Nikon prezentuje oprogramowanie NX Tether i aplikację NX MobileAir, które ułatwiają pracę profesjonalnych fotografów

Nikon prezentuje oprogramowanie NX Tether i aplikację NX MobileAir, które ułatwiają pracę profesjonalnych fotografów

Nikon z przyjemnością informuje o opublikowaniu NX MobileAir – aplikacji na smartfony, która automatycznie, bez użycia komputera, przesyła na serwer FTP zdjęcia wykonane aparatami cyfrowymi firmy Nikon. Jednocześnie Nikon informuje o przyjaznym użytkownikowi oprogramowaniu NX Tether, umożliwiającym tethering* przy użyciu aparatów cyfrowych Nikon i pozwalającym na regulowanie ustawień aparatu oraz zdalne fotografowanie.

NX MobileAir to aplikacja na smartfony, która umożliwia szybkie przesyłanie zdjęć i zapewnia niezawodność wymaganą przez profesjonalnych fotografów pracujących na miejscu zdarzeń. Zdjęcia wykonane aparatem cyfrowym Nikon, który jest połączony kablem USB do smartfona, mogą być wraz z danymi IPTC (International Press Telecommunications Council) automatycznie przesyłane do urządzenia mobilnego natychmiast po wykonaniu zdjęcia.

Możliwość przesyłania plików na serwer FTP, który został wstępnie zarejestrowany w aplikacji, pozwala przyspieszyć przepływ pracy od wykonania do dostarczenia zdjęcia. Ponadto użytkownicy mogą odpowiednio do sytuacji przełączać się między przesyłaniem automatycznym a ręcznym, aby ręcznie wybierać zdjęcia do edycji i przesyłania albo wraz ze zdjęciami przesyłać do urządzenia inteligentnego notatki głosowe i edytować informacje IPTC podczas odtwarzania notatek.

Co więcej aplikacja może przesyłać na serwer FTP zdjęcia przechowywane na urządzeniach inteligentnych lub zdjęcia wykonane aparatami cyfrowymi firm innych niż Nikon. Użytkownicy mogą łatwo edytować zdjęcia przy użyciu inteligentnych urządzeń, zwiększając wydajność pracy nawet w sytuacjach, w których noszenie komputera jest zabronione lub gdy ustawienie komputera jest trudne.

NX Tether to oprogramowanie na komputer, które umożliwia fotografom podłączenie aparatu firmy Nikon do komputera, przy użyciu kabla USB, bezprzewodowo lub poprzez przewodową sieć LAN. Interfejs użytkownika charakteryzuje się prostym, skonsolidowanym układem podstawowych funkcji wymaganych do fotografowania po nawiązaniu połączenia z komputerem, dlatego ustawienia aparatu można regulować przy minimalnym nakładzie pracy. Panel obsługowy można zminimalizować, aby nie rozpraszał uwagi podczas oglądania zdjęć.

Ponadto w przypadku problemów, takich jak błędy transmisji, użytkownicy są powiadamiani dźwiękiem oraz informacjami na ekranie. Dzięki temu fotografowie mogą bez obaw skoncentrować się na wykonywaniu zdjęć, nawet gdy pracują z dala od komputera. Oprogramowanie bezproblemowo współpracuje z programem Nikon NX Studio, a także z narzędziami do edycji i obróbki innych firm, takimi jak Lightroom, Photoshop i CaptureOne, zapewniając płynny przepływ pracy podczas fotografowania aparatem podłączonym do komputera.

Oprogramowanie NX Tether można bezpłatnie pobrać z Centrum pobierania firmy Nikon. Aplikacja NX MobileAir będzie dostępna w Europie w serwisach Google Play i App Store w 2022 r.

Główne cechy aplikacji NX MobileAir

 • Obsługuje ręczne przesyłanie do urządzenia inteligentnego podczas wybierania zdjęć.

 • Możliwość tworzenia nieograniczonej liczby albumów.

 • Niezawodne i szybkie przesyłanie zdjęć poprzez kabel USB bez konfigurowania ustawień po stronie aparatu**.

 • Obsługuje standard szybkiego przesyłania danych w sieci komórkowej 5G.

 • Ustawienia, które skutecznie zapobiegają błędom w obsłudze, takie jak blokada ekranu podczas pracy i wyłączenie trybu uśpienia/automatycznej blokady urządzenia inteligentnego, a także funkcja ponownego wysyłania w przypadku błędu importowania.

 • Metadane IPTC i ustawienia przesyłania na serwer FTP można konfigurować dla poszczególnych albumów.

 • Wyświetlanie stanu przetwarzania podczas przesyłania na serwer FTP.

 • Możliwość importowania ustawień IPTC utworzonych na komputerze oraz eksportowania ustawień IPTC utworzonych w aplikacji.

Główne cechy oprogramowania NX Tether

 • Bezpłatne pobieranie i użytkowanie.

 • Intuicyjne obsługiwanie dzięki tym samym ikonom, które są stosowane w interfejsach aparatów cyfrowych firmy Nikon.

 • Funkcja dźwiękowego i wizualnego powiadamiania o błędach transmisji.

Informacje o wersjach oprogramowania, obsługiwanych systemach operacyjnych i zgodności z aparatami zamieszczono na stronie pobierania tutaj.

Dane techniczne, wygląd, nazwa produktu i dostarczane akcesoria mogą być różne w poszczególnych krajach. Dane techniczne i sprzęt mogą ulec zmianom bez uprzedniego powiadomienia i bez jakichkolwiek zobowiązań ze strony producenta.

Dziś o godzinie 18:00 na kanale YouTube firmy Nikon Europe odbędzie się krótka transmisja na żywo w j. angielskim, niemieckim oraz francuskim, która będzie obejmować rozmowę z pytaniami i odpowiedziami dotyczącymi premiery najnowszego aparatu Z 9.

Ponadto w przyszłym tygodniu firma Nikon zorganizuje bezpłatne, wirtualne wydarzenie poświęcone całemu systemowi Z oraz flagowemu aparatowi Z 9, którego premiera odbyła się 28 października. Przygotowane przez firmę Nikon wydarzenie #NikonDays odbędzie się 5 listopada i umożliwi udział w sesjach oraz mistrzowskich warsztatach prowadzonych przez inspirujących fotografów i ekspertów z firmy Nikon, pozwalając na zapoznanie się z zakulisowymi informacjami o produkcie. Wydarzenie odbędzie się w j. angielskim, niemieckim oraz francuskim. Zalecamy wcześniejszą rejestrację, a goście mogą zgłaszać udział tutaj https://nikondays.nikoneurope.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*