Canon G1 X Mark II – Test aparatu cyfrowego

Podsumowanie:

Canon G1 X Mark II to aparat kompaktowy z górnej półki mający na celu zastąpienie podczas codziennego użytku lustrzanki cyfrowej lub bezlusterkowca. Niestety z tego zadania on się nie wywiązuje ponieważ jego słabe strony przeważają tutaj nad mocnymi których tak naprawdę chyba nie ma, jedna jedyna funkcja jaką mogę zaliczyć na plus temu kompaktowi to stabilizacja obrazu która bardzo dobrze spisuje się podczas filmowania. Aparat robi zdjęcia na poziome bezlusterkowców i lustrzanek, no może trochę odstaje ale minusy takie jak waga, brak możliwości zmiany obiektywu, brak wizjera, wolny tryb seryjny, średniej jakości obiektyw, brak wejścia na mikrofon, brak ustawień manualnych podczas filmowania, brak gwintu na filtr i wysoka cena, nie mogą pozwolić abym komukolwiek ten aparat polecił.

W tej chwili kosztuje on 3145 zł bez wizjera, do tego wizjer za 1100 zł, razem wychodzi nam kwota ponad 4000 zł. Czy ktokolwiek poważny kupi ten aparat gdy obok na półce za tą samą i niższą cenę można wziąć Canona 70D, Nikona D7100, NEXa 6000 czy wiele innych aparatów które posiadają o wiele więcej funkcji za niższą cenę. Jasne, jeżeli ktoś dostanie ten aparat na urodziny to będzie zadowolony bo zyska za darmo zdjęcia prawie jak z lustrzanki ale takie przypadki raczej rzadko się zdarzają. Firma Canon musi sobie wziąć do serca, że takich produktów nie ma sensu wypuszczać na rynek bo i tak ich nikt nie kupi. Produkt szalenie przewartościowany który będzie stanowił raczej ciekawostkę niż coś czego ludzie zechcą używać w praktyce.

Plusy:

– Optyczna stabilizacja obrazu
– Dobra jakość zdjęć
– Stosunkowo mały rozmiar
– Prosta i bezproblemowa obsługa Wi-Fi

Minusy:

– Bardzo wysoka cena
– Brak ustawień manualnych w trybie filmowania
– Brak gniazda na mikrofon zewnętrzny
– Brak wizjera
– Wolny tryb seryjny
– Waga
– Tylko 240 zdjęć na jednym ładowaniu akumulatora

jestemnanie

Canon G1 X Mark II - Twoja ocena

Sprawdź wyniki

Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

2 myśli nt. „Canon G1 X Mark II – Test aparatu cyfrowego

  1. Pingback: Będzie nowy aparat kompaktowy Canon z dużą matrycą | Fotografia, filmowanie, fotoreportaże, reportaże filmowe

  2. Pingback: Poradnik: Rodzaje aparatów cyfrowych dostępnych na rynku |