Nikon z czterema nagrodami TIPA World Awards 2018

Cztery produkty Nikona uhonorowano prestiżowymi nagrodami TIPA World Awards 2018. Wybór przeprowadziło stowarzyszenie TIPA (Technical Image Press Association), globalny autorytet dla branży fotografii i obrazowania. Nikon D850 zdobył tytuł „Najlepsza lustrzanka zawodowa” (‘Best DSLR Professional’), Nikon D7500 – „Najlepsza lustrzanka ekspercka” (‘Best APS-C DSLR Expert’), a obiektyw AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E TC1.4FL ED VR został określony mianem „Najlepszego obiektywu zawodowego” (‘Best Professional Lens’). COOLPIX W300 został wyróżniony jako „Najlepszy aparat o wzmocnionej konstrukcji” (‘Best Rugged Camera’).

TIPA komentuje wybór aparatu Nikon D850 – najlepszej lustrzanki zawodowej

 

Nikon D850 łączy wszystkie elementy, które czynią z niego w tym roku najlepszy aparat zawodowy. Za pomocą 45,7 megapikselowego czujnika BSI CMOS oraz procesora EXPEED 5, D850 może rejestrować do 9 kl./s (z użyciem dodatkowego uchwytu MB-D18 z akumulatorem EN-EL18B – takim jak w D5) przez 51 kolejnych zdjęć zapisywanych w 14-bitowych plikach formatu NEF. Ustawianie ostrości jest natychmiastowe dzięki 99 krzyżowym polom i dedykowanemu procesorowi AF, który umożliwia ostrzenie już przy tak słabym świetle, jak -4EV. Korpus oparto na wytrzymałym szkielecie magnezowym z dodatkiem włókiem węglowych, skonstruowanym kroploszczelnie i pyłoszczelnie, całość wyposażono w żywotny akumulator, mogący na jednym ładowaniu obsłużyć aż do 1840 zdjęć w pełnej rozdzielczości lub 70 minut filmu HD.

TIPA komentuje wybór aparatu Nikon D7500 – najlepszej lustrzanki eksperckiej

Skierowany precyzyjnie dla fotografów, którzy chcą wykorzystać zalety pełnego portfolio obiektywów Nikon oraz skorzystać z doświadczenia firmy w zakresie obrazowania, a wszystko w średnim zakresie cenowym. D7500 to lustrzanka o 20,9-megapikselowej matrycy w formacie DX, która daje fotografom poczucie kontroli nad jej licznymi parametrami i opcjami ustawienia obrazu. W sposób przemyślany łączy funkcjonalności zarówno zawodowe jak i amatorskie. Aparat wykazuje się bardzo dobrą pracą w trudnych warunkach oświetleniowych, doskonałą żywotnością akumulatora oraz dotykowym uchylnym ekranem LCD o wielkości 3,2”. Zakres czułości zawiera się pomiędzy ISO 100 a 51200, a najkrótszy czas otwarcia migawki 1/8000 s, a zdjęcia seryjne można robić z częstotliwością 8 kl./s. w pełnej rozdzielczości. D7500 posiada ponadto liczne zaawansowane opcje, które pozwalają fotografom w pełni eksplorować granice swojej kreatywności.

TIPA komentuje wybór obiektywu AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E TC1.4FL ED VR – najlepszego obiektywu zawodowego

Wyobraź sobie obiektyw z wbudowanym telekonwerterem 1,4x, z redukcją drgań do 4 stopni EV, z zaawansowanym uszczelnieniem na pył i krople, wewnętrznym ustawianiem ostrości, z możliwością łatwej zmiany ogniskowej (z maksymalnych 400 do 560 mm, lub nawet do 840 mm w formacie DX) za jednym przesunięciem dźwigienki. Został skonstruowany dla fotografów sportu, wydarzeń, natury czy dzikiej przyrody. Wbudowanie telekonwertera w obiektyw oznacza optymalizację optyki pod kątem doskonałej transmisji światła i jakości na brzegach kadru. Zastosowany razem z zaawansowanymi korpusami Nikon, jak Nikon D850, pozwala na użycie skrajnych pól AF jako pól krzyżowych, co zwiększa szybkość ostrzenia i jakość zdjęcia.

 TIPA komentuje wybór aparatu COOLPIX W300 – najlepszego aparatu o wzmocnionej konstrukcji

Aktywni fotografowie plenerów mogą wziąć ze sobą aparat Nikon COOLPIX W300 wiedząc, że wytrzyma wszystko, co się zdarzy. Wodoszczelny¹ do 30 metrów, odporny na mróz² do -10 stopni Celsjusza, wstrząsoodporny³ i pyłoodporny, COOLPIX W300 może kręcić filmy w 4K, robić 16-megapikselowe zdjecia, jak również składać filmy poklatkowe. Opcje obrazowania wspiera 5x zoom optyczny z hybrydową redukcją drgań Nikona, a filmy w 4K wyposażono w dźwięk stereo. Do tego akcję można udostępnić poprzez Bluetooth i wbudowane WiFi dzięki apce SnapBridge. COOLPIX W300 to też pomocny towarzysz podróży dzięki wbudowanemu GPS, eKompasowi, wysokościomierzowi, głębokościomierzowi, a nawet czujnikowi ciśnienia atmosferycznego czy ciśnienia wody.

TIPA honoruje tytułami produkty fotograficzne i obrazowania ogłoszone pomiędzy 1 kwietnia 2017 a 31 marca 2018 w bardzo wielu kategoriach, a głosują na nie wydawcy prestiżowych magazynów na temat aparatów i technologii obrazowania z całego świata.

Więcej informacji na stronach TIPA www.tipa.com

¹ Wodoszczelny: oznacza testowane przez Nikon w warunkach zgodnych z normą JIS/IEC Protection Class 8 (IPX8). Fotografowanie na głębokości do 30 m może trwać przez około 60 minut

² Odporny na mróz / pyłoodporny: oznacza testowane przez Nikon w warunkach zgodnych z normą JIS/IEC Protection Class 6 (IPX6)

³ Wstrząsoodporny: oznacza testowane przez Nikon w warunkach zgodnych z metodą MIL-STD 810F 516.5-Shock (upuszczenie na sklejkę o grubości 5 cm z wysokości 240 cm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*