David Yarrow nowym europejskim ambasadorem marki Nikon

Nikon ogłasza, że światowej sławy fotograf David Yarrow dołącza do grona wybitnych fotografów – europejskich ambasadorów marki Nikon.

Sugestywne i absorbujące fotografie życia na ziemi autorstwa Davida Yarrowa sprawiły, że jego dokonania śledzi coraz większa grupa fotografów, kolekcjonerów i odbiorców sztuki. Wielkoformatowe odbitki jego kultowych monochromatycznych zdjęć można podziwiać w wielu galeriach i muzeach na całym świecie. Odzwierciedlają one wyjątkowy styl, dzięki któremu uplasował się w ścisłej czołówce najlepszych na świecie fotografów przyrody.

Foto: David Yarrow

Yarrow korzysta z produktów marki Nikon od co najmniej 33 lat – od pierwszych kroków w zawodzie fotografa, kiedy to pracując dla The Timesa wykonał kultowe zdjęcie Diego Maradony podczas finałów Mistrzostw Świata w 1986 r., do czasów współczesnych, będąc jednym z najlepiej sprzedających się twórców fotografii artystycznej. Niedawno David był jedną z kluczowych osobistości przy okazji wprowadzenia na rynek modelu D850.

Foto: David Yarrow

Co ważniejsze, prace Yarrowa odzwierciedlają jego zaangażowanie w działania filantropijne i ochronę przyrody, czemu chętnie daje wyraz w swoim specjalnym projekcie europejskiego ambasadora marki Nikon, realizowanym aktualnie w kenijskiej miejscowości Amboseli.

David Yarrow tak mówi o sobie: Moja kariera fotograficzna rozwijała się zdecydowanie nieszablonowo i chyba mogę powiedzieć, że nie dałem się zaszufladkować jako fotograf jednego tematu czy jednej specjalizacji. Fotografowanie niezmiennie jest dla mnie poszukiwaniem ukojenia i próbą oderwania się od rzeczywistości; szansą na poznanie odległych zakątków świata i uwiecznienie miejsc, gdzie pomimo skrajnych warunków można spotkać niezwykle rzadkie okazy.

 

Aparaty marki Nikon i obiektywy NIKKOR odgrywały ważną rolę w każdym moim przedsięwzięciu. Ich walory estetyczne i ergonomia są coraz lepsze i trudno jest znaleźć markę, która tak doskonale spełnia potrzeby fotografów – zarówno profesjonalnych, jak i amatorów. Fotografia jest najważniejszą formą sztuki naszego pokolenia i mam nadzieję, że jako europejski ambasador marki Nikon zachęcę innych do oderwania się od smartfonów, by przyjrzeć się światu wokół nas. Dla mnie to jest właśnie sens tego zawodu”.

Foto: David Yarrow

Program europejskich ambasadorów marki Nikon

Do programu europejskich ambasadorów marki Nikon należą utalentowani i wpływowi artyści, korzystający z najnowszych technologii i znajomości trendów społecznych, by udokumentować nasze czasy. W ramach tego programu firma Nikon zleciła Davidowi zrealizowanie jego wymarzonego projektu fotograficznego w uznaniu jego światowej renomy jako fotografa.

Więcej informacji na temat Davida i jego poprzednich prac znaleźć można na stronie internetowej firmy Nikon.

 O Davidzie

David Yarrow urodził się w Glasgow, w Szkocji w 1966 r. Od młodości interesował się fotografią, a w wieku 20 lat pracował już jako fotograf dla gazety The Times w czasie finału Mistrzostw Świata w Mexico City. Wtedy właśnie David wykonał słynne zdjęcie Diego Maradony trzymającego Puchar Świata, dzięki któremu wkrótce poproszono go o udokumentowanie Olimpiady i wielu innych wydarzeń sportowych. Dopiero wiele lat później odkrył, że jego prawdziwym powołaniem jest dokumentowanie świata przyrody, a jego sugestywne i absorbujące fotografie życia na ziemi sprawiły, że jego dokonania śledzi coraz większa grupa kolekcjonerów dzieł sztuki. W 2018 r. David bez wątpienia należy do najlepiej sprzedających się twórców fotografii artystycznej na świecie.

© Prawa autorskie do wszystkich zdjęć: David Yarrow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*