Konkurs fotograficzny „Mam w sobie ducha gór”

Powiat Jeleniogórski zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Mam w sobie ducha gór”. Celem projektu jest ukazanie piękna jesiennego krajobrazu Karkonoszy i uwiecznienie go na fotografii. Konkurs potrwa od 8 do 21 października. Nagrodą są zestawy upominkowe sygnowane logotypem Karkonoszy.

 

Karkonosze to tajemnicze miejsce, słynące ze swej magicznej atmosfery i pięknej, nieokiełznanej przez człowieka przyrody. Region prezentuje się szczególnie pięknie jesienią, kiedy drzewa mienią się wieloma barwami, a przyroda zaczyna szykować się do zimowego snu.

Zadaniem uczestników wydarzenia jest odnalezienie uroku Karkonoszy i uchwycenie go na kliszy. W projekcie mogą wziąć udział profesjonalni fotografowie, pasjonaci fotografii, zajmujący się robieniem zdjęć amatorsko, a przede wszystkim miłośnicy gór.

Konkursowe zdjęcie musi zostać wykonane na terenie Jeleniej Góry lub jednej z 9 okalających ją gmin (tj. Karpacza, Szklarskiej Poręby, Kowar, Piechowic, Janowic Wielkich, Jeżowa Sudeckiego, Mysłakowic, Podgórzyna i Starej Kamienicy) i realizować temat jednej z kategorii: Krajobraz Karkonoszy lub Przyroda Karkonoszy.

Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni atrakcyjnymi zestawami upominkowymi, sygnowanymi logotypem marki Karkonosze. Do wygrania są kije do Nordic Walking, bluzy, koszulki, torby ekologiczne i przewodniki „Karkonosze i Łużyce Górne – aktywnie przez cztery pory roku”.

Zwycięzców konkursu wybierze jury, w skład którego wchodzi Wiesław Dzierzba – Dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze oraz Marian Bochynek – fotograf pochodzący z Janowic Wielkich, specjalizujący się w fotografii przyrodniczej i krajoznawczej, współpracujący z magazynami: Focus, Cosmopolitan i Poznaj Świat, autor wystawy „Skalny Świat Rudaw Janowickich”, wielokrotnie prezentowanej w Polsce i w Austrii. Członkiem komisji będzie również Zygmunt Trylański, fotograf zawodowo związany ze Szklarską Porębą, członek Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz grup twórczych Sektor, A-74, Gama 74, autor wielu wystaw indywidualnych, zdobywca nagrody Grand Prix Wenus ’77.

Inicjatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze, pomysłodawca inicjatywy „Mam w sobie ducha gór”. Celem projektu jest stworzenie silnej, rozpoznawalnej Marki Karkonosze, podkreślenie znaczenia historii i tradycji regionu oraz przygotowanie kompleksowej oferty turystycznej dla osób w każdym wieku.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie facebook.com/VisitKarkonosze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*