Premiera: Nikon COOLPIX S6500, COOLPIX S2700

Nikon pokazał światu dwa nowe kompakty.

 

Informacja prasowa

Uwiecznij cenne chwile: przedstawiamy aparaty Nikon COOLPIX S6500 z Wi-Fi i COOLPIX S2700

Amsterdam, Holandia, 8 stycznia 2013 r. — Firma Nikon Europe wzbogaca gamę aparatów kompaktowych COOLPIX o dwa nowe modele. Są one tak smukłe i stylowe, że chce się je zabrać ze sobą wszędzie. Kolorowy aparat S6500 z wbudowaną funkcją Wi-Fi, matrycą CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli i szerokokątnym obiektywem NIKKOR z 12-krotnym zoomem optycznym pozwala natychmiast dzielić się wrażeniami, łącząc się z Internetem, aby w ciągu paru sekund przesłać wysokiej jakości zdjęcia. Smukły i stylowy aparat S2700 mieści się w kieszeni, ale mimo niewielkich rozmiarów jest wyposażony w obiektyw szerokokątny NIKKOR z 6-krotnym zoomem optycznym, matrycę o rozdzielczości 16 megapikseli, wyświetlacz LCD o przekątnej 6,7 cm (2,7 cala) z powłoką przeciwodblaskową i oferuje możliwość nagrywania filmów w jakości HD (720p).

„Zarówno COOLPIX S6500, jak i COOLPIX S2700 pozwalają z łatwością rejestrować świetne zdjęcia i filmy w każdym miejscu, a model S6500 umożliwia natychmiastowe udostępnianie ich online” — wyjaśnia Nicolas Gillet, kierownik ds. produktów w dziale produktów amatorskich firmy Nikon Europe. „Dzięki szerokokątnym obiektywom oba modele pozwalają robić zdjęcia grupowe z oddalenia albo zbliżenia twarzy poszczególnych osób, zaś opcje portretu inteligentnego i retuszu upiększającego gwarantują, że każdy wychodzi na zdjęciu jak najlepiej. Dostępna w modelu S6500 funkcja natychmiastowego udostępniania zdjęć przez Wi-Fi oznacza, że można od razu pokazać świeżo zrobione zdjęcia znajomym i rodzinie”.

 

COOLPIX S6500 — powiększaj i udostępniaj

Używając aparatu COOLPIX S6500, nie musisz już wybierać między jakością obrazu a możliwością natychmiastowego przesyłania zdjęć do Internetu. Obiektyw NIKKOR z 12-krotnym zoomem optycznym i szerokim kątem widzenia (25–300 mm) pozwala wykonywać precyzyjne zdjęcia w dużej rozdzielczości zarówno w zbliżeniu, jak i z oddalenia. Podświetlana, 16-megapikselowa matryca CMOS gwarantuje właściwe oświetlenie bez względu na to, czy fotografujesz zachód słońca, koncert w ciemnej sali czy romantyczną kolację przy świecach.

Nagrywanie filmów HD (1080p) jest bardzo proste, a specjalny przycisk nagrywania filmu pozwala szybko przełączać się między trybami fotografowania i filmowania. Opracowana przez firmę Nikon technologia automatycznej redukcji drgań na bieżąco przeciwdziała skutkom drgania aparatu, dzięki czemu musisz koncentrować się tylko na kompozycji zdjęcia.

Jeśli chcesz pokazać innym swoje zdjęcia i filmy, wbudowana funkcja Wi-Fi pozwala przesłać je bezpośrednio do urządzenia inteligentnego i udostępnić w dowolnie wybranym serwisie społecznościowym. Urządzenia inteligentnego można też używać jako pilota do zdalnego sterowania aparatem, co szczególnie przydaje się przy autoportretach.

Model COOLPIX S6500 oferowany w sześciu żywych kolorach: srebrnym, czarnym, czerwonym, niebieskim, białym i pomarańczowym.*

 

COOLPIX S2700 — rejestruj świat na kolorowo

Smukły aparat S2700 leży w dłoni tak, jakby był dla niej stworzony, a jego korpus o grubości 20,7 mm jest dostępny w całej gamie zachwycająco żywych kolorów. Obiektyw NIKKOR z 6-krotnym zoomem optycznym zapewnia precyzję fotografowania, a matryca CCD o rozdzielczości 16 megapikseli gwarantuje wyraźne, ostre zdjęcia i filmy HD (720p).

Inteligentne funkcje automatyki dostosowują ustawienia aparatu do sytuacji; aby uzyskać doskonałe efekty, wystarczy więc wybrać odpowiednie ujęcie i nacisnąć migawkę. Dzięki systemowi portretu inteligentnego i funkcjom takim jak wyzwalanie uśmiechem, wykrywanie mrugnięcia, zmiękczanie odcienia skóry i redukcja efektu czerwonych oczu w aparacie fotografowane osoby zawsze wychodzą na zdjęciach jak najlepiej. Po wykonaniu portretów można je dodatkowo poprawić za pomocą którejś z ośmiu opcji retuszu upiększającego.

Aparat COOLPIX S2700 będzie dostępny w siedmiu kolorach: srebrnym, czarnym, czerwonym, fioletowym, niebieskim, różowym z wzorem i fioletowym z wzorem.*

 

COOLPIX S6500 — inne istotne funkcje

 • Wyświetlacz LCD o przekątnej 7,5 cm (3 cale; 460 tys. punktów): bez względu na to, czy robisz zdjęcia w pełnym słońcu, czy przy słabym oświetleniu, duży wyświetlacz LCD wykorzystujący opracowaną przez firmę Nikon technologię Clear Color Display zapewnia ostry kontrast i wyraźny podgląd zdjęć.
 • Tryb Auto HDR: możliwość wykonywania zdjęć o imponującej rozpiętości tonalnej w każdej sytuacji. W trybie HDR podczas jednego zwolnienia migawki aparat wykonuje dwa zdjęcia z różną ekspozycją i tworzy z nich obraz o dużym zakresie dynamicznym i przejściach tonalnych o wysokim nasyceniu barw.
 • Funkcja Łatwa panorama 360°/180°: możliwość wykonywania panoramicznych zdjęć w pionie lub poziomie, by tworzyć dynamiczne panoramy.
 • Tryb zdjęć seryjnych: łatwość rejestrowania dynamicznej akcji z dużą ostrością. Aparat może zarejestrować serię maksymalnie siedmiu zdjęć z szybkością 10 klatek na sekundę.
 • Menu retuszu: poprawianie wyglądu zdjęć za pomocą szeregu wbudowanych efektów filtra, w tym trybu szybkich efektów dostępnego podczas odtwarzania. Do przykładów efektów należą: opcja Kolor selektywny, która pozwala przekształcić zdjęcie kolorowe w monochromatyczne, a następnie dodać wybrany kolor, a także funkcja Efekt rozbłysku, dodająca promienie do jasnych źródeł światła.
 • 19 programów tematycznych: automatyczne dostosowywanie ustawień do najpopularniejszych stylów i efektów fotografowania. Aby uzyskać doskonałe zdjęcie, wystarczy wybrać program odpowiedni do danej sytuacji.
 • Tryb robienia zdjęć 3D: po zrobieniu trójwymiarowego zdjęcia dowolnego nieruchomego obiektu można odtworzyć je na telewizorze lub komputerze z obsługą 3D.
 • Śledzenie obiektów w ruchu z autofokusem: ostre zdjęcia poruszających się obiektów. Śledzący obiekty autofokus utrzymuje ostrość ustawioną na wybranym obiekcie, nawet jeśli znajduje się on w ruchu.
 • EXPEED C2: szybki i zaawansowany system przetwarzania obrazu firmy Nikon umożliwia bardzo szybkie działanie, ulepszone nagrywanie filmów, wysoką czułość i maksymalną jakość obrazu.

 

COOLPIX S2700 — inne istotne funkcje:

 • Redukcja poruszenia obiektu w ruchu: zmniejszenie wpływu drgań aparatu przez kompensowanie ruchu aparatu i fotografowanych obiektów. Wysoki zakres czułości ISO (do 3200) ogranicza ryzyko uzyskania poruszonych zdjęć w przypadku fotografowania szybko poruszających się obiektów lub przy słabym oświetleniu, zaś funkcja najlepsze zdjęcie (BSS) automatycznie wybiera najostrzejsze z dziesięciu wykonanych kolejno ujęć.
 • Menu retuszu: możliwość uatrakcyjnienia zdjęć za pomocą gamy wbudowanych efektów filtrów. Do dostępnych efektów należą opcja Kolor selektywny, która pozwala przekształcić zdjęcie kolorowe w monochromatyczne, a następnie dodać kolor w wybranym obszarze, a także funkcja Efekt rozbłysku, dodająca promienie do jasnych źródeł światła.
 • Akumulator litowo-jonowy: dłuższa eksploatacja i przyjazność dla środowiska.
 • Śledzenie obiektów w ruchu z autofokusem: ostre zdjęcia poruszających się obiektów. Funkcja AF ze śledzeniem obiektów w ruchu utrzymuje ostrość ustawioną na wybranym obiekcie, nawet jeśli się on porusza.
 • System przetwarzania obrazu EXPEED C2: ulepszone nagrywanie filmów, wysoka czułość oraz najwyższa jakość obrazu.

*Dostępność produktów może się różnić w zależności od danego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*