RUSZYŁY ZGŁOSZENIA DO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO RED BULL ILLUME

RUSZYŁY ZGŁOSZENIA DO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO RED BULL ILLUME

TO JEDEN Z NAJWAŻNIEJSZYCH KONKURSÓW NA NAJLEPSZE ZDJĘCIA PRZYGODOWE I SPORTOWE Z CAŁEGO ŚWIATA

Nowe, odświeżone kategorie – w tym także ta instagramowa – zapierające dech w piersiach zdjęcia sportowe i przygodowe z całego świata oraz spora dawka kreatywności. Oto jak w skrócie prezentuje się 6. edycja Red Bull Illume, do której zgłaszać można swoje prace od 1 marca. W poprzedniej edycji, wśród finalistów nie zabrakło Polaków, czy w tym roku również tak będzie? Szczegóły na temat konkursu oraz zgłoszenia na stronie redbull.pl/illume.

Autor: Philip Platzer

Tegoroczna edycja konkursu jest szóstą w historii. Faza nadsyłania zgłoszeń rozpoczęła się i potrwa do 31 lipca 2021 r. Do udziału może zgłosić się każdy, kto z pasją utrwala otaczającą go rzeczywistość na zdjęciach. Nieważne, czy autor jest zawodowcem czy amatorem, liczą się zachwycające fotografie przedstawiające sport i przygodę.

Wzorem poprzedniej edycji, konkurs rozgrywany będzie w 10 kategoriach, ale można dopatrzeć się kilku zmian, a nawet nowości.

Każda z prezentowanych kategorii ma ustalone odrębne kryteria, które muszą spełniać zgłaszane prace. Do każdej z nich można wysłać maksymalnie 10 zdjęć, natomiast każde ze zdjęć można zgłosić w maksymalnie dwóch różnych kategoriach.

KATEGORIE RED BULL ILLUME 2021:

  • Masterpiece by SanDisk: obrazy, które podkreślają artystyczne umiejętności autora. W tej kategorii należy zgłosić swoje najlepsze fotografie.

  • Emerging: skierowana do „wschodzących”, młodych talentów – zgłoszenia przyjmowane są tylko od fotografów w wieku do 25 lat.

  • Energy by Red Bull Photography: zdjęcia prezentujące siłę, energię, moc ruchów czy szybkość sportowców uwiecznionych na fotografiach.

  • Creative: obrazy, które zostały ulepszone poprzez zmiany dokonane w procesie produkcji bądź edycji cyfrowej.

  • Innovation by EyeEm: zdjęcia, które przedstawiają wyjątkowe spojrzenie, pomysł wizualny, nietypowy format, efekty świetlne i błyskowe.

  • Playground: fotografie pokazujące krajobrazy, miejsca i elementy terenu, które sportowcy traktują jak plac zabaw.

  • Lifestyle by COOPH: ukazująca w kreatywny sposób, szeroko rozumiany styl życia, m.in. muzykę, kulturę czy sztukę.

  • RAW by Leica: przeznaczona dla ujęć prosto z aparatu i ukazujących surowy obraz bez edycji cyfrowej.

  • Best of Instagram by Lenovo: zdjęcia zgłaszane są za pośrednictwem Instagrama. Dopuszczalne jest klasyczne zdjęcie bądź ruchomy obraz o długości do 60 sekund. Zgłaszać należy zdjęcia opublikowane na Instagramie, na profilu publicznym, prezentujące zapierające dech w piersiach chwile i sportowe akrobacje. Aby zgłosić zdjęcie należy oznaczyć @redbullillume oraz opisać je hashtagiem #rbi21submission.

  • Photo Story: nowa kategoria powstała z myślą o fotografiach przygotowanych w formie pokazu slajdów o długości od 30 sekund do 3 minut. Umożliwia pokazanie historii, której nie można opowiedzieć jednym zdjęciem.

Po zakończeniu fazy zgłoszeń wszystkie zarejestrowane prace zostaną poddane ocenie przez jury składające się ze światowej klasy fotografów. Ogłoszenie zwycięzcy oraz ceremonia wręczenia nagród zaplanowana jest na listopad.

Co ważne, w kategorii instagramowej zwycięzcy będą wyłaniani co miesiąc. Najpierw 5 najlepszych, zgłoszonych w danym miesiącu prac wybierze profesjonalne jury, następnie spośród nich zwycięzcę wybiorą internauci w głosowaniu na stronie www.redbullillume.com.

W 2022 r. wszystkie finałowe zdjęcia zostaną zaprezentowane na całym świecie, zapewniając autorom niezrównaną szansę na zaistnienie w branży fotograficznej.

O RED BULL ILLUME:

Red Bull Illume to największy na świecie konkurs fotografii sportowej i przygodowej. Jego celem jest prezentacja najbardziej ekscytujących i kreatywnych zdjęć, przy jednoczesnym rzuceniu światła na pasję, styl życia i kulturę ich autorów.

W 2019 r. tysiące fotografów z różnych krajów na całym świecie zgłosiło do konkursu rekordową liczbę 59 551 zdjęć. Tytuł głównego zwycięzcy 2019 wywalczył Ben Thouard. Wśród finalistów poprzedniej edycji znaleźli się także Polacy: Kuba Konwent oraz Rafał Meszka.

Więcej informacji o konkursie: www.redbull.pl/illume.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*