaktowy i modny

LUMIX XS1 ma jedynie 14 mm grubości i zaprojektowany został tak, aby mieścił się do kieszeni i mógł być wykorzystany w dowolnej chwili, kiedy widzimy wart uchwycenia kadr.. Niezależnie od tego czy zdjęcia robione są na imprezie czy poza domem, prosty i stylowy aparat XS1 jest świetnym, modnym gadżetem.

 

Bezkompromisowa jakość

Mimo niewielkich rozmiarów aparat LUMIX XS1 jest stylowy i posiada szereg fantastycznych funkcji pozwalających uzyskać świetną jakość zdjęć w każdej sytuacji. Dzięki obiektywowi o rozdzielczości 16,1 megapiksela każde zdjęcie jest udane. Ponadto, szerokokątny obiektyw 24 mm pozwala na zrobienie doskonałych zdjęć zarówno w pomieszczeniach, jak i poza nimi.

Dzięki funkcji 5-krotnego powiększenia optycznego i 8-krotnego zaawansowanego powiększenia cyfrowego aparat XS1 za przyciśnięciem jednego guzika pozwala wykonać zdjęcia z bardzo bliska przy jednoczesnym zachowaniu jakości. Aparat LUMIX XS1 nie tylko jest idealnym aparatem dla osób fotografujących w biegu, ale może również służyć jako kamera nagrywająca filmy w formacie HD (1280×720).

Optyczny stabilizator obrazu MEGA O.I.S., który może być wykorzystany zarówno do robienia zdjęć, jak i nagrywania filmów, zapobiega rozmyciu obrazu powodowanemu drżeniem ręki, czy też ruchem fotografowanego obiektu. Stabilizator MEGA O.I.S. koryguje drgania osi optycznej przesuwając odpowiednio soczewkę O.I.S.

 

Wyższy poziom kreatywności

Początkujący fotografowie mogą skorzystać z szerokiej gamy kreatywnych i artystycznych funkcji aparatu. Nowy tryb kontroli Creative Control pozwala na skorzystanie z 13 różnych filtrów oraz efektów wizualnych, takich jak Retro, Pop i Miniature, aby osiągnąć wyższy poziom kreatywności i stworzyć niezwykle ciekawe zdjęcia ze zwykłych ujęć. Wyjątkowe kadry można wykonać również dzięki trybowi panoramicznemu (180 stopni) oraz funkcji Creative Retouch, która pozwala na retusz zdjęć. Ponadto, proste w obsłudze oprogramowanie oraz duży wyświetlacz LCD (2,7 cali) gwarantują łatwy i przyjemny proces twórczy.

 

Inteligentna technologia dla osiągnięcia świetnych rezultatów

Funkcja Intelligent Auto (iA) aparatu LUMIX XS1 za pomocą jednego przycisku zapobiega nieostrości zdjęć i pozwala nawet początkującym fotografom na osiągnięcie znakomitych rezultatów fotograficznych. Funkcja inteligentnego wyboru sceny automatycznie rozpoznaje warunki, w których robione jest zdjęcie i dobiera optymalny tryb. Niezależnie od pogody LUMIX XS1 wykona całą pracę za Ciebie, dobierając odpowiedni tryb do warunków atmosferycznych dzięki czemu mamy pewność świetnej jakości zdjęć.

 

Najwyższej jakości wzornictwo i największe możliwości

Zdaniem Sebastiana Antkiewicza, Product Managera DSC & Camcorders w firmie Panasonic w Polsce: „LUMIX XS1, dzięki swojemu stylowemu wzornictwu jest idealnym dodatkiem dla świadomych aktualnych trendów amatorów fotografii. Aparat oferuje wiele możliwości i całkowitą kontrolę nad sprzętem, pozwalając tworzyć wysokiej jakości, kreatywne zdjęcia i filmy, które zachwycą rodzinę i przyjaciół.”

 

Najważniejsze funkcje:

 • Piękny wygląd: Aparat LUMIX XS1 mimo swojego niewielkiego rozmiaru (grubość 14 mm; 17,6 mm z obiektywem) jest pięknie i nowocześnie zaprojektowany.
 • Dopasowany do stylu: Aparat dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie.
 • Bezkompromisowa jakość: Dzięki funkcji 5-krotnego powiększenia optycznego można robić zdjęcia z bardzo bliska, a szerokokątny obiektyw 24 mm pozwala na uchwycenie niepowtarzalnych momentów.
 • Niezwykłe rezultaty w każdych warunkach: Rozdzielczość 16,1 megapiksela pozwala na uzyskanie świetnej jakości zdjęć nawet przy słabym świetle, a funkcja Intelligent Auto, w tym tryb POWER O.I.S. gwarantują udane zdjęcia.
 • Nagrania wysokiej jakości: Filmy w HD (1280×720; 30 kl./s.); aparat pozwala szybko stworzyć ciekawe filmy w dobrej jakości.
 • Kontrola: 2,7-calowy wyświetlacz LCD oraz intuicyjne oprogramowanie pozwalają na szybkie skorzystanie z wielu możliwości, jakie oferuje model aparat XS1
 • Możliwość uchwycenia pięknych widoków: Tryb panoramiczny (180 stopni) pozwala na uchwycenie niezapomnianych widoków.
 • Wyzwala kreatywność: Tryb kontroli Creative Control pozwala na użycie filtrów takich jak: miękki rysunek (soft focus), aparat zabawka (toy camera) czy retro. Funkcja Creative Retouch, z kolei, pozwala na szybki retusz zdjęć.

 

Panasonic LUMIX DMC-FS50 oraz LUMIX DMC-F5

Panasonic zaprezentował również dwa inne kompaktowe aparaty LUMIX: DMC-FS50 oraz DMC-F5. LUMIX FS50 ma te same funkcje i możliwości, co aparat XS1 (z wyjątkiem filtrów Creative Control) i jest od niego nieznacznie większy. Aparat LUMIX F5, zaprojektowany na wzór aparatów XS1 oraz FS50 posiada takie funkcje jak MEGA O.I.S. oraz iA i robi zdjęcia w rozdzielczości 14,1 megapiksela, a dostępny jest w bardzo przystępnej cenie.

 

 

Panasonic LUMIX DMC-SZ9: Kompaktowy aparat dla każdego

Nowy, kompaktowy aparat LUMIX DMC-SZ9 firmy Panasonic posiada szereg funkcji dla osób, chcących uchwycić wyjątkowe momenty z rodziną i przyjaciółmi, sceny z wakacji czy też chwile warte zapamiętania podczas wieczornego wyjścia. Aparat zachwyca zarówno swoim wyglądem, jak i 10-krotnym zoomem optycznym oferowanym przez obiektyw LEICA DC, 20-krotnym cyfrowym zoomem inteligentnym, szerokokątnym obiektywem 25mm, prędkością fotografowania 10 kl./s., dostępem do Wi-Fi oraz 14 efektami kreatywnymi.

 

Imponujące funkcje powiększenia optycznego

Aparat Panasonic LUMIX DMC-SZ9, mimo niewielkiego rozmiaru oferuje imponujące powiększenie optyczne. Dzięki 10-krotnemu powiększeniu Optical Zoom LEICA DC, 20-krotnemu inteligentnemu powiększeniu cyfrowemu, z zachowaniem kształtu oraz naświetlenia, fotografowane obiekty wydają się być znacznie bliżej, a jakość jest zachowana dzięki technologii inteligentnej rozdzielczości.

 

Niezwykle wyraźne zdjęcia oraz filmy wysokiej jakości

Aparat posiada zwiększony w stosunku do poprzednich 14,1-megapikselowych modeli, 16,1-megapikselowy czujnik MOS. Może też pochwalić się wysoką prędkością przesyłu danych oraz wysoką czułością nagrywania. Ponadto, model ten charakteryzuje wysoki stosunek sygnału do szumu czujnika MOS oraz system inteligentnej redukcji dźwięku – znajdujące się w wydajnym procesorze obrazu Venus Engine. Funkcje te pozwalają uzyskać najwyższej jakości zdjęcia oraz filmy, które można z łatwością obejrzeć na 3-calowym wyświetlaczu LCD.

 

Mały, ale potrafi

Wysoka prędkość przesyłu danych pozwala modelowi SZ9 na robienie zdjęć z prędkością 10 kl./s. w pełnej 16,1-megapikselowej rozdzielczości oraz 5 kl./s. w trybie auto focus (AF). Pozwala to również na łatwe nagrywanie filmów w rozdzielczości HD. Prędkość klatek, tryb AF oraz rozdzielczość nagrywania filmów można dostosować do ruchu fotografowanego lub nagrywanego obiektu. Aparat SZ9 zachwyca swoją 0,1-sekundową szybkością systemu Light Speed AF, który pozwala na uchwycenie nawet najbardziej ulotnych momentów.

 

Automatyczny transfer danych Wi-Fi oraz GPS

Po zrobieniu zdjęć lub nagraniu filmu można szybko przesłać dane, podzielić się nimi lub je zachować. Wystarczy wybrać w aparacie opcję Wi-Fi, połączyć się z Internetem i podzielić się zdjęciami lub nagraniami ze znajomymi w sieci, przerzucić dane na ekran TV, wydrukować ulubione fotografie lub umieścić je na serwerze LUMIX club cloud. Zdjęcia można również oznaczyć systemem GPS, aby zapamiętać, gdzie zostały zrobione.

 

Różnorodność funkcji

Dzięki 14 kreatywnym efektom takim jak filtr miękkiego rysunku (soft focus), aparatu zabawki (toy camera) czy retro, model LUMIX SZ9 pozwala na popisanie się pomysłowością. Aparat posiada tryb panoramiczny, a funkcja retuszu pozwala na szybką modyfikację zdjęć.

 

Kompaktowy, a zarazem technicznie doskonały

Zdaniem Sebastiana Antkiewicza, Product Managera DSC & Camcorders w firmie Panasonic w Polsce: “Aparat SZ9 jest mały, ale wiele potrafi. Dzięki wielu funkcjom takim jak, 10-krotne powiększenie Optical Zoom, możliwość nagrywania w rozdzielczości HD oraz 14 efektom kreatywnym, w tym opcji retuszu, aparat zawsze pozwala na tworzenie świetnej jakości zdjęć i filmów.”

 

Najważniejsze funkcje:

 • Imponujące funkcje powiększenia optycznego: 10-krotne powiększenie Optical Zoom LEICA DC oraz 20-krotne powiększenie inteligentne, sprawia, że aparat zachowuje jakość obrazu, dzięki technologii inteligentnej rozdzielczości. Pozwala to na dokładne przetwarzanie sygnału, dzięki czemu zdjęcia oraz filmy są niezwykle wyraźne.
 • Zdjęcia i filmy są wyraźne i wysokiej jakości: aparat SZ9 posiada 16,1- megapikselowy czujnik MOS, co pozwala na wykonanie zdjęć przy ISO3200. W połączeniu z systemem inteligentnej redukcji dźwięku, znajdującym się w procesorze obrazu Venus Engine zarówno zdjęcia, jak i filmy są niezwykle wyraźne.
 • Automatyczny transfer danych Wi-FI: wbudowana funkcja Wi-Fi pozwala na przesłanie danych, podzielenie się nimi lub ich zachowanie. Można również przerzucić bezprzewodowo obrazy na ekran TV lub je wydrukować.
 • Lokalizacja wspomnień: funkcja GPS pozwala na zaznaczenie miejsca, w którym zdjęcie zostało zrobione i stworzenie wirtualnej mapy zdjęć, którą można obejrzeć w aparacie.
 • Prędkość rejestrowania obrazu: Wysoka prędkość przesyłu danych pozwala modelowi SZ9 na robienie zdjęć z prędkością 10 kl./s. w pełnej 16,1-megapikselowej rozdzielczości oraz 5 kl./s. w trybie auto focus (AF). Prędkość klatek, tryb AF oraz rozdzielczość nagrywania filmów można dostosować do ruchu fotografowanego lub nagrywanego obiektu.
 • Wyzwolona kreatywność: dzięki 14 kreatywnym efektom takim jak filtr miękkiego rysunku (soft focus), aparatu zabawki (toy camera) czy retro, aparat SZ9 pozwala na popisanie się pomysłowością. Model posiada tryb panoramiczny, a funkcja retuszu pozwala na szybką modyfikację zdjęć.

LUMIX SZ9 dostępny będzie w Polsce pod koniec marca w kolorze czarnym i srebrnym. Sugerowana cena detaliczna modelu będzie wynosiła około 229 EUR.

 

Panasonic LUMIX DMC-SZ3

To siostrzany model aparatu LUMIX SZ9, który również charakteryzuje się smukłym i stylowym wzornictwem. Zdjęcia oraz filmy można obejrzeć na nieco mniejszym, 2,7-calowym wyświetlaczu LCD. Jakość obrazu jest jednak nadal najwyższa dzięki 16,1-megapikselowemu czujnikowi MOS i możliwości nagrywania w wysokiej rozdzielczości HD (1280 x 720). Aparat dostępny jest w przystępnej cenie i posiada 10-krotne powiększenie Optical Zoom LEICA DC oraz 20-krotne zaawansowane powiększenie optyczne a także kreatywne funkcje retuszu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*