Premiera: Nikon 1 J3 i Nikon 1 S1

Zgodnie z plotkami Nikon zaprezentował kolejne aparaty kompaktowe z wymienną optyką w swojej rodzinie System 1. Nie ma żadnej rewolucji, jest po prostu więcej tego samego, upychanie rynku na siłę przez Nikona który i tak nie ma szans z NEXami, Olkami, Fuji czy Canonem dopóki nie wsadzi w ten system matrycy APS-C. Dalej mamy sensor CX o rozdzielczości 14 Megapikseli i 10 Megapikseli.

 

Informacja prasowa

Firma Nikon wprowadza na rynek dwa nowe aparaty Nikon 1

Amsterdam, Holandia, 8 stycznia 2013 r. Firma Nikon wita dwóch nowych członków rodziny Nikon 1: model Nikon 1 J3 o najmniejszym na świecie korpusie1 oraz prosty, stylowy model Nikon 1 S1, pierwszy aparat należący do nowej serii S. Oba aparaty cechują się najkrótszym na świecie opóźnieniem zwolnienia migawki2 i największą szybkością wykonywania zdjęć seryjnych3.

Model Nikon 1 J3 charakteryzuje się zadziwiającą szybkością i niezwykle poręczną konstrukcją, dzięki którym Nikon 1 J1 stał się najpopularniejszym systemem aparatów kompaktowych w Europie4. Najmniejszy na świecie1, precyzyjnie wykończony aluminiowy korpus modelu J3 doskonale wygląda i idealnie leży w dłoni. Dzięki najkrótszemu na świecie opóźnieniu zwolnienia migawki2 i największej szybkości wykonywania zdjęć seryjnych3 aparat jest zawsze gotowy, aby rejestrować kluczowe momenty naszego pełnego wrażeń życia na zdjęciach o wysokiej rozdzielczości i filmach w jakości full HD.

Nikon 1 S1 wprowadza na rynek nową serię S – szybkie, eleganckie i proste korpusy aparatów zapewniające doskonałe rezultaty przy jeszcze łatwiejszym użytkowaniu. Zaprojektowany z myślą o szybkości i prostocie model Nikon 1 S1 jest tak wygodny i łatwy w obsłudze jak aparat kompaktowy, ale działa znacznie szybciej, oferuje większe możliwości i lepszą jakość zdjęć.

W obu modelach, Nikon 1 J3 i Nikon 1 S1, zastosowano tę samą technologię drugiej generacji co we wprowadzonym niedawno na rynek modelu Nikon 1 V2, przeznaczonym dla entuzjastów fotografii. Mogą oni korzystać z nowego poziomu szybkości i większej precyzji działania, a także z inteligentnych funkcji nowej generacji, takich jak Korekcja parametrów zdjęcia na żywo i Uchwycenie najlepszego momentu, a przy użyciu opcjonalnego adaptera Wi-Fi – również z możliwości bezprzewodowego przesyłania zdjęć.

Jordi Brinkman, kierownik produktu ds. systemu kompaktowych aparatów fotograficznych Nikon 1 w firmie Nikon Europe, mówi: ”Jesteśmy bardzo podekscytowani premierą aparatu Nikon 1 J3. Mniejszy i szybszy niż jakikolwiek inny aparat z wymiennym obiektywem, jest on gotów wkroczyć do akcji w mgnieniu oka, pozwalając każdemu uchwycić kluczowe momenty na zdjęciach o wysokiej rozdzielczości i filmach w jakości full HD”.

Dodaje: ”Cieszymy się także, że rodzina Nikon 1 powiększa się o nową serię S obejmującą proste i stylowe aparaty. Model Nikon 1 S1 jest idealny dla młodych rodzin i osób, które cenią łatwość obsługi aparatów kompaktowych, ale zależy im na większej prędkości działania i lepszej jakości zdjęć i filmów. Dzięki intuicyjnemu cyfrowemu sterowaniu i zaawansowanym funkcjom kreatywnym Nikon 1 S1 to szybki aparat z wymiennym obiektywem pozwalający z niespotykaną łatwością rejestrować pełne wrażeń życie na ostrych, bogatych w szczegóły zdjęciach i filmach”.

 

Niesamowita prędkość

Dwuobrazowy mechanizm przetwarzania obrazu Nikon EXPEED 3A przetwarza zdjęcia z niewiarygodną szybkością, zapewniając niezrównaną wydajność w każdej sytuacji. Umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z największą na świecie szybkością3– 15 kl./s z ciągłym autofokusem5 i do 60 kl./s6z autofokusem w stałym punkcie, co pozwala wykonywać wysokiej jakości zdjęcia nawet w przypadku wyjątkowo dynamicznie rozgrywających się wydarzeń.

Ustawianie ostrości fotografowanych obiektów odbywa się bez opóźnienia dzięki zaawansowanemu AF hybrydowemu, zapewniającemu szybką detekcję fazową AF, opracowaną z myślą o poruszających się z dużą prędkością obiektach oraz systemowi AF z detekcją kontrastu, umożliwiającemu rejestrowanie najdrobniejszych szczegółów nawet przy słabym oświetleniu. Matryca nieustannie przełącza się między 73 polami ostrości z detekcją fazową oraz 135 polami ostrości z detekcją kontrastu w zależności od fotografowanej sceny, zapewniając uzyskanie znakomitych zdjęć i filmów rejestrowanych w zróżnicowanych warunkach.

Funkcja Uchwycenie najlepszego momentu gwarantuje najlepsze ujęcia. Uruchamiana jednym kliknięciem spustu migawki funkcja Inteligentne wybieranie zdjęcia wykonuje do 20 zdjęć w wysokiej rozdzielczości (do 15 w modelu Nikon 1 S1) i proponuje wybór maksymalnie pięciu najlepszych z nich. Opcja Spowolnienie obrazu pozwala wykonać do 20 zdjęć seryjnych (do 15 w modelu Nikon 1 S1) i jednocześnie wyświetlić je w zwolnionym tempie na wyświetlaczu LCD, umożliwiając wybór ujęcia, które ma zostać zachowane.

 

Doskonała jakość zdjęć

Rejestruj bogate w szczegóły zdjęcia i filmy nawet przy słabym oświetleniu. Aparat Nikon 1 S1 ma rozdzielczość 10,1 megapikseli i czułość ISO od 100 do 6400. W modelu Nikon 1 J3 parametry te są jeszcze wyższe – rozdzielczość wynosi 14,2 megapikseli a czułość ISO od 160 do 6400.

Stworzona przez firmę Nikon matryca CMOS w formacie CX zapewnia idealną równowagę pomiędzy wielkością aparatu, szybkością działania i jakością obrazu, co pozwala uzyskać zdjęcia i filmy najwyższej jakości przy zachowaniu poręczności aparatu. Opcja fotografowania z wysoką czułością ISO gwarantuje odpowiednią ilość światła nawet przy fotografowaniu z maksymalną prędkością 60 kl./s.

Cała gama obiektywów 1 NIKKOR wyposażona jest w elementy optyczne wysokiej jakości, jakiej oczekuje się od firmy Nikon. Ich kompaktowe rozmiary i niewielka waga decydują o wygodzie użytkowania i poręczności typowej dla systemu Nikon 1, nie wymagając kompromisów jeśli chodzi o jakość zdjęć. Fotografując przez soczewki Nikon, możesz mieć pewność, że uzyskasz niezwykle ostre zdjęcia o żywych, wiernie oddanych kolorach i głębokim kontraście.

 

Magia kina

Aparaty należące do systemu Nikon 1 są zoptymalizowane pod kątem nagrywania wysokiej jakości filmów – wymienne obiektywy 1 NIKKOR, system AF z detekcją fazową pozwalający szybko i precyzyjnie ustawiać ostrość na poruszające się obiekty oraz płynnie działający, bezgłośny mechanizm autofokusa sprawiają, że nagrany materiał wygląda naturalnie i wspaniale brzmi.

Oba modele, Nikon 1 J3 i Nikon 1 S1, umożliwiają nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD z prędkością 60 lub 30 kl./s oraz liczbą klatek na sekundę w standardach 60i, 60p oraz 30p, a także wykonywanie zdjęć w pełnej rozdzielczości podczas nagrywania filmów7. Tryb Zaawansowane filmowanie i możliwość korzystania z trybów P, S, A i M dają pełną kontrolę nad czasem otwarcia migawki i wielkością przysłony i gwarantują płynne przejścia autofokusa oraz krystalicznie czysty dźwięk. Opcja maksymalnego spowolnienia filmowania pozwala osiągać niezwykłe efekty przy szybkości nagrywania sięgającej aż 1200 kl./s.8

 

Kompaktowa konstrukcja, atrakcyjne wzornictwo

Wystarczy wziąć aparat Nikon 1 J3 do ręki, aby zachwycić się jego solidną i wytrzymałą konstrukcją. Aparat posiada kompaktowy, elegancki, najmniejszy na świecie korpus1, wykonany precyzyjnie z lekkiego, wysokiej jakości aluminium i jest dostępny w kolorach białym, czarnym, srebrnym, różowym i beżowym, z pasującymi obiektywami w zestawie.

Mały, stylowy i prosty Nikon 1 S1 cechuje się minimalistycznym wzornictwem oraz uproszczonym interfejsem i przejrzystym menu cyfrowym, ułatwiającymi intuicyjną obsługę. Dostępny jest w kolorach białym, czarnym, różowym i khaki, z pasującymi obiektywami w zestawie.

Oba modele mają wbudowaną lampę błyskową, która podnosi się automatycznie, gwarantując dodatkowe oświetlenie zawsze, gdy jest to potrzebne.

 

Prostota i kreatywność

Parametry fotografowania można prosto i szybko poprawić jeszcze przed wykonaniem zdjęcia – funkcja Korekcja parametrów zdjęcia na żywo pozwala intuicyjnie dostosować ustawienia tak, aby zamrozić dynamiczny ruch, poprawić naświetlenie czy rozmyć tło. Rezultaty zmian można oglądać na bieżąco na jasnym wyświetlaczu LCD o dużej rozdzielczości9jeszcze przed zrobieniem zdjęcia.

Tryb kreatywny umożliwia stosowanie filtrów i efektów przed wykonaniem zdjęcia. Możesz podkreślić nastrój za pomocą Filtra zmiękczającego, cieszyć się doskonałym oświetleniem scen fotografowanych w trybie Portret nocny i uchwycić piękne widoki używając funkcji Łatwa Panorama.10
Funkcja Ruchome zdjęcie to świetny sposób na uwiecznienie więcej niż jednej nieruchomej sceny. Wystarczy jedno kliknięcie, aby aparat utworzył ”żywy obraz” w postaci krótkiego, odtwarzanego w zwolnionym tempie filmu, kończącego się zdjęciem. Ruchome zdjęcia można zapisywać jako pojedyncze pliki .mov, co pozwala je łatwo udostępniać.

Jeśli chcesz precyzyjnie ustawiać parametry fotografowania, oba aparaty oferują szybki i bezpośredni dostęp do sterowania ekspozycją w trybach P, S, A i M. Aby uzyskać pełną kontrolę nad ekspozycją, preselekcją czasu, preselekcją przysłony lub ekspozycją manualną, wystarczy za pomocą pokrętła trybu pracy wybrać Tryb kreatywny

 

Adapter bezprzewodowy

Mały mobilny adapter bezprzewodowy Nikon WU-1b pozwala łatwo i szybko wysyłać wysokiej jakości zdjęcia z aparatu bezpośrednio do smartfonu lub tabletu.11Dzięki temu można bez trudu dzielić się wrażeniami ze znajomymi lub rodziną, wysyłać zdjęcia do serwisów społecznościowych, czy przeglądać je na większym ekranie. Adapter umożliwia też zdalne sterowanie aparatem za pomocą urządzenia inteligentnego.

 

Możliwość rozbudowy systemu fotograficznego

Stale poszerzana oferta obiektywów 1 NIKKOR i opcjonalnych akcesoriów systemu w połączeniu z poręcznością, wydajnością i szybkością aparatów Nikon 1 pozwala maksymalnie wykorzystać istniejące opcje fotografowania i otwiera nowe możliwości. Wypróbuj nowy ultraszerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy 1 NIKKOR VR 6.7–13mm i obiektyw zmiennoogniskowy 1 NIKKOR VR 10–100mm z potężnym 10-krotnym zoomem. Uchwyt GR-N2100 pozwoli trzymać aparat pewnie i wygodnie, zaś obudowa wodoszczelna WP-N2 – robić zdjęcia pod wodą.

1Najmniejszy na świecie korpus: wśród aparatów cyfrowych z wymiennymi obiektywami i matrycą w formacie CX lub większym; według danych z 29 listopada 2012 r.
2Najkrótsze na świecie opóźnienie zwolnienia migawki: wśród aparatów cyfrowych z wymiennymi obiektywami dostępnymi na dzień 29 listopada 2012 r.; wyniki testów wydajności przeprowadzonych przez firmę Nikon przy użyciu jednopolowego trybu AF i najkrótszej ogniskowej obiektywu 1 NIKKOR VR 10‒30mm f/3.5‒5.6.
3Rejestrowanie zdjęć seryjnych z największą na świecie szybkością ok. 15 kl./s z autofokusem: wśród aparatów cyfrowych z wymiennymi obiektywami dostępnych na dzień 29 listopada 2012 r.; na podstawie badań firmy Nikon.
4Badania rynku przeprowadzone przez firmę GfK pokazały, że Nikon 1 to najlepiej sprzedający się w Europie w 2012 r. aparat kompaktowy z wymiennymi obiektywami.
5Podczas wykonywania zdjęć pełnowymiarowych z autofokusem, przy prędkości ok. 15 kl./s aparatem J3 można zarejestrować do 22 zdjęć, a aparatem S1 – ok. 15 zdjęć.
6W przypadku zdjęć pełnowymiarowych, przy prędkości ok. 60 kl./s aparatem J3 można wykonać do 20 zdjęć, a aparatem S1 – ok. 15 zdjęć. Ustawienie trybu ostrości: AF-S, stałe ustawienie ostrości i ekspozycji dla pierwszej klatki.
7Wykonywanie zdjęć w pełnej rozdzielczości bez przerywania nagrywania w trybie Zaawansowane filmowanie: aparatem Nikon 1 J3 można zrobić zdjęcie o rozdzielczości 14,2 megapikseli i współczynniku proporcji 3:2. Aparat Nikon 1 S1 pozwala zarejestrować zdjęcie o rozdzielczości 8 megapikseli i współczynniku proporcji 16:9. Zapisywane zdjęcie nie jest klatką z nagrywanego filmu.
8Prędkości nagrywania w trybie Zaawansowane filmowanie: 400 kl./s przy rozmiarze klatki 640×240 lub 1200 kl./s przy rozmiarze klatki 320×120. Maksymalny czas nagrywania: 5 sekund..
9Wysokiej rozdzielczości wyświetlacz LCD: Aparat Nikon 1 J3 jest wyposażony w wyświetlacz LCD o przekątnej 3 cale (7,5 cm) i rozdzielczości 921 tys. punktów, a Nikon 1 S1 – w wyświetlacz LCD o przekątnej 3 cale (7,5 cm) i rozdzielczości 460 tys. punktów..
10Funkcja Łatwa panorama jest dostępna tylko w modelu Nikon 1 J3..
11Zgodność z urządzeniami inteligentnymi z systemem operacyjnym Android™ i iOS. Przed użyciem należy zainstalować na urządzeniu inteligentnym aplikację Wireless Mobile Adapter Utility (mobilny adapter bezprzewodowy), którą można pobrać bezpłatnie z witryny Google Play™ lub iTunes®.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*