Wystawa fotografii otworkowej Jakuba Kaszuby i Krzysztofa Sowy

Wystawa fotografii otworkowej Jakuba Kaszuby i Krzysztofa Sowy.

 

Galeria Ciasna Jastrzębie-Zdrój ul. Katowicka 17, tel. 32 4716456 www.ciasna.jasnet.pl

Otwarcie wystawy 15 listopada ( czwartek) 2012 r. o godz. 18.00
Wystawa będzie trwać do 07.12.2012 r. .

Jakub Kaszuba – ur. 1973, zameldowany na stałe w Jaworznie. Wieczny student jaworznickiej Szkoły Widzenia prowadzonej przez prof. Jakuba Byrczka i członek Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jest entuzjastą fotografii otworkowej i tradycyjnej. Fotografia otworkowa jest jego sposobem na życie, ucieczką w magiczny świat fotografii,

gdzie efekt końcowy jest do ostatniej chwili nieprzewidywalny. Ucieka w ten świat przy każdej okazji, choć przejście do niego nie jest łatwe – ma tylko 0,25 mm średnicy, ale warto się pomęczyć, by to wszystko zobaczyć i przeżyć. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych, stały uczestnik warsztatów fotograficznych w Broniszowie. Wraz z Krzysztofem Sową tworzy nieformalny tandem autorski Kaszuby, który w ramach Festiwalu OFFO 2011 prezentował słynny już projekt pt. Fabryka słońca.

Krzysztof Sowa – ur. 1968, mieszkaniec Jaworzna. Choć zawodowo nie jest związany z fotografią, poświęca jej znaczną część swojegowolnego czasu. Wierny członek jaworznickiej Szkoły Widzenia, grupy amatorów prowadzonej przez prof. Jakuba Byrczka, członek Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego i wielokrotny uczestnik warsztatów fotograficznych w Broniszowie. Brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych, jest współautorem albumu fotograficznego JAWORZNO Miasto w fotografii Szkoły Widzenia. Zainteresowanie i fascynację fotografią otworkową zawdzięcza przyjaźni z Jakubem Kaszubą, który na plenery zawsze zabierał całą masę dziwnych puszek, a potem zadziwiał powstałymi w nich obrazami. Dla wspólnych działań tworzą Tandem Fotograficzny Kaszuby i jako taki mają na koncie dwie wspólne wystawy, z których jedna pt: Fabryka słońca była również prezentowana w ramach IV Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej www.offo4.dl.pl .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*