Canon rozszerza Program Ambasadorski w regionie EMEA. Dwóch fotografów z Polski dołącza do grona ponad 100 uczestników

Rozpoczęta w 2008 r. inicjatywa Canon skupia najlepszych fotografów i filmowców z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

W tym roku Canon EMEA rozszerzył swój program ambasadorów o 59 nowych osób – profesjonalistów z obszaru fotografii i filmowania. Sam Program Ambasadorski Canon EMEA powstał po to, aby skupiać i wspierać obecne oraz przyszłe pokolenia twórców, głównie poprzez dzielenie się pasją i wiedzą techniczną. Uczestnicy Programu mają także inspirować zarówno profesjonalnych twórców, jak i entuzjastów czy amatorów, chcących rozwijać swoje umiejętności.

Biorąc pod uwagę największą jak do tej pory liczbę uczestników Programu – obecnie obejmującą łącznie 115 ambasadorów – jest to największy program firmy Canon w regionie EMEA. Wśród ambasadorów jest aż 17 bardzo młodych fotografów, w tym Ksenia Kuleshova i Michele Spatari, absolwenci programu Canon Student Program i zdobywcy nagrody Young Photographer Award.

W procesie selekcji, 13-osobowe jury oceniło nominacje ponad 450 fotografów i ponad 20 000 zdjęć – obejmujących fotografie i filmy dokumentalne, przyrodnicze, ślubne, portretowe czy sportowe. Susie Donaldson, ITCG European Marketing Director for Canon EMEA, powiedziała: „Program ambasadorski w regionie EMEA to nasza szansa na współpracę z niesamowitą grupą odważnych i inspirujących osób z branży fotograficznej i wideo. Dzięki rozszerzeniu całej inicjatywy w tym roku, chcemy dawać fotografom i filmowcom możliwości obserwowania świata z nowych perspektyw i współpracy z nami, wspierając ich także technologicznie w postaci najnowocześniejszego sprzętu do opowiadania ważnych historii”.

Nasz program stale ewoluuje, aby odkrywać i współpracować z twórcami reprezentującymi różne gatunki fotografii i filmu oraz różne środowiska, niezależnie od wieku, płci czy rasy. W tym roku, znacznie zwiększyliśmy liczbę ambasadorów w wieku poniżej 30 lat – z dwóch do 17 – co pokazuje, jak niezwykły potencjał drzemie w młodych fotografach i filmowcach, także tych biorących udział w naszych programach studenckich. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w Programie Ambasadorskim Canon EMEA będzie ważnym etapem na ich długiej drodze wizualnego opowiadania historii za pomocą nowoczesnych środków wyrazu”.

Polacy, którzy dołączyli do Programu Ambasadorskiego Canon w 2020 r.:

Łukasz Bartyzel: Jako fotograf modowy, portretowy i reklamowy, inspiruje się architekturą i modą uliczną. Jego awangardowe, stylowe prace były publikowane w wielu magazynach modowych i beauty.

Łukasz Skwiot: Fotograf sportowy z wyjątkowym zamiłowaniem do piłki nożnej i futbolu amerykańskiego. Ma na swoim koncie udział w największych międzynarodowych turniejach piłkarskich rangi mistrzowskiej. Poza boiskiem fotografuje gwiazdy sportu w warunkach studyjnych.

Pełna lista Ambasadorów Canon EMEA dostępna jest na stronie: https://www.canon.pl/pro/ambassadors

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*