Aktualizacja oprogramowania aparatu FujifilmX-T2

8 maja 2018 udostępniona została darmowa aktualizacja oprogramowania dla aparatu Fujifilm X-T2, która wprowadza 9 kluczowych zmian w aparacie.

 1. Adres do pobrania firmware’u

URL: http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/software/firmware/x/xt2/index.html

 1. Wersja firmware‘u

Wersja 4.00 (poprzednia wersja: 3.00)

 1. Informacje o zmianach

  1. Dodatkowe możliwości funkcji “Focus Bracketing” – Bracketingu ostrości

Aktualizacja umożliwi fotografującym zarejestrowanie w ramach funkcji bracketingu ostrości do 999 zdjęć. Gdy fotografujący rozpoczyna zdjęcia pozycja ostrości jest przesuwana przy każdym uaktywnieniu migawki o jeden krok zmiany ostrości. Wielkość tego kroku można ustawić w zakresie od 1 do 10.

  1. Kompatybilność z nowo opracowanymi obiektywami kinematograficznymi FUJINON MKX18-55mmT2.9 oraz FUJINON MKX50-135mmT2.9

Nowa wersja firmaware’u zapewni kompatybilność z nowo opracowanymi obiektywami FUJINON MKX18-55mmT2.9 oraz FUJINON MKX50-135mmT2.9

> Informacje o wartości przysłony mogą być wyświetlane na monitorze. Aktualizacja pozwoli użytkownikom na wybór wartości T lub F.

> Aktualizacja umożliwi użytkownikom sprawdzanie ustawionej odległości ostrości w oparciu o wskaźnik odległości wyświetlany na monitorze.

> Automatyczna korekcja dystorsji oraz koloru/jasności cieni.

> Aparat automatycznie oblicza balans bieli w oparciu o pozycję obiektywu i zapewnia ekspresję kolorystyki z trybami filmu światłoczułego.

  1. Powiększone lub regulowane wskaźniki oraz informacja

Nowa wersja umożliwia powiększanie wskazań oraz informacji w wizjerze oraz/lub na ekranie LCD aparatu. Można też będzie dostosowywać lokalizację prezentowania informacji na wyświetlaczu.

  1. Dodanie informacji o wartości F (F-log) przy zapisie na karcie SD

Nawa wersja firmware’u umożliwia użytkownikom rejestrowanie wartości F (F-log) wraz z danymi materiału filmowego zapisywanego na karcie SD.

  1. Dodanie trybu filmowania 1080/120P z wysoką prędkości

Wprowadzany upgrade pozwala użytkownikom na filmowanie 1080/120P /wysoka częstotliwość zapisu kadrów/ (możliwość zwolnienia ruchu 1/2, 1/4 oraz 1/5), co idealnie sprawdza się przy tworzeniu spektakularnego materiału filmowego zapisywanego w zwolnionym tempie

  1. Udoskonalony AF oparty na detekcji fazowej

Najnowsze aktualizacje algorytmu AF pozwoliły na udoskonalenie następujących elementów pracy autofocusa:

> O 1.5 EV [ z 0.5EV do -1.0EV] poprawiono limit słabego oświetlenia dla AF opartego na detekcji fazowej, co podniosło precyzję oraz prędkość działania autofocusa w sytuacjach słabego oświetlenia.

> Zakres minimalnego otworu przysłony rozszerzono z F8 do F11. Na przykład, nawet przy korzystaniu z obiektywu XF100-400mmF4.5-5.6 R LM OIS WR z telekonwerterem XF2X TC WR, można będzie korzystać z autofocusa opartego n detekcji fazowej.

> Wprowadzono istotne udoskonalenia w sprawności działania ciągłego autofocusa (AF-C) podczas operacji zoomu, co ułatwi wykonywanie zdjęć sportowych i fotografowanie innych motywów, w których obiekty przemieszczają się w sposób nieprzewidywalny.

> Teraz, w efekcie udoskonalonego działania AF opartego na detekcji fazowej, można szybko uchwycić w kadrze pełną detali fakturę powierzchni ptasiego upierzenia czy też sierści zwierząt.

  1. Funkcja “Redukcji migotania”

W celu poprawy jakości zdjęć sportowych wykonywanych w pomieszczeniach nowo wprowadzona funkcja pozwala użytkownikom na redukcję migotania na zdjęciach, wynikającego z oświetlenia jarzeniowego, by uzyskiwane fotografie były równie dobre jak w przypadku innych źródeł światła.

  1. Funkcja “Wybierz Folder” oraz “Utwórz Folder”

Umożliwia wybranie folderu, w którym będą zapisywane kolejne zdjęcia. Użytkownik będzie miał także możliwość wprowadzenia pięcioznakowej nazwy folderu, aby utworzyć nowy folder do zapisu kolejnych zdjęć.

  1. Dodanie nowej funkcji umożliwiającej zapis i odczytywanie ustawień aparatu poprzez oprogramowanie – FUJIFILM X Acquire

Po połączeniu aparatu fotograficznego z komputerem kablem USB, oprogramowanie “FUJIFILM X Acquire” pozwoli na wykonanie backup’u/przywrócenie ustawień aparatu. Ustawienia są zapisywane do pliku lub przywracane z odpowiedniego pliku. Przy korzystaniu z aplikacji “FUJIFILM X Acquire” (wersja 1.7 lub nowsza) są także zapisywane i odczytywane ustawienia CUSTOM REGISTRATION/EDIT [Rejestracja /edycja ustawień własnych].

<Uwaga>

Szczegółowe informacje odnośnie punktów (1) do (5), (7) oraz (8), zawarto w dokumencie“ X-T2 New Features GuideVer.4.00, który można pobrać ze strony internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*