Premiera: Obiektywy Sony E 18–200mm f/3.5–6.3 PZ OSS i Sony E 20mm f/2.8

Firma Sony zaprezentowała dwa nowe obiektywy dla systemu NEX, pierwszy z nich to tzw. spacer zoom który pokrywa wszystkie potrzebne ogniskowe a drugi to względnie jasna stałka typu naleśnik. Sony E 18–200mm f/3.5–6.3 PZ OSS otrzymał stabilizację optyczną oraz został wyposażony w power zoom (sic!) jak ja nie lubię power zoomów, uważam to za zbyteczny gadżet i podnoszenie sztucznie wartości urządzenia, stałoogniskowy obiektyw 20mm prezentuje się za to bardzo estetycznie, po podłączeniu do aparatu NEX otrzymamy ogniskową 30mm czyli standardowy szeroki kąt, jeżeli optycznie ten obiektyw będzie dawał obrazek na dobrym poziomie i będzie przy tym względnie taki, może się okazać niezłym standardem do kieszeni z każdym NEXEM i alternatywą dla 35mm f/1.8, chociaż to nowe szkło będzie trudno mu pobić.

Obiektywy będą dostępne w naszym pięknym kraju już na wiosnę, cena będzie trochę wyższa niż ta którą ustalono na rynek Amerykański a wynosi ona w przypadku Sony E 18–200mm f/3.5–6.3 PZ OSS aż 1200 USD, a w przypadku Sony E 20mm f/2.8 350 USD.

 

Sony E 18–200mm f/3.5–6.3 PZ OSS

Informacja prasowa

Nowe obiektywy Sony z mocowaniem typu E

Nowy obiektyw typu naleśnik 20 mm i wyposażony w elektryczną regulację zoomu obiektyw 18-200 mm stworzony z myślą o nagrywaniu aparatami i kamerami α z mocowaniem typu E.

Fotografowie i filmowcy posługujący się aparatami i półprofesjonalnymi kamerami Sony α z mocowaniem typu E mogą obecnie wzbogacić swój zestaw o dwa nowe modele obiektywów.

 

Obiektyw szerokokątny E 20 mm F2,8 typu naleśnik

Ten smukły, ale wytrzymały obiektyw szerokokątny do aparatów α z mocowaniem typu E ma jedynie około 20 mm długości.

Jego ogniskowa (w przeliczeniu na format 35 mm) wynosi 30 mm, a duży otwór przysłony (F2,8) umożliwia fotografowanie w szerokim zakresie warunków: od wnętrz po fotografie krajobrazowe i sceny z życia ulicy. Obiektyw wyróżnia się wysokim poziomem uzyskiwanego kontrastu i dużą rozdzielczością, a czystość obrazu w rogach kadru usatysfakcjonuje nawet wybrednych użytkowników.

 

Teleobiektyw zmiennoogniskowy z elektryczną regulacją zoomu E PZ 18-200 mm F3,5-6,3 OSS

Ten wysokiej jakości teleobiektyw zmiennoogniskowy wyróżnia się aż 11-krotnym zoomem i idealnie nadaje się do nagrywania filmów kamerami Full HD z gniazdem na wymienne obiektywy typu E. Model E PZ 18-200 mm F3,5-6,3 OSS jest już dostarczany w zestawie z kamerą NEX-VG30EH.

Oprócz dźwigni regulacji zoomu, na tubusie obiektywu znajdziemy także 6-pozycyjny przełącznik szybkości zmian ogniskowej, umożliwiający uzyskanie zarówno pięknych, powolnych zmian perspektywy, jak i dramatycznych, gwałtownych najazdów. Dzięki nowo opracowanemu wewnętrznemu silnikowi liniowemu, elektryczna regulacja zoomu idzie w parze z niezwykle płynnymi i cichymi zmianami ostrości i ogniskowej. Zoom można również regulować bezpośrednio z kamer NEX-VG900, NEX-VG30 i NEX-FS700*.

Wbudowany system stabilizacji obrazu Optical SteadyShot kompensuje drgania aparatu i umożliwia zdjęcia z ręki przy dłuższych czasach ekspozycji – bez obaw o zamazanie obrazu. Dodatkową stabilizację przy szerokim kącie obiektywu zapewnia tryb „aktywny”, pozwalający na wykonywanie zdjęć nawet w marszu. W rezultacie, kiedy liczy się nagranie płynnego, stabilnego obrazu filmowego, obiektyw ten jest klasą dla siebie.

Model E PZ 18-200 mm F3,5-6,3 OSS jest również uniwersalnym narzędziem przy fotografowaniu aparatami α z mocowaniem typu E. Można nim z powodzeniem wykonywać zarówno zdjęcia rozległych krajobrazów, jak i zbliżenia dzikiej przyrody czy sportowców.

 

Sony E 20mm f/2.8

Stale powiększająca się rodzina obiektywów z mocowaniem typu E

Rodzina obiektywów z mocowaniem typu E liczy obecnie piętnaście modeli, w tym dwa konwertery. Znajdziemy wśród nich szkło superszerokokątne, zaawansowany telezoom, obiektyw do makrofotografii oraz jasne modele stałoogniskowe wyprodukowane przez firmy Sony i Carl Zeiss. W rezultacie posiadacz aparatu lub kamery Sony α z mocowaniem typu E może wykonać udane zdjęcia w praktycznie każdych warunkach. Warto zwrócić uwagę na fakt, że każdy obiektyw z serii E wyróżnia się nie tylko parametrami optycznymi i łatwą obsługą, lecz również elegancką stylistyką, dopasowaną do aparatów α z mocowaniem typu E.

Obiektywy E 20 mm F2,8 i E PZ 18 – 200 mm F3,5-6,3 OSS będą dostępne w Polsce na wiosnę 2013 r.

*W przypadku kamery NEX-FS700 wymagana jest aktualizacja wewnętrznego oprogramowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*