Nikon mecenasem Grand Press Photo 2018

Firma Nikon po raz ósmy została mecenasem Grand Press Photo – prestiżowego konkursu fotograficznego organizowanego przez miesięcznik „Press”. Jego  celem jest promowanie polskiej fotografii prasowej i podnoszenie jej jakości.

Grand Press Photo to ogólnopolski konkurs skierowany do zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów. Konkurs wyróżnia się fachowym jury, którego przewodniczącym jest co roku laureat World Press Photo. Dotychczas byli to m.in. Francesco Zizola, Claus Bjorn Larsen, Jean-Marc Bouju, Finbarr O’Reilly, Paul Hansen czy Christopher Morris. W skład jury wchodzą również polscy zawodowi fotoreporterzy i fotoedytorzy.

Jest to 14. edycja konkursu, której przewodniczącym Jury został Stefano De Luigi – włoski fotoreporter, członek prestiżowej agencji fotograficznej VII oraz czterokrotny laureat konkursu World Press Photo. Gala rozdania nagród Grand Press Photo 2018 odbędzie się 17 maja br. w Kinie Praha w Warszawie.

Nikon Polska jest mecenasem Grand Press Photo już po raz ósmy. W tegorocznej edycji konkursu firma przyzna specjalną, dodatkową nagrodę o wartości 5 tys. zł dla autora wybranego zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*