Wystawy fotograficzne na FILM VIDEO FOTO 2013

Już w przyszłym tygodniu, 21 marca w Łodzi rozpoczyna się trzydniowe święto miłośników fotografii i filmu. Obok ekspozycji wystawców i bogatego programu warsztatów, Targi Film Video Foto są również możliwością zapoznania się z efektem pracy cenionych fotografów i artystów młodego pokolenia. Tegoroczne wystawy prezentowane na FVF 2013 są propozycjami przygotowanymi przez Międzynarodowe Targi Łódzkie, portal Fotopolis.pl i organizatorów łódzkiego Fotofestiwalu. Na FVF będzie można również zobaczyć zdjęcie A Man Feeding Swans in the Snow Marcina Ryczka.

Podobnie jak w ubiegłym roku, organizator – Międzynarodowe Targi Łódzkie – wraz z partnerami i wystawcami FVF 2013 przygotowali cykl wystaw fotograficznych, z którymi zwiedzający targi będą mogli zapoznać się foyer Centrum Konferencyjno-Wystawienniczego.

Na targach swoje prace zaprezentują:

. Bartłomiej Talaga, Interior / Exterior – autor brał udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą. Uczestniczył w międzynarodowych festiwalach fotografii min.: w Kolonii, Bratysławie, Łodzi, Bydgoszczy. Jest autorem albumu „Wymiar Ciszy”. Jego prace znajdują się w kolekcji Ośrodku Propagandy Sztuki w Łodzi.

. Izabela Urbaniak, Mieszkam tutaj – wystawa przygotowana przez Fotpolis.pl. Seria „Mieszkam tutaj” to socjologiczne portrety mieszkańców kilku regionów Polski. Autorka prac, zdobywczyni Grand Prix pięcioboju fotograficznego Fotopolis będzie również prowadzić na FVF warsztaty z portretu artystycznego.

. Fotofestiwal 2013 na targach FILM VIDEO FOTO – Podczas tegorocznej edycji targów FVF, Fotofestiwal zaprasza na prezentację zdjęć finalistów konkursu Grand Prix Fotofestiwal 2012. Grand Prix to jeden z najważniejszych elementów Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi.

. Zdjęcia tygodnia czytelników fotopolis.pl – Serwis fotopolis.pl w tym roku będzie obchodził swoje 12-te urodziny. Nieprzerwanie, od początku istnienia fotopolis.pl, czytelnicy serwisu wysyłają swoje fotografie do działu: „Zdjęcie tygodnia”, a redakcja wybiera najlepsze do publikacji. Przez niemal 12 lat do redakcji dotarły tysiące zdjęć – od portretu, poprzez dokument, fotografię krajobrazu, po kreacyjną i makro. Na wystawie w Łodzi fotopolis.pl zaprezentuje 12 zdjęć z ostatnich lat, którym czytelnicy przyznali najwyższe noty.

. OBLICZA ŁODZI – Reminiscencje – Wystawa ta jest tylko częściowym efektem organizowanego od siedemnastu lat Konkursu Fotograficznego, od kilku lat uznawanego za najważniejszy łódzki Konkurs Fotograficzny dla osób, które w sposób amatorski zajmują sie fotografią. Na targach zaprezentujemy malutki fragment całości nagrodzonych prac. Prezentowane będą zdjęcia autorów, wybrane z zestawu prac zakwalifikowanych do wystaw pokonkursowych Oblicza Łodzi, będącej efektem zeszłorocznej edycji Konkursu Fotograficznego dla amatorów.

Na targach FVF 2013 będzie można również zobaczyć zdjęcie Marcina Ryczki A Man Feeding Swans in the Snow, które na początku bieżącego roku zrobiło zawrotną karierę na portalach społecznościowych, a później w mediach. Było publikowane m.in. przez The Guardian, Der Spiegel, Yedioth Ahronoth, La Repubblica oraz TheTelegraph. Historia fotografii wykonanej 24 stycznia 2013 r. z Mostu Grunwaldzkiego w Krakowie jest już dla wielu pasjonatów fotografii źródłem inspiracji i motywacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*