Premiera: Nikon Coolpix L610

Firma Nikon zaprezentowała nowy aparat kompaktowy COOLPIX L610. Został on wyposażony w 16-megapikselową matrycę CMOS BSI, a także stabilizowany obiektyw NIKKOR z 14-krotnym zoomem optycznym oraz funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Bardzo fajny, opływowy design aparatu przywodzi na myśl Canony z serii XS. Czym jeszcze nowy Nikon wyróżnia się na tle konkurencji? Przede wszystkim posiada on matrycę w innej technologii niż większość kompaktów co rodzi nadzieje, na minimalnie lepszą jakość zdjęć. Obiektyw niestety jest stosunkowo ciemny bo najwyższa wartość otwarcia przysłony to tylko f/3.3 na krótkim końcu obiektywu 25mm. W cenie nie przekraczającej 600zł powinna być to dobra inwestycja niestety będzie on trochę droższy na początku bo w USA aparat kosztuje aż 249 dolarów, więc w Polsce jego prawdopodobna cena to około 1000zł.

 

Informacja prasowa

Sprytny megazoom – Nikon COOLPIX L610

Firma Nikon zaprezentowała model COOLPIX L610 – łatwy w obsłudze aparat kompaktowy typu megazoom z inteligentnymi funkcjami automatycznymi. Nowość wyposażono w matrycę CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 16 mln pikseli, obiektyw NIKKOR z 14-krotnym zoomem optycznym, funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD, redukcję drgań z przesunięciem obiektywu oraz w tryb Łatwa automatyka z Inteligentnym systemem sterowania AF, pozwalające utrwalić nawet najbardziej ulotne chwile. Zaawansowane rozwiązania w połączeniu z prostotą obsługi sprawiają, że COOLPIX L610 to doskonały towarzysz wakacyjnych wypraw oraz wyjątkowych wydarzeń.

„Zarówno funkcje, jak i konstrukcja modelu COOLPIX L610 zostały zaprojektowane tak, aby korzystanie z aparatu było jak najłatwiejsze. Kompaktowy, ergonomicznie wyprofilowany korpus umożliwia pewny, niewymagający żadnego wysiłku chwyt. W połączeniu z trybem Łatwa automatyka, funkcją Automatyczne wybieranie trybów oraz Inteligentnym systemem sterowania autofokusem, COOLPIX L610 gwarantuje łatwość wykonywania zdjęć najwyższej jakości, pozwalając użytkownikowi skoncentrować się wyłącznie na danej chwili i towarzyszących jej emocjach” – mówi Nicolas Gillet, Product Manager zajmujący się produktami konsumenckimi w Nikon Europe.

 

Zobacz cały obraz

Dzięki wszechstronnemu obiektywowi NIKKOR z 14-krotnym zoomem optycznym, COOLPIX L610 zapewnia najwyższą precyzję kadrowania oraz doskonałą ostrość zdjęć, zarówno w przypadku ujęć szerokokątnych, jak i zbliżeń. Matryca CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 16 mln pikseli gwarantuje uzyskanie naturalnych barw nawet przy słabym oświetleniu, na przykład podczas fotografowania po zmroku czy w czasie kolacji przy świecach.

Funkcja Łatwa panorama umożliwia robienie zdjęć panoramicznych – 360 i 180 stopni. Po jej uruchomieniu należy obrócić aparat w pionie lub poziome, a matryca CMOS zarejestruje szybką serię zdjęć, które następnie automatycznie zostaną połączone w piękną panoramę.

 

Łatwość wykonywania niezapomnianych zdjęć

Aparat COOLPIX L610 sam dba o wszystkie ustawienia, pozwalając użytkownikowi cieszyć się doskonałymi zdjęciami. Wystarczy samodzielnie wybrać jeden z 19 programów tematycznych, który najlepiej odpowiada danej sytuacji lub zdać się na tryb Łatwa automatyka i pozwolić, by funkcja Automatyczne wybieranie trybów dobrała najwłaściwszy program do panujących warunków zdjęciowych. Dodatkowo, Inteligentny system sterowania autofokusem automatycznie wybiera najlepsze pole ostrości, umożliwiając uzyskanie wyraźnych ujęć niezależnie od rodzaju fotografowanego obiektu i jego położenia w kadrze.

Nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD (1080p) z dźwiękiem stereo Aby ułatwić obsługę, COOLPIX L610 został wyposażony w specjalny przycisk nagrywania filmu, umożliwiający błyskawicznie przejść od robienia zdjęć do rejestrowania obrazu wideo w jakości Full HD z dźwiękiem stereo. Autofokus i 14-krotny zoom optyczny są dostępne również podczas nagrywania filmów, co pozwala znaleźć się w samym centrum akcji.

 

Uwolnij swoją kreatywność

Z myślą o miłośnikach niestandardowych ujęć, aparat COOLPIX L610 oferuje szereg funkcji umożliwiających kreatywne modyfikowanie fotografii i filmów. Menu Szybki retusz pozwala na doskonalenie zdjęć bez użycia komputera dzięki efektom filtra, takim jak Kolor selektywny (przekształca zdjęcie na monochromatyczne i dodaje kolor w wybranym obszarze) lub Efekt rozbłysku (dodaje refleksy promieni na jasnych źródłach światła).

Aparat COOLPIX L610 będzie dostępny w trzech kolorach: czerwonym, czarnym i srebrnym. W sklepach pojawi się pod koniec sierpnia 2012 r.

(źródło: Nikon)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*