Sony A77 II – Test lustrzanki cyfrowej

Podsumowanie

Sony A77 II to najnowsza lustrzanka cyfrowa japońskiego producenta elektroniki. Jest to zaawansowany aparat systemowy skierowany do zaawansowanych amatorów i półprojesjonalistów. Nawet profesjonalista reporter może się pokusić o jego zakup ze względu na bardzo szybki tryb seryjny oraz znakomity system ustawiania ostrości który spisuje się w trybie AF-S i AF-C. Prawdę powiedziawszy A77 II naprawdę mocno może konkurować z lustrzankami Canon 70D i Nikon D7100. Przez ostatnie dwa tygodnie testowałem nowe dziecko Sony na równi z Canonem 70D. Nigdy nie miałem w ręce Nikona ale teoretycznie posiada on najlepszą matrycę z całej trójki. A77 II nadaje się świetnie do robienia zdjęć i do filmowania. Niczego mi w niej nie brakuje oprócz kilku drobnych elementów takich jak niewygodny joystick, brak AF w manualnym trybie filmowania, brak możliwości nagrywania przy pomocy kodeka AVCS X. Nie wpływa to jednak na ogólną jakość zdjęć i filmów która jest bardzo dobra. Sony ma mniej bogaty zestaw obiektywów niż konkurencja ale muszę przyznać, że to się zmienia. Wraz z aparatem otrzymałem obiektyw DT 16 – 50 mm F2,8 SSM (SAL1650), nie testowałem go szczegółowo ale moje wrażenia są bardzo pozytywne, to bardzo dobry optycznie obiektyw który oferuje względnie duże otwarcie przysłony oraz dobry bokeh co przekłada się na dobrą plastykę obrazu.

Zaawansowany w boju fotograf interesujący się lustrzankami APS-C z tej półki cenowej powinien wybierać pomiędzy Sony A77 II (4600 zł), Canon 70D (3600 zł) i Nikon D7100 (3500 zł). Najnowszą lustrzanką jest Sony co widać także po jej wysokiej cenie. Jakość oferowanych zdjęć jest taka sama jak w pozostałych aparatach więc nie ma się co spieszyć z zakupem, tym bardziej, że za dwa tygodnie targi Photokina 2014 i mogą zostać pokazane nowe aparaty. Jeżeli cena spadnie poniżej 4000 zł należy mocno się zainteresować testowanym modelem.

Zaawansowany w boju filmowiec interesujący się lustrzankami APS-C z tej półki cenowej powinien zakupić Sony A77 II, nawet pomimo wyższej ceny dlatego, że jakość filmów jest znakomita a być może w przyszłości poprzez aktualizację firmware będzie jeszcze lepsza.

Sam więc widzisz, że Sony A77 II to bardzo dobry aparat nadający się zarówno do robienia zdjęć jak i filmowania a jego jedynym dużym minusem jest jego wysoka cena (w końcu to nowość). Polecam ten sprzęt, nie zawiedziesz się ale proponuję poczekać jeszcze kilka miesięcy a najlepiej do wiosny 2015 z ewentualnym zakupem, bo do tego czasu w sklepach znajdzie się jeszcze kilka nowych aparatów które mogą ostro namieszać.

Jak oceniasz lustrzankę Sony A77 II?

Sprawdź wyniki

Loading ... Loading ...

Plusy:
– Dobrej jakości wygodna obudowa
– Odporność na złe warunki pogodowe
– Bardzo szybki układ ustawiania ostrości w obu trybach pracy aparatu
– Dobrej jakości zdjęcia
– Niskie szumy
– Bardzo dobrej jakości filmy w tym 1080p przy 60kl/s
– Wejście na mikrofon zewnętrzny
– System ZEBRA

Minusy:
– Wysoka cena
– Niewygodny joystick
– Brak dotykowego wyświetlacza
– Niedopracowana komunikacja ze smartfonem poprzez Wi-Fi
– Brak informacji o trybie pomiaru światła na dodatkowym ekranie
– Trochę słaby akumulator

jestemnatak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Jedna myśl nt. „Sony A77 II – Test lustrzanki cyfrowej

  1. Za pomocą tego cuda zrealizowałem jedną z lepszych sesji fotografii biznesowej. Jeśli chcielibyście zobaczyć zdjęcia biznesowe wykonane za pomocą tego sprzętu to zapraszam na moją stronę do galerii biznes i korporacje. Dzięki i pozdrawiam