Canon EOS R5 – nowe szczegóły dot. specyfikacji rewolucyjnego bezlusterkowca

Canon potwierdza kolejne szczegóły na temat nadchodzącej premiery rewolucyjnego bezlusterkowca EOS R5. Najnowsza konstrukcja, oparta na bazie systemu EOS R, będzie umożliwiała wewnętrzny zapis plików RAW w jakości 8K z szybkością do 29,97 klatek na sekundę, dzięki czemu z powodzeniem będzie ją można wykorzystywać na planach zdjęciowych podczas profesjonalnych produkcji filmowych. Ta bezkompromisowa jakość materiałów wideo z EOS R5 i dodatkowe funkcjonalności znane z profesjonalnych kamer wideo wyznaczają nowe granice dla konsumenckich aparatów systemowych.

EOS R5 może z powodzeniem pełnić rolę drugiej kamery na profesjonalnych planach zdjęciowych przy produkcjach komercyjnych, fabularnych czy dokumentalnych. Świetnie sprawdzi się w parze m.in. z zaprezentowaną dziś kamerą EOS C300 Mark III – najnowszą, modułową konstrukcją, która uzupełnia serię filmowych kamer Canon Cinema EOS. Pozostałe funkcjonalności EOS R5 to m.in.:

 • 8K RAW – wewnętrzny zapis z szybkością do 29,97 kl./s bez cropa.

 • Wewnętrzne nagrywanie (bez cropa) w rozdzielczości 8K do 29,97 kl./s (4:2:2 10-bit) w Canon Log (H.265) lub 4:2:2 10-bit HDR PQ (H.265).

 • Wewnętrzne nagrywanie (bez cropa) w rozdzielczości 4K do 119,88 kl./s (4:2:2 10-bit) w Canon Log (H.265) lub 4:2:2 10-bit HDR PQ (H.265).

 • 4:2:2 10-bit w Canon Log lub 4:2:2 10-bit HDR PQ na wyjściu przez HDMI przy 4K 59,94 kl./s.

 • Funkcja Dual Pixel AF we wszystkich trybach wideo w każdej rozdzielczości i klatkażu.

 • 5-osiowa optyczna stabilizacja obrazu (IBIS) / wykorzystanie technologii IS obiektywu oraz IBIS w aparacie.

 • Podwójne gniazdo kart pamięci – 1x CFexpress i 1x SD UHS-II.

Richard Shepherd, Pro Product Marketing Senior Manager, powiedział: „Potwierdzając część specyfikacji aparatu EOS R5 w ubiegłym miesiącu dowiedliśmy, że to, co dotychczas „niemożliwe” stało się osiągalne. Dzisiaj idziemy o krok dalej – potwierdzając kolejne funkcjonalności EOS R5, chcemy nadawać tempo rynkowi aparatów systemowych. I będzie to możliwe m.in. dzięki zaprezentowanym dziś możliwościom rejestrowania wideo przez EOS R5, niedostępnym dotychczas w żadnym innym aparacie bezlusterkowym.

Możliwość rejestrowania wideo w standardach charakterystycznych dla produkcji kinowych, sprawia, że EOS R5 może pełnić rolę w pełni funkcjonalnej kamery wiodącej przy wielu profesjonalnych produkcjach. A biorąc pod uwagę kompatybilność aparatu z najwyższej klasy rozwiązaniami do produkcji obrazów filmowych, aparat ten na pewno zadomowi się na wielu planach zdjęciowych i w studiach produkcyjnych”.

Dotychczas potwierdzone szczegóły specyfikacji EOS R5:

 • Filmowanie 8K i 4K z pełnym wparciem usprawnionego systemu Dual Pixel CMOS AF.

 • Technologia animal AF – rozpoznawanie psów, kotów i ptaków.

 • Szybkość zdjęć seryjnych 12kl./s (migawka mechaniczna) I 20kl./s (migawka elektroniczna).

 • Opracowana przez Canon technologia wbudowanej, optycznej stabilizacji matrycy, która działa w połączeniu ze stabilizacją obiektywów.

 • Wsparcie automatycznego transferu plików do najnowszej chmurowej platformy image.canon.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*