Pierwszy z trzech podstawowych obiektywów do aparatów Nikon Z. Jasny NIKKOR Z 24-70mm f/2.8 S

Nikon przedstawia pierwszy z trzech podstawowych obiektywów do aparatów Nikon Z. NIKKOR Z 24-70mm f/2.8 S to obiektyw klasy profesjonalnej wyróżniający się wyjątkowo zwartą budową, zaawansowaną konstrukcją optyczną i skutecznym zabezpieczeniem przed czynnikami atmosferycznymi.

Ten niezwodny model gwarantuje znakomitą jakość zarówno zdjęć, jak i filmów. Zapewnia doskonałą ostrość na całej powierzchni kadru, a jakość przy pracy z bliskich odległości przewyższa osiągi jakiegokolwiek innego pełnoklatkowego obiektywu 24–70 mm dostępnego obecnie na rynku. Efekt flary jest skutecznie zredukowany, a szeroki otwór bagnetu Z i stała przysłona f/2,8 o dziewięciolistkowej zaokrąglonej konstrukcji pozwala uzyskać wyjątkowe oddanie jasnych punktów. Efekt bokeh płynnie narasta w miarę zbliżania do krawędzi kadru, co sprawia wyjątkowo naturalne wrażenie.

NIKKOR Z 24-70mm f/2.8 S, skutecznie zabezpieczony przed czynnikami atmosferycznymi, jest w stanie znieść trudy codziennej eksploatacji w profesjonalnej fotografii. Pierścienie zoomu i ustawiania ostrości obracają się z idealnie dobranym oporem. Fotograf ma teraz możliwość regulacji jeszcze większej liczby parametrów bezpośrednio z poziomu obiektywu.

Dirk Jasper, Product Manager w firmie Nikon Europe, powiedział: „Jeśli możesz zabrać ze sobą tylko jeden obiektyw, wybierz NIKKOR Z 24-70mm f/2.8 S, stanowiący idealne połączenie zwartej konstrukcji i profesjonalnych możliwości. Zapewnia on wyjątkowo wierne odwzorowanie każdego elementu kadru i znakomicie sprawdza się w każdej lokalizacji dzięki pełnemu zabezpieczeniu przed czynnikami atmosferycznym”.

Najważniejsze cechy i funkcje

Doskonała ostrość na całej powierzchni kadru. Niezrównana jakość z bliska (minimalna odległość zdjęciowa 0,38 m).
Zaawansowana konstrukcja optyczna: 17 soczewek w 15 grupach z przeciwodblaskowymi powłokami ARNEO i nanokrystaliczną.
Konfigurowalny pierścień sterujący: ręczne ustawianie ostrości (domyślnie), bezgłośne sterowanie przysłoną (ułatwiające uzyskanie efektów kreatywnych podczas filmowania) lub kompensacja ekspozycji.
Przycisk L-Fn (przycisk funkcyjny na obiektywie): umożliwia przypisanie jednej z 21 różnych funkcji – od blokady AF po pomiar ekspozycji, braketing i wiele innych.


Wyświetlacz OLED: umożliwia szybkie sprawdzenie parametrów przysłony, odległości zdjęciowej, dokładnej ogniskowej i głębi ostrości.
Niezawodność: solidna, zwarta konstrukcja ze skutecznym zabezpieczeniem przed pyłem i wilgocią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*