Canon 70D – Test lustrzanki cyfrowej

Filmowanie:

Był taki czas, że Canon rządził w trybie filmowania, teraz ta szala przechyliła się na korzyść Sony i Canon 70D pod względem funkcjonalności, trybów filmowania i nawet jakości, trochę odstaje od lustrzanki Sony A77 II. Jednak jest to nadal Canon który i tak gwarantuje poprawnie nagrany materiał. Niczego nowego oprócz przyspieszenia autofocusa w trybie filmowania nie uświadczymy w tym modelu. Jest standard. Minusem w porównaniu z nowymi aparatami Sony jest brak ustawienia parametrów ekspozycji przy pomocy trybu ZEBRA z którego korzystają profesjonaliści w drogich kamerach. Poziom nagrywanego dźwięku możemy ustawić w menu aparatu.

Tryby filmowania

Aparat nagrywa filmy w 1080p przy 30kl/s, 25kl/s i 24kl/s. 720p przy 60kl/s, 50kl/s i 640p przy 30kl/s. Aby korzystać z 60kl/s w trybie 720p musimy przełączyć aparat na tryb NTSC.

Ustawianie ostrości

Ustawianie ostrości oparte od detekcję fazy sprawuje się bardzo dobrze, jest szybko. Zależy to też od odpowiednio dobrego obiektywu ale czy w dzień czy w nocy, Canon 70D ustawia ostrość w bardzo dobrym tempie. Ostrość można ustawiać także ręcznie, poprzez kręcenie pierścieniem ostrości na obiektywie. Niestety aparat nie posiada wspomagania poprzez widoczność zarysu (peaking). Inne aparat mają to już od dłuższego czasu, najwyższa pora by ta funkcja pojawiła się w lustrzankach Canona.

Stabilizacja obrazu

Stabilizacji w korpusie nie ma, jest dostępna w wybranych obiektywach. Poniżej film który został nagrany 70D z podłączonym obiektywem 70-300mm f/4-5.6 L IS USM. Stabilizacja optyczna działa idealnie.

Rolling Shutter

Rolling shutter występuje w tym aparacie na podobnym poziomie co w konkurencyjnych modelach.

ISO test

W trybie filmowania możemy użyć wartości ISO od 100 do 12800. Do ISO 3200 można sobie spokojnie filmować spacerując nocą po ulicach miast. Powyżej ISO 5000 ten szum jest już bardziej widoczny i może razić.

Filmy przykładowe

Jakość filmów jaką rejestruje Canon 70D jest bardzo dobra. Aparat sprawuje się dobrze ale aby jakość była najwyższa musisz zaopatrzyć się w odpowiednio dobrą optykę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Jedna myśl nt. „Canon 70D – Test lustrzanki cyfrowej

  1. Jezu, naucz się pisać z sensem …

    „W zasadzie wszystkie aparaty dają taki sam obrazek”
    „Nikon D7100 posiada lepszą matrycę”

    „Canon robi chyba najlepsze obiektywy na świecie ” (a Sigma, Zeiss ? )
    „Nikon D7100 posiada równie dobrą optykę. „