Nagrody EISA 2018 dla siedmiu produktów Sony

Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku (European Imaging and Sound Association — EISA) doceniło osiągnięcia firmy Sony jako czołowego producenta elektroniki użytkowej: w tegorocznej edycji organizowanej przez stowarzyszenie konkursu nagrody otrzymało siedem produktów Sony. EISA jest największą europejską organizacją zrzeszającą wydawców i twórców multimediów. Jurorzy stowarzyszenia wnikliwie oceniają produkty z różnych kategorii, a ich werdykty uważane są za wyznacznik prawdziwej jakości i innowacyjności.

APARAT EISA ROKU 2018-2019: α7 III

Głównym wyróżnikiem korpusu α7 III jest nowo opracowany przetwornik obrazu. Ten wykonany w technologii BSI układ CMOS Exmor R® ma rozdzielczość 24,2 megapiksela[i], wyższą czułość oraz imponujący, 15-stopniowy[ii] zakres dynamiki przy małych czułościach. Połączenie go z wieloma zaawansowanymi rozwiązaniami, jak system AF pokrywający 93% kadru, zdjęcia z szybkością do 10 kl./s[iii] z użyciem migawki mechanicznej bądź trybu bezgłośnego fotografowania i ze śledzeniem AF/AE[iv] czy różne możliwości nagrywania filmów 4Kvi, zaowocowało narzędziem, dzięki któremu pasjonaci i profesjonalni twórcy treści zyskują nowe, bardziej różnorodne możliwości pracy.

PROFESJONALNY APARAT BEZLUSTERKOWY EISA 2018-2019:α7R III

Nowy korpus α7R III odzwierciedla znaczący postęp w wydajności przetwarzania obrazu. Jest wyposażony w wykonany w technologii BSI, 42,4-megapikselowyi przetwornik obrazu CMOS Exmor R, wykonuje zdjęcia seryjne z szybkością do 10 kl./s[v] przy pełnej automatyce ostrości/ekspozycji, utrwala piękne obrazy i filmy 4K[vi] o wysokiej jakości, cechuje się dużym, 15-stopniowymii zakresem dynamiki oraz wysoką czułością, zapewnia redukcję szumów na poziomie niemal całego stopnia przysłony[vii]. W wyniku połączenia tych olbrzymich możliwości w zwartym, lekkim korpusie powstało niezwykle uniwersalne narzędzie dla zawodowych fotografów, wideofilmowców, twórców multimediów oraz innych użytkowników, którzy oczekują niezawodności, elastyczności i uniwersalności.

APARAT Z DUŻYM ZOOMEM EISA 2018-2019: RX10 IV

Nowy aparat RX10 IV gwarantuje niezrównaną mobilność i szybkość pasjonatom i zawodowcom, którzy szukają rozwiązania „wszystko w jednym” o najwyższym standardzie. Jego wyróżnikami są najszybszy na świecie[viii] system AF ustawiający ostrość w 0,03 sekundy[ix], tryb zdjęć seryjnych z pełnym śledzeniem AF/AE i szybkością do 24 klatek na sekundę[x], 315 pól AF z detekcją fazy, które mogą rywalizować z najszybszymi rozwiązaniami profesjonalnych aparatów z wymienną optyką, oraz wyjątkowo uniwersalny obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar T* 24–600 mm[xi] F2,4–F4.

ZMIENNOOGNISKOWY OBIEKTYW SZEROKOKĄTNY DO APARATÓW BEZLUSTERKOWYCH EISA 2018–2019: FE 16–35 mm F2,8 GM

Model FE 16–35 mm F2,8 GM to pierwszy obiektyw szerokokątny z serii G Master™. Wyposażono go w szereg najbardziej zaawansowanych rozwiązań technicznych firmy Sony, idealnie sprawdzających się w takich zastosowaniach, jak zdjęcia krajobrazów i architektury, portretowanie z małej odległości czy fotografowanie sportu i szybkich akcji. Jego poręczność i użyteczność wynika również z wyjątkowo lekkiej i zwartej konstrukcji. Obiektyw gwarantuje znakomitą ostrość obrazu aż po same rogi kadru. W jego układzie optycznym wykorzystano pięć soczewek asferycznych, w tym dwie opracowane przez Sony soczewki XA (extreme aspherical). Osłabiają one aberracje i zapewniają maksymalną rozdzielczość w całym zakresie ustawień ogniskowej i przysłony.

TELEOBIEKTYW ZMIENNOOGNISKOWY DO APARATÓW BEZLUSTERKOWYCH EISA 2018–2019: FE 100–400 mm F4,5–5,6 GM OSS

Superteleobiektyw zmiennoogniskowy FE 100–400 mm F4,5–5,6 GM OSS odznacza się wysoką rozdzielczością optyczną, charakterystyczną dla wszystkich obiektywów z flagowej rodziny Sony G Master. Wyróżnia się także niezwykłą szybkością i dokładnością napędu AF, lekką i poręczną konstrukcją oraz szeregiem profesjonalnych rozwiązań i możliwości personalizacji. Olbrzymi potencjał tego wyjątkowego narzędzia docenią zwłaszcza pasjonaci i zawodowi fotografowie, którzy często fotografują sport lub dziką przyrodę.

NAJBARDZIEJ OPŁACALNY ODTWARZACZ BLU-RAY UHD EISA 2018–2019: Sony UBP-X700

Odtwarzacz UBP-X700 ma wszystko, co jest potrzebne do wejścia w nowy świat 4K HDR bez zrywania z przeszłością. Urządzenie odtwarza także płyty DVD, Blu-ray Disc, a nawet SACD. Dużą zaletą jest współpraca z sieciami bezprzewodowymi: dzięki temu użytkownik może korzystać z sieciowych serwisów audiowizualnych, takich jak Netflix i YouTube, oraz odtwarzać przez DLNA materiały o wysokiej rozdzielczości. Drugie wyjście ΗDMI może służyć do przesyłania samego sygnału audio. Taka konfiguracja pozwala doprowadzić sygnał wideo (w tym HDR10 i Dolby Vision) bezpośrednio do telewizora.

Telewizory 4K są w naturalny sposób przeznaczone do współpracy z odtwarzaczami Blu-ray Ultra HD jako źródłami obrazu o wysokiej jakości. W tym kontekście model X700 przyjemnie zaskakuje dużym potencjałem i kuszącą ceną.

ZAAWANSOWANY PROJEKTOR EISA 2018–2019: VPL-VW760ES

VPL-VW760ES to zaawansowany projektor Sony łączący natywną rozdzielczość 4K (4096 x 2160) i obsługę materiałów HDR z laserowym źródłem światła o jasności 2000 lm i niezwykle zwartą konstrukcją. Ponieważ rolę źródła światła pełni laser, projektor może pracować praktycznie bez żadnej konserwacji przez 20 000 godzin i zapewniać stabilny poziom jasności bez wymieniania lamp. Dynamiczny system sterowania laserem, oparty na specjalnym algorytmie Sony, zapewnia wyjątkowo wysoki, dynamiczny kontrast poszczególnych ujęć. W rezultacie jasne sceny stają się żywsze, a ciemne zyskują dodatkową głębię, co bardzo dobrze sprawdza się przy oglądaniu obrazu HDR. Nowa generacja systemu Reality Creation, oparta na najnowszych technikach przetwarzania obrazu 4K, interpoluje źródła HD do jakości 4K bez zwiększania poziomu szumów. Technologia interpolacji klatek 4K Motionflow przeciwdziała z kolei zamazywaniu się obrazu przedstawiającego szybką akcję lub wydarzenia sportowe. Projektor VPL-VW760ES wyświetla wyjątkowo realistyczny, wciągający obraz — zarówno przy oglądaniu najnowszego filmu fabularnego 4K HDR, jak i programów telewizyjnych czy gier.

Dane techniczne poszczególnych produktów znajdują się pod następującymi adresami:

https://www.sony.pl/electronics/aparaty-z-wymiennymi-obiektywami/ilce-7m3-body-kit

https://www.sony.pl/electronics/aparaty-z-wymiennymi-obiektywami/ilce-7rm3

https://www.sony.pl/electronics/cyber-shot-aparaty-kompaktowe/dsc-rx10m4

https://www.sony.pl/electronics/aparaty-obiektywy/sel1635gm

https://www.sony.pl/electronics/aparaty-obiektywy/sel100400gm

https://www.sony.pl/electronics/odtwarzacze-blu-ray-disc/ubp-x700

https://pro.sony/pl_PL/products/4k-sxrd-projectors/vpl-vw760es

Więcej wiadomości z firmy Sony można znaleźć pod adresem http://presscentre.sony.pl/

[i] Przybliżona wartość efektywna

[ii] Warunki testowe Sony dla fotografii

[iii] W trybie ciągłym „Hi+”. Maksymalna liczba klatek na sekundę zależy od ustawień aparatu.

[iv] W przypadku szybkiego ruchu obiektów mogą wystąpić pewne zniekształcenia.

[v] Do 10 kl./s w trybie zdjęć seryjnych „Hi+”; do 8 kl./s w trybie „Hi”. Maksymalna liczba klatek na sekundę zależy od ustawień aparatu.

[vi] Do nagrywania filmów w formacie XAVC S® wymagana jest karta pamięci SDHC/SDXC klasy 10 lub wyższej. Do nagrywania przy 100 Mb/s wymagana jest klasa szybkości UHS 3 lub wyższa.

[vii] W porównaniu z modelem α7R II, na podstawie testów Sony

[viii] Wśród aparatów cyfrowych z niewymiennym obiektywem i przetwornikiem obrazu typu 1,0″. Stan z dnia publikacji komunikatu prasowego we wrześniu 2017 r., badanie Sony.

[ix] Pomiar wewnętrzny, norma Camera & Imaging Products Association, przy f = 8,8 mm (szeroki kąt), EV 6,8, automatyce programowej, trybie ustawiania ostrości AF-A i szerokiej strefie AF

[x] W trybie zdjęć seryjnych „Hi”

[xi] W przeliczeniu na format 35 mm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*