CES 2015: Nowe aparaty Panasonic z serii LUMIX TZ: TZ57 oraz TZ70

Firma Panasonic wprowadziła dziś na rynek najnowsze modele kompaktowych aparatów fotograficznych wysokiej klasy z serii LUMIX TZ: LUMIX TZ70 i LUMIX TZ57. Obydwa modele aparatów, wyposażone w zoom optyczny, obiektywy Leica oraz kreatywne funkcje zamknięte w smukłej obudowie, pozwalają robić wysokiej jakości profesjonalne zdjęcia, nie obciążając nadmiernie bagażu. Szeroki zakres opcji łączności sprawia, że udostępnianie zdjęć i materiałów wideo stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek i jest możliwe praktycznie z każdego miejsca na świecie, do którego udało się dotrzeć użytkownikowi aparatu.

Funkcjonalność i znakomite parametry nawet przy dużym zbliżeniu

TZ70

LUMIX TZ70 jest wyposażony w wysokoczułą matrycę MOS o rozdzielczości 12,1 megapikseli, ultraszerokokątny 24‑milimetrowy obiektyw LEICA DC
VARIO-ELMAR i 30‑krotny zoom optyczny. Takie parametry gwarantują znakomitą funkcjonalność. Dzięki większemu polu widzenia niż w aparacie z 28‑milimetrowym obiektywem LUMIX TZ70 pozwala łatwo kadrować i rejestrować szerokokątne ujęcia, takie jak rozległe wakacyjne krajobrazy.

LUMIX TZ70 w czasie podróży sprawdza się w każdej sytuacji ― zarówno podczas robienia szerokokątnych statycznych i filmowych ujęć krajobrazu, jak i fotografowania odległych obiektów z teleobiektywem. Inteligentny zoom umożliwia uzyskanie jeszcze większego, 60‑krotnego zbliżenia bez widocznego uszczerbku na jakości zdjęcia. Zaawansowana pięcioosiowa hybrydowa optyczna stabilizacja obrazu (HYBRID O.I.S.+) eliminuje problemy wynikające z drżenia ręki nawet przy bardzo dużych zbliżeniach.

Aparat LUMIX TZ70 pozwala wzbogacić galerię zdjęć z podróży o znakomitej jakości materiał wideo. Zaawansowany procesor obrazu Venus Engine umożliwia filmowanie w doskonałej jakości Full HD 1920 x 1080 50p (PAL) w formacie AVCHD Progressive. W tym standardzie doskonale widoczne są szczegóły szybko poruszających się obiektów, takich jak biegnące dzikie zwierzęta.

By zapewnić jeszcze wyższą jakość zdjęć przy słabym oświetleniu, w aparacie LUMIX TZ70 zastosowano wysokoczułą matrycę MOS o rozdzielczości 12,1 megapikseli. Piksele tej matrycy są 1,5 raza większe niż w matrycy aparatu LUMIX TZ60, dzięki czemu zdjęcia robione w ciemnej scenerii, na przykład w czasie spaceru po plaży w księżycową noc, są ostre i wyraźne. LUMIX TZ70 może również zapisywać obraz w formacie RAW, którego konwersja pozwala uzyskać zdjęcia o znacznie wyższej jakości i ostrości, z minimalną ilością szumów.

Łatwo dostępne profesjonalne efekty

Pierścień sterujący na obudowie obiektywu aparatu LUMIX TZ70 umożliwia intuicyjne, łatwe i precyzyjne ustawienie parametrów ujęcia. Płynna kontrola ekspozycji i zbliżenia pozwala skoncentrować się na perfekcyjnym wykadrowaniu zdjęcia i naciśnięciu przycisku migawki w najodpowiedniejszym momencie. Pierścień zapewnia także łatwy dostęp do często stosowanych ustawień, takich jak przysłona, prędkość migawki, ostrość, filtr i tryb sceny.

LUMIX TZ70 jest również wyposażony w wizjer LVF o przekątnej 0,2 cala z czujnikiem oka. Wizjer o rozdzielczości 1166 tys. punktów zapewnia krystaliczny obraz, umożliwiając stabilne i dokładne kadrowanie ujęcia zarówno przy korzystaniu z funkcji zoom, jak i ręcznym ustawianiu ostrości. Idealnie nadaje się on do śledzenia ruchu odległych obiektów i pomaga przy fotografowaniu w ostrym słońcu, utrudniającym korzystanie z trzycalowego wyświetlacza LCD.

Napęd autofocusu działający z prędkością 240 kl./s w aparacie LUMIX TZ70 zapewnia błyskawiczne działanie tej funkcji (Light Speed AF) i umożliwia zarejestrowanie zdarzeń trwających ułamek sekundy. Najnowszy kompaktowy aparat fotograficzny firmy Panasonic pozwala uwiecznić jeszcze więcej niepowtarzalnych chwil. Zarówno ujęcia delfina przeskakującego morskie fale, jak i zdjęcia z rodzinnego spotkania zawsze będą perfekcyjne. Funkcja precyzyjnego ustawienia zakresu ostrości na ekranie aparatu umożliwia wyświetlenie obrazu z optymalną ostrością w trybie jej ręcznego ustawiania. Dzięki temu fotografujący ma pewność, że osiągnie zamierzony efekt.

Za pomocą licznych funkcji kreatywnych można z łatwością zrealizować swoje pomysły na naprawdę unikatowe zdjęcia i filmy. Funkcje Creative Control i Creative Retouch oferują 15 efektów filtra, dzięki którym zdjęcia i materiał wideo można poddać stylistycznemu retuszowi zarówno w czasie fotografowania i filmowania, jak i późniejszej obróbki. Dostępne są między innymi następujące filtry: Expressive, Retro, Sepia i Soft Focus. Nowo wprowadzona funkcja filmu poklatkowego pozwala połączyć zdjęcia wykonane w określonych odstępach czasu w jeden plik filmowy MP4. Tryb ten sprawdza się idealnie na przykład przy fotografowaniu nieboskłonu i ruchu gwiazd.

Aparat, który jest zawsze pod ręką

Projektując model LUMIX TZ70, firma Panasonic wykorzystała swoje bogate doświadczenie w rozwijaniu koncepcji kompaktowych aparatów fotograficznych. Szereg przesuwanych elementów oraz wysuwana obudowa obiektywu sprawiają, że aparat ma smukłą, kompaktową konstrukcję, dzięki czemu zmieści się w kieszeni. Można sterować nim nawet jedną ręką, ponieważ z przodu ma solidny uchwyt.

W aparacie zastosowano wiele intuicyjnych rozwiązań, które sprawiają, że robienie zdjęć w podróży staje się jeszcze bardziej instynktowne. Funkcja poziomowania ujęcia wykrywa poziome linie na rejestrowanym obrazie nawet wtedy, kiedy aparat jest przechylony. Poziomowanie umożliwia uzyskanie stabilnych ujęć na przykład w trakcie filmowania spaceru po ruchliwym targowisku lub robienia zdjęć znad głowy.

Fotografowanie oraz przeglądanie i udostępnianie zdjęć z podróży rodzinie i znajomym

Zintegrowane moduły Wi-Fi i NFC pozwalają udostępnić zarejestrowany materiał praktycznie z dowolnego miejsca na świecie. Znajomi i rodzina mogą śledzić trasę podróżnika i oglądać świat przez obiektyw jego aparatu dzięki natychmiastowemu udostępnianiu zdjęć i wideo oraz funkcji wstawiania znaczników ze współrzędnymi geograficznymi jednym naciśnięciem przycisku. Korzystając z technologii NFC (Near Field Communication) lub kodu QR można w ciągu kilku sekund połączyć aparat ze smartfonem lub tabletem. Po nawiązaniu połączenia wyświetlone zostanie proste menu, które zapewni natychmiastowy dostęp do potrzebnych funkcji.

Aparatem podłączonym do smartfona lub tabletu można sterować zdalnie. Funkcja ta przydaje się podczas fotografowania płochliwych zwierząt z bliskiej odległości albo robienia zdjęcia grupowego, na którym jest również fotograf. Widok ujęcia na ekranie urządzenia przenośnego umożliwia sterowanie poszczególnymi funkcjami, w tym zoomem i ustawieniem ostrości, bez dotykania aparatu. Dzięki niemu można także wyzwolić migawkę!

Nowo dodana funkcja wykrywania skoku, wykorzystująca akcelerometr podłączonego urządzenia, pozwala zrobić zdjęcie dokładnie wtedy, gdy skaczący znajduje się w najwyższym położeniu.

Nowy LUMIX TZ57

TZ57

Panasonic wprowadza również nowy model LUMIX TZ57 z silnym 20‑krotnym zoomem optycznym i 16‑megapikselową wysokoczułą matrycą MOS. Podobnie jak flagowy przedstawiciel serii TZ również LUMIX TZ57 ma uniwersalny obiektyw umożliwiający uzyskanie znakomitych ujęć zarówno szerokokątnych, jak i z wykorzystaniem teleobiektywu. Aparat może także rejestrować obrazy ruchome w standardzie Full HD i rozdzielczości 1920 x 1080, a optyczna stabilizacja obrazu POWER O.I.S. niweluje drżenie rąk.

Rozdzielczość trzycalowego wyświetlacza w aparacie LUMIX TZ57 zwiększono z 460 tys. do 1040 tys. punktów w celu ułatwienia kompozycji ujęcia i nawigacji. Wyświetlacz można także odchylać w zakresie 180 stopni, aby w trybie autoportretu zrobić sobie jeszcze lepsze wakacyjne selfie.

LUMIX TZ70 ― specyfikacja:

 • Zoom optyczny 30x oraz inteligentny zoom 60x
 • Szerokokątny obiektyw LEICA 24 mm
 • Wysokoczuła matryca MOS 12,1 MP
 • Wizjer LVF o rozdzielczości 1166 tys. pkt. z czujnikiem oka
 • Napęd AF 240 kl./s
 • Full HD video 1920 x 1080 50p (PAL)
 • HYBRID O.I.S.+ (optyczna stabilizacja obrazu) i funkcja poziomowania ujęcia
 • Wi-Fi, NFC, kody QR

LUMIX TZ57 ― specyfikacja:

 • Zoom optyczny 20x
 • Szerokokątny obiektyw LUMIX DC VARIO 24 mm
 • Wysokoczuła matryca MOS 16 MP
 • POWER O.I.S. (optyczna stabilizacja obrazu)
 • Full HD video 1920 x 1080 25p (PAL)
 • trzycalowy odchylany wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1040 tys. pkt.
 • Sonic Speed AF
 • Wi-Fi, NFC, kody QR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*