Premiera: Nikon COOLPIX P520, L820, AW110, S31, L27, L28, S9500, S9400, S5200

Firma Nikon zaprezentowała dzisiaj kilka nowych aparatów fotograficznych, dokładnie 9 sztuk, wszystkie to cyfrowe aparaty kompaktowe. Nikona P520 i L 820 to aparaty klasy mega zoom, pierwszy dysponuje 42 krotnym powiększeniem a drugi 30 krotnym. AW110 to aparat dedykowany amatorom sportów wodnych, reszta to zwykłe kompakty ale w sumie takie Nikon S31 na ich tle się wyróżnia, ponieważ jest odporny na zakurzenia i zachlapania, można z nim zanurzać się także na głębokość 5 metrów i robić zdjęcia pływającym dziewczętom na basenie, cena tego aparat będzie także niska jak za te właściwości, 120 USD czyli u nas coś około 500zł, może ciut więcej.

Informacja prasowa

Nowe kompaktowe superzoomy: Nikon COOLPIX P520 i COOLPIX L820

Nikon rozszerza ofertę aparatów kompaktowych z superzoomem o dwa nowe modele. COOLPIX P520 wyposażono w obiektyw NIKKOR z 42-krotnym zoomem optycznym, zaawansowany system redukcji drgań, funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD i wbudowany odbiornik GPS. Z kolei poręczny i łatwy w obsłudze model COOLPIX L820 o podobnym, klasycznym wyglądzie wyróżnia się 30-krotnym zoomem optycznym. Aparat wyposażono w matrycę CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli, funkcję nagrywania filmów Full HD.

„COOLPIX P520 pozwala znaleźć się w samym centrum wydarzeń. Zakres ogniskowych umożliwia wykonywanie zarówno szerokokątnych ujęć przy ustawieniu 24 mm, jak i zdjęć z odległości dostępnej dla superteleobiektywów z ogniskową 1000 mm. To idealna propozycja dla osób chcących robić zdjęcia z dowolnego miejsca, z możliwością pełnego manualnego sterowania aparatem. Natomiast COOLPIX L820 zapewnia jeszcze łatwiejsze korzystanie z superzoomu. W obu aparatach funkcja zoomu optycznego jest dostępna podczas nagrywania filmów Full HD, co pozwala uzyskać wyjątkowo stabilne nagrania.” — Nicolas Gillet, Product Manager zajmujący się produktami konsumenckimi w Nikon Europe

 

nikon p520

COOLPIX P520 – megazoom dla wymagających

Nikon COOLPIX P520 to wszechstronny aparat hybrydowy, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Obiektyw NIKKOR z 42-krotnym zoomem optycznym należy do jednych z najdłuższych na rynku i z łatwością rejestruje zarówno portrety, jak i odległe krajobrazy.

Matryca CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 18 megapikseli i zaawansowana funkcja redukcji drgań z przesunięciem osi optycznej obiektywu sprawiają, że niezależnie od trudnych warunków oświetleniowych obraz w kadrze pozostaje stabilny, a fotografowane obiekty są idealnie ostre.

Model COOLPIX P520 został wyposażony w ruchomy ekran LCD o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości 921 tys. punktów, stosowany również w profesjonalnych lustrzankach cyfrowych firmy Nikon. Dzięki tym cechom wyświetlacz wyróżnia się najlepszym w swojej klasie odwzorowaniem kolorów oraz jasnością obrazu.

Bardziej zaawansowanym użytkownikom COOLPIX P520 pozwala na pełny dostęp do manualnych ustawień aparatu, m.in. za pośrednictwem pokrętła ustawiania parametrów ekspozycji (P/S/A/M) oraz trybu użytkownika, za pomocą którego można błyskawicznie przywoływać ulubioną konfigurację. Dedykowany przycisk filmowania w rozdzielczości Full HD umożliwia natychmiastową rejestrację obrazów wideo.

Aparat wyposażono również we wbudowany odbiornik GPS precyzyjnie rejestrujący miejsce wykonania zdjęcia, poprzez dodanie do niego znacznika geograficznego. Opcjonalny adapter Wi-Fi zapewnia błyskawiczne przenoszenie zdjęć i filmów na dowolne urządzenie mobilne*, skąd można je przesłać do Internetu. Model COOLPIX P520 jest oferowany w 3 kolorach: srebrnym, czarnym oraz czerwonym. Do sprzedaży trafi pod koniec lutego 2013 r.

 

nikon l820

COOLPIX L820 – superzoom na każdą okazję

Obiektyw NIKKOR z 30-krotnym superzoomem sprawia, że aparat COOLPIX L820 pozwala z łatwością wykonać zarówno szerokokątne ujęcia, takie jak rozległe plażowe pejzaże, jak i zdjęcia z odległości zarezerwowanej dotąd dla teleobiektywów, gdy fotografowany obiekt znajduje się w znacznej odległości.

Aparat wyposażony został w poręczną boczną dźwignię zoomu, która umożliwia szybkie przełączanie tych dwóch perspektyw w zaledwie kilka sekund, zapewniając równocześnie stabilne przybliżanie w całym zakresie ogniskowej podczas fotografowania oraz filmowania. COOLPIX L820 oferuje także cztery różne funkcje eliminujące poruszenia obrazu, dzięki którym rejestrowany obiekt zachowuje ostrość.

Doskonałe efekty zdjęciowe zapewnia tryb Łatwa automatyka, który dopasowuje ustawienia aparatu do sytuacji, ułatwiając fotografowanie, a matryca CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 16 megapikseli rejestruje szczegóły nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych.

Dla zapewnienia pełnej wygody obsługi dedykowany przycisk filmowania umożliwia błyskawicznie przełączyć aparat w tryb Full HD. Nagranie można śledzić na czytelnym ekranie LCD o przekątnej 3 cali.

Aparat COOLPIX L820 jest oferowany w czterech kolorach: fioletowym, niebieskim, czerwonym oraz czarnym. W sprzedaży pojawi się pod koniec lutego 2013 r.

 

Nikon COOLPIX P520 – wybrane funkcje

 • Automatyczny tryb HDR: łączy dwa ujęcia o różnej ekspozycji, uzyskane podczas jednego zwolnienia spustu migawki w celu stworzenia jednego zdjęcia o szerokim zakresie dynamiki i dużej gradacji kolorów. Umożliwia wykonywanie zdjęć o imponująco szczegółowym zakresie tonalnym w dowolnych warunkach.
 • Tryb makro: umożliwia ustawienie ostrości na fotografowanych obiektach przy bardzo dużym powiększeniu (działa skutecznie już w odległości 1 cm) i zarejestrowanie nawet najdrobniejszych szczegółów.
 • Łatwa panorama 360°/180°: umożliwia wykonywanie panoramicznych zdjęć w pionie lub poziomie i tworzenie dynamicznych panoram.
 • Tryb fotografowania 3D: możliwość tworzenia zdjęć 3D dowolnych nieruchomych obiektów         i odtwarzania ich na telewizorze lub komputerze z obsługą 3D.
 • Konfigurowalny przycisk funkcji: umożliwia ustawienie skrótów do ulubionych ustawień aparatu, które będą dostępne bez otwierania menu.
 • Zaawansowane funkcje filmowania: pozwala na korzystanie podczas nagrywania z zoomu optycznego z autofokusem oraz filmowanie w zwolnionym lub przyspieszonym tempie z szybkością do 120 kl./s (VGA), rozdzielczością 1920 x 1080 i możliwością wyboru liczby klatek na sekundę (60i, 50i, 30p lub 25p). Filmy można nagrywać w formacie iFrame, a wbudowane złącze HDMI umożliwia podłączenie aparatu bezpośrednio do telewizora HD.
 • Funkcja szybkich zdjęć seryjnych: umożliwia wykonanie do 10 ujęć w pełnej rozdzielczości z prędkością 7 kl./s lub do 30 ujęć w pełnej rozdzielczości z prędkością 1 kl./s.
 • Szybki i precyzyjny AF: złożone sceny można fotografować w trybie ręcznego ustawiania ostrości z 99-punktowym systemem autofokusa, aby uzyskać wyjątkowo ostry obraz.
 • AF ze śledzeniem obiektów w ruchu: rejestrowanie ostrych ujęć obiektów będących w ciągłym ruchu.

 

Nikon COOLPIX L820 – wybrane funkcje

 • System Portret inteligentny: zapewnia wykonanie idealnych portretów w każdej sytuacji. Funkcja Wyzwalania migawki uśmiechem pozwala zrobić zdjęcie, gdy fotografowana osoba się uśmiechnie, Wykrywanie mrugnięcia ostrzega natomiast o tym, że ktoś zamknął oczy, a opcje Retusz upiększający sprawiają, że sportretowane osoby wyglądają jeszcze korzystniej.
 • Menu retuszu: umożliwia poprawę wyglądu zdjęć za pomocą szeregu wbudowanych efektów filtra, takich jak. Kolor selektywny, który pozwala przekształcić zdjęcie kolorowe w monochromatyczne, a następnie dodać wybrany kolor czy funkcja Efekt rozbłysku, dodająca promienie do jasnych źródeł światła.
 • Baterie typu AA: aparat jest zasilany czterema popularnymi bateriami paluszkami (AA), które można bez trudu nabyć w dowolnym miejscu na świecie.
 • 19 programów tematycznych: pozwalają automatycznie optymalizować ustawienia aparatu pod kątem najpopularniejszych stylów i efektów fotografowania. Aby uzyskać doskonałe zdjęcie, wystarczy wybrać program odpowiedni do danej sytuacji.
 • Przesyłanie bezprzewodowe: zgodność z kartami Eye-Fi X2 (lub nowszymi). Możliwość przenoszenia zdjęć cyfrowych (w formacie JPEG) bezpośrednio do urządzeń mobilnych lub komputera

* W urządzeniu mobilnym należy zainstalować aplikację do obsługi adaptera bezprzewodowego Nikon (zgodną z systemami iOS i Android™). Android, Google, Google Play, YouTube i inne znaki są znakami towarowymi firmy Google Inc.

 

Nowe kompakty na każdą okazję: Nikon COOLPIX AW110, COOLPIX S31, COOLPIX L27 i L28

Nikon przedstawia cztery nowe modele aparatów kompaktowych COOLPIX. Wytrzymały COOLPIX AW110 został zaprojektowany z myślą m.in. o fotografii podwodnej. Z aparatem można nurkować na głębokość 18 metrów, a wbudowany moduł Wi-Fi pozwala na łatwe dzielenie się zarejestrowanymi wrażeniami. Z kolei COOLPIX S31 to prosty w obsłudze aparat rodzinny, odporny na wodę, upadek i kurz. Wśród nowości znalazły się również podstawowe aparaty COOLPIX L27 i COOLPIX L28.

”Nowe modele z serii COOLPIX spełnią różnorodne oczekiwania stawiane aparatom fotograficznym. Wytrzymały model COOLPIX AW110 stworzono z myślą o miłośnikach sportów ekstremalnych i fotografii podwodnej. Z aparatem możliwe jest nurkowanie do głębokości 18 m. Ponadto, pozwala on na natychmiastowe przesyłanie plików przez łącze Wi-Fi do wybranego urządzenia mobilnego*, dzięki czemu z łatwością możemy zaprezentować podwodne przygody znajomym i rodzinie.” — mówi Nicolas Gillet, Product Manager zajmujący się produktami konsumenckimi w Nikon Europe. „Użytkownicy poszukujący solidnego aparatu, choć w nieco mniej zaawansowanej skali, mogą wybrać również rodzinny model COOLPIX S31, który umożliwia zanurzenie na głębokość do 5 m oraz jest odporny na upadek i kurz. Jednocześnie jest tak prosty w obsłudze, że poradzą sobie z nim wszyscy, niezależnie od wieku. Dla osób pragnących fotografować bez najmniejszego wysiłku przeznaczone zostały podstawowe modele COOLPIX L27 i COOLPIX L28, wyposażone w inteligentne funkcje automatyczne.” — dodaje Nicolas Gillet.

 

nikon aw110

COOLPIX AW110 – gotowy na wszelkie wyzwania

COOLPIX AW110 został zaprojektowany z myślą o osobach prowadzących aktywny tryb życia. Aparat można przymocować na przykład do deski snowboardowej, do plecaka lub do butli do nurkowania. Wytrzymały kompaktowy korpus jest odporny na kurz, wstrząsy i upadki z wysokości do 2 m oraz niskie temperatury do –10°C. Jego szczelna konstrukcja umożliwia także nurkowanie do głębokości 18 metrów.

Aparat został wyposażony w matrycę CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 16 megapikseli, szerokokątny obiektyw NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym oraz wyświetlacz OLED o przekątnej 3 cali, o dużej rozdzielczości 614 tys. punktów. COOLPIX AW110 rejestruje również filmy w rozdzielczości Full HD.

Matryca CMOS i specjalne tryby przystosowane do fotografowania przy słabym oświetleniu gwarantują dobre rezultaty, niezależnie od tego czy zdjęcie jest robione przy dużym nasłonecznieniu, nocą czy pod wodą. Wysoka czułość ISO (do 3200) ogranicza ryzyko, że fotografie szybko poruszających się lub słabo oświetlonych obiektów będą rozmyte, natomiast funkcja Najlepsze zdjęcie BSS automatycznie wybiera najostrzejsze ujęcie z grupy liczącej do 10 kolejnych zdjęć.

Wyposażenie dodatkowe COOLPIX AW110 zostało dobrane tak, by zaspokoić potrzeby żądnych przygód fotografów. Wbudowany moduł Wi-Fi umożliwia bieżące – za pośrednictwem urządzeń mobilnych – dzielenie się z rodziną i przyjaciółmi wrażeniami z wypraw. Odbiornik GPS pozwala na geotagowanie zdjęć, dzięki czemu można lokalizować miejsca, gdzie zostały one zrobione. Aparat oferuje również elektroniczny kompas, mapę świata, a także wysokościomierz, rejestrujący dokładną wysokość na której wykonano zdjęcie (zakres od –300 m do 4500 m) oraz głębokościomierz, wskazujący głębokość zanurzenia w wodzie.

Dodatkowo, COOLPIX AW110 został wyposażony w pomocną funkcję Obsługi ruchem. Umożliwia ona regulowanie ustawień aparatu przez poruszanie nim na boki, co sprawia, że nawet pod wodą lub w grubych rękawicach fotografowanie jest bardzo proste.

Aparat COOLPIX AW110 oferowany jest w czterech kolorach: moro, niebieskim, czarnym oraz pomarańczowym. Do sprzedaży trafi pod koniec lutego 2013 r.

 

nikon s31

COOLPIX S31 – aparat na rodzinne wakacje

Nikon COOLPIX S31 to odporny i prosty w obsłudze rodzinny aparat wyposażony w matrycę o rozdzielczości 10 megapikseli. Duże przyciski, wyraźne menu, obiektyw NIKKOR z 3-krotnym zoomem optycznym, wyświetlacz LCD o przekątnej 2,7 cala, funkcja nagrywania filmów w rozdzielczości HD oraz wbudowane zabawne filtry sprawiają, że każdy z łatwością może tworzyć wspaniałe zdjęcia i filmy. Ponadto, COOLPIX S31 jest odporny na wstrząsy, upadki z wysokości do 1,2 metra oraz działanie kurzu. Nawet pełne zanurzenie w wodzie do głębokości 5 metrów nie jest w stanie go uszkodzić. Dzięki temu nowy COOLPIX nadaje się do aktywnego użytku zarówno w domu jak i na wakacjach, zachęcając do robienia zdjęć także w takich miejscach, jak basen lub plaża.

Symetryczny korpus sprawia, że aparat jest poręczny, a jego kształt umożliwia wygodną obsługę głównie najmłodszym użytkownikom. Lampa błyskowa znajduje się na środku, natomiast duże dedykowane przyciski do robienia zdjęć lub nagrywania wyraźnych filmów o rozdzielczości HD są rozmieszczone po obu stronach obudowy, co pozwala uniknąć sytuacji, w których palce mogą przesłaniać idealne ujęcie.

Wyraźne menu z czytelnymi, kolorowymi ikonami sprawia, że nawigowanie wśród funkcji jest łatwe nawet dla dzieci. Zastosowana technologia automatycznego zapobiegania poruszeniu obrazu, gwarantuje ostre zdjęcia nawet szybko poruszających się obiektów. Idealne ujęcie można zostać wzbogacone zabawnymi filtrami, takimi jak Rybie oko czy Kolor selektywny.

Aparat COOLPIX S31 jest oferowany w pięciu kolorach: żółtym, różowym, niebieskim, białym oraz brązowym. W sklepach pojawi się pod koniec lutego 2013 r.

 

nikon l27

COOLPIX L27 – zatrzymaj wspomnienia

Atrakcyjny i łatwy w obsłudze model COOLPIX L27, wyposażony w matrycę o rozdzielczości 16 megapikseli, umożliwia rejestrowanie ważnych chwil, dzięki bardzo prostej obsłudze i inteligentnym automatycznym funkcjom.

Szerokokątny obiektyw NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym (26–130 mm) precyzyjnie rejestruje wysokiej jakości zdjęcia, niezależnie od tego czy jest to zdjęcie grupowe czy fotografia makro. Do nagrywania filmów w rozdzielczości HD dedykowany jest oddzielny przycisk, a odtwarzanie utrwalonych obrazów odbywa się na wysokiej jakości czytelnym wyświetlaczu LCD o przekątnej 2,7 cala.

Tryb Łatwa automatyka dostosowuje wszystkie ustawienia aparatu do zastanego oświetlenia, gwarantując za każdym razem najlepszą jakość zdjęć. Wbudowana funkcja Redukcja poruszenia obiektu w ruchu ogranicza skutki drgania aparatu, a w systemie Portret inteligentny dostępne są takie opcje, jak Wyzwalanie migawki uśmiechem czy Miękki odcień skóry, dzięki czemu fotografowane osoby zawsze wyglądają bardzo korzystnie. Model COOLPIX L27 jest zasilany za pomocą wygodnych i powszechnie dostępnych baterii paluszków (AA)

Aparat COOLPIX L27 jest oferowany w pięciu kolorach: fioletowym z ornamentem, czarnym, czerwonym, srebrnym oraz białym. W sprzedaży pojawi się pod koniec lutego 2013 r.

 

nikon l28

COOLPIX L28 – zachowaj ważne chwile

Model COOLPIX L28 to kolejny niezwykle łatwy w obsłudze aparat, zapewniający przy tym doskonałą jakość zdjęć i filmów. Aparat wyposażony został w matrycę o rozdzielczości 20 megapikseli, szerokokątny obiektyw NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym, wyświetlacz LCD o przekątnej 3 cali oraz funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości HD. Tryb Łatwa automatyka i możliwość nagrywania filmów za pomocą dedykowanego przycisku w znaczny sposób upraszczają jego obsługę. Dodatkowo, COOLPIX L28 jest zasilany standardowymi bateriami paluszkami (AA).

Aparat COOLPIX L28 jest oferowany w czterech kolorach: różowym, czerwonym, srebrnym oraz czarnym. W sprzedaży dostępny będzie pod koniec lutego 2013 r.

* W urządzeniu mobilnym należy zainstalować aplikację do obsługi adaptera bezprzewodowego Nikon (zgodną z systemami iOS i Android™). Android, Google, Google Play, YouTube i inne znaki są znakami towarowymi firmy Google Inc.]

 

Nikon COOLPIX S9500, COOLPIX S9400 oraz COOLPIX S5200 – kompakty z dużym zoomem i wbudowanym Wi-Fi, stworzone by bez trudu dzielić się wspomnieniami

Firma Nikon rozszerza linię stylowych aparatów kompaktowych serii S. Model COOLPIX S9500 o rozdzielczości 18 megapikseli oferuje 22-krotny zoom optyczny, wbudowany odbiornik GPS i moduł Wi-Fi. Z kolei COOLPIX S9400, o rozdzielczości 18 megapikseli posiada obiektyw z 18-krotnym zoomem optycznym. Natomiast kieszonkowy COOLPIX S5200 o rozdzielczości 16 megapikseli z obsługą Wi-Fi wyposażono w szerokokątny obiektyw z 6-krotnym zoomem optycznym.

“Nowe propozycje pochodzące ze stylowej serii S sprostają oczekiwaniom entuzjastów zaawansowanych rozwiązań technologicznych oraz mediów społecznościowych. Modele COOLPIX S9500 i COOLPIX S5200, wyposażone we wbudowany moduł łączności bezprzewodowej Wi-Fi, ułatwiają udostępnianie zdjęć i filmów w Internecie poprzez urządzenia mobilne. Znakomitą jakość zdjęć oferowaną przez model COOLPIX S9500 uzupełnia 22-krotny zoom optyczny, umożliwiający rzeczywiste przybliżanie fotografowanych obiektów, a nie powiększanie fragmentu zdjęcia, co ma miejsce w przypadku urządzeń posiadających jedynie zoom cyfrowy”. — mówi Nicolas Gillet, Product Manager zajmujący się produktami konsumenckimi w Nikon Europe

Każdy z modeli posiada matrycę CMOS w technologii BSI, funkcję redukcji drgań z przesunięciem osi optycznej obiektywu, funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD oraz wyraźny, 3-calowy wyświetlacz LCD.

 

nikon s9500

COOLPIX S9500 – bądź w centrum wydarzeń, którymi warto się dzielić

Aparat COOLPIX S9500 wyposażony został w obiektyw NIKKOR z 22-krotnym zoomem optycznym z elementami ze szkła ED. Uniwersalny zakres ogniskowych (25–550 mm) zapewnia pełną swobodę w dobrze ujęć, pozwalając z łatwością uchwycić zarówno całe sceny rozgrywające się w oddali, jak i niepozowane portrety.

Dzięki matrycy CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 18 megapikseli oraz funkcji redukcji drgań z przesunięciem osi optycznej obiektywu, aparat COOLPIX S9500 może rejestrować wyjątkowo ostre zdjęcia i filmy podczas rozgrywek sportowych lub koncertów. Obraz można zobaczyć na podglądzie na żywo na jasnym 3-calowym wyświetlaczu OLED o wysokim kontraście, który zdecydowanie ułatwia kadrowanie. Aby nagrać materiał wideo w rozdzielczości Full HD, wystarczy użyć jednego przycisku. Następnie w jeden płynnie odtwarzany film można również „zmontować” wybrane sceny.

Zdjęcie lub film można natychmiast udostępnić znajomym i rodzinie, dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi. Umożliwia on przenoszenie zarejestrowanego materiału bezpośrednio do urządzeń mobilnych*, skąd można go przesłać do ulubionych serwisów społecznościowych. Wbudowany odbiornik GPS pozwala ponadto na geotagowanie zdjęć lub odtwarzanie na komputerze przebytej trasy, a elektroniczny kompas pokaże precyzyjnie, w którą stronę świata skierowany jest aparat.

Aparat COOLPIX S9500 jest oferowany w czterech kolorach: srebrnym, czarnym, czerwonym oraz brązowym. W sprzedaży pojawi się pod koniec lutego 2013 r.

 

nikon s9400

COOLPIX S9400 – bogactwo funkcji

Kompaktowy model COOLPIX S9400 pozwala zarejestrować każdą niezwykłą chwilę. Aparat wyróżnia się wyjątkowo smukłą obudową, która kryje bogactwo funkcji i rozwiązań, takich jak obiektyw NIKKOR z 18-krotnym zoomem optycznym czy 18 megapikselowa matryca CMOS w technologii BSI. Dzięki tym cechom aparat jest zdolnym uchwycić każdą scenę, nawet w wymagających warunkach oświetleniowych. Nowy model wyposażony został również w 3-calowy wyświetlacz OLED, funkcję redukcji drgań z przesunięciem osi optycznej obiektywu oraz funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD.

Początkujący filmowcy znajdą przydatne opcje, takie jak wstrzymanie i wznawianie nagrania podczas filmowania oraz możliwość tworzenia na koniec jednego, płynnie odtwarzanego pliku filmowego. COOLPIX S9400 umożliwia ponadto używanie podczas filmowania zoomu optycznego z autofokusem, a także rejestrowanie filmów w formacie iFrame. Aby wyświetlić filmy na większym ekranie, wystarczy podłączyć aparat bezpośrednio do telewizora HD za pomocą wbudowanego złącza HDMI.

Aparat COOLPIX S9400 jest oferowany w czterech kolorach: srebrnym, czarnym, czerwonym oraz białym. W sprzedaży pojawi się pod koniec lutego 2013 r.

 

nikon s5200

COOLPIX S5200 – udostępniaj zdjęcia w dobrym stylu

Kieszonkowy model COOLPIX S5200 o rozdzielczości 16 megapikseli umożliwia nie tylko rejestrowanie, ale także natychmiastowe dzielenie się wrażeniami z rodziną i przyjaciółmi. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi, aparat z łatwością prześle zdjęcia i filmy do urządzeń mobilnych*, za pomocą których można je udostępnić w Internecie.

Wyraźny wyświetlacz LCD o dużej rozdzielczości i przekątnej 3 cali zapewnia wysoki kontrast i naturalny obraz, a matryca CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli umożliwia wykonywanie znakomitych zdjęć nawet przy słabym oświetleniu. Obiektyw NIKKOR z 6-krotnym zoomem optycznym sprawia, że wykonywanie zdjęć grupowych i portretowych jest niezwykle proste. Dodatkowo, funkcja redukcji drgań z przesunięciem osi optycznej obiektywu kompensuje drgania aparatu w czasie rzeczywistym, co pozwala uzyskać wyraźne zdjęcia i filmy w każdej sytuacji. Gdy nadarzy się sytuacja warta sfilmowania, dzięki specjalnemu przyciskowi, można błyskawicznie przełączyć aparat COOLPIX S5200 w tryb nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD.

Aparat COOLPIX S5200 jest oferowany w pięciu kolorach: srebrnym, czarnym, czerwonym, niebieskim oraz fioletowym. Do sprzedaż trafi na początku lutego 2013 r.

* W urządzeniu mobilnym należy zainstalować aplikację do obsługi adaptera bezprzewodowego Nikon (zgodną z systemami iOS i Android™). Android, Google, Google Play, YouTube i inne znaki są znakami towarowymi firmy Google Inc.]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*