Trwa faza nadsyłania zgłoszeń do RED BULL ILLUME

SZEŚĆ TYGODNI DO ZAKOŃCZENIA FAZY NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ DO RED BULL ILLUME

Zegar tyka nieubłaganie. Do zakończenia fazy nadsyłania zgłoszeń do najważniejszego konkursu w świecie fotografii sportowej i przygodowej Red Bull Illume 2016 pozostało zaledwie sześć tygodni. Fotografowie, którzy chcą wziąć udział w tym prestiżowym konkursie i zaistnieć na światowej scenie, mają czas na zgłoszenie swoich prac do 31 marca 2016 r.

red-bull-illume-2016

Konkurs obejmuje 11 kategorii: Zbliżenie, Energia, Efekty specjalne, Lifestyle, Arcydzieło Yodobashi, Nowa kreatywność, Miejsce, Sekwencja Sony, Klimat, Skrzydła i po raz pierwszy – Mobile. Nowa kategoria Mobile pozwala użytkownikom smartfonów i tabletów na dołączenie do rywalizacji i podzielenie się niezwykłymi zdjęciami przechowywanymi na przenośnych urządzeniach. Pełną listę kategorii można znaleźć na stronie redbullillume.com.

Zgłoszone prace zostaną poddane ocenie panelu sędziowskiego, w skład którego wejdzie
50 fotoedytorów z
najważniejszych międzynarodowych publikacji ze świata sportu, wiadomości, lifestyle’u oraz fotografii, m.in. agencji Reuters, National Geographic, El Viajero czy Yahoo Sports. Ich zadaniem będzie wybranie 55 najlepszych zdjęć, w tym 11 zwycięzców poszczególnych kategorii oraz głównego zwycięzcy. W gronie jurorów znalazł się także redaktor naczelny polskiego magazynu „Foto-Kurier”, Krzysztof Patrycy.

Bez względu na to, czym i jak fotografujesz, to warto weryfikować swoje umiejętności. Jeśli wyślesz prace na konkurs to masz szansę, że ktoś je zauważy i dotrą do szerszego grona odbiorców, a nie pozostaną w czeluściach twardego dysku czy domowego archiwum. Nawet jeśli za pierwszym razem się nie uda, to warto spróbować. Tylko biorąc udział w konkursach fotograficznych możesz przebić się ze zdjęciami do świata wielkiej fotografii sportowej.” – zachęca do udziału Krzysztof Patrycy, polski juror Red Bull Illume 2016.

To fascynujące, jak fotografowie sportowi i przygodowi są w stanie stworzyć piękne zdjęcia w trudnych warunkach” – powiedziała Amber Matsumoto, jurorka Red Bull Illume i menedżer działu multimedia w Yahoo Sports. „Konkursy takie jak Red Bull Illume dają publiczności szansę na docenienie sztuki, która wychodzi spod rąk tych fotografów”.

Red Bull Illume 2013 fot. Scott Serfas_Red Bull Illume_00194 Red Bull Illume 2013_fot. Dimitrios Kontizas_Red Bull Illume_00179 Red Bull Illume 2013_fot. Rainer Eder_Red Bull Illume_00170

Po zakończeniu procesu oceny finałowej, fotografie zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności jesienią 2016 r. podczas ceremonii wręczenia nagród Red Bull Illume. Następnie przemierzą cały świat pod postacią niepowtarzalnej nocnej wystawy, zatrzymując się w światowych stolicach oraz centrach kulturalnych. Szczegółowe informacje na temat ceremonii wręczenia nagród, odsłonięcia zdjęć oraz światowej trasy zostaną zamieszczone w nadchodzących miesiącach na stronie redbullillume.com.

Wszyscy zwycięzcy otrzymają wspaniałe nagrody w postaci m.in. najnowszych aparatów i akcesoriów fotograficznych. Na wypadek gdyby nagrody, uznanie i sława oraz miejsce w ogólnoświatowej wystawie nie stanowiły wystarczającej motywacji, zapraszamy do przeczytania inspirujących historii zamieszczonych na redbullillume.com, które pokazują, jak ten konkurs odmienił kariery finalistów i zwycięzców poprzednich edycji.

Wejdź na redbullillume.com, aby zapoznać się z sędziami, nagrodami, zasadami, kategoriami i szczegółami zgłaszania zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*