SIGMA 65mm F2 DG DN | CONTEMPORARY

K-Consult sp. z o.o., wyłączny autoryzowany dystrybutor marki SIGMA w Polsce, w imieniu SIGMA Corporation z przyjemnością prezentuje stałoogniskowy obiektyw zaprojektowany specjalnie do aparatów bezusterkowych.

Kompaktowy, krótki teleobiektyw stałoogniskowy, który zapewnia oszałamiające wrażenia fotograficzne użytkownikom aparatów bezlusterkowych.

Nowa seria obiektywów SIGMA I to kompaktowa, pięknie zaprojektowana i niezwykle wysoko wydajna optyka do bezlusterkowców. W swojej pierwszej kolekcji SIGMA wprowadza wysokiej jakości obiektyw z linii Contemporary do codziennego użytku, który łączy doskonałą rozdzielczość z niewielkimi rozmiarami, dzięki czemu jest doskonale wyważony do systemów bezlusterkowych.

Od dawna wspierane przez miłośników fotografii i twórców filmowych, obiektywy 65mm pozwalają na nieco bardziej skompresowaną perspektywę niż standardowe obiektywy, otwierając różnorodne kreatywne podejścia zarówno do fotografii, jak i tworzenia filmów.

Niezwykle ostry obiektyw 65 mm F2 DG DN | Contemporary potrafi uchwycić niezwykle drobne szczegóły nawet przy maksymalnym otworze przysłony F2 i zapewnia bardzo przyjemny i okrągły efekt bokeh.

Co więcej, jego całkowicie metalowy korpus, który jest cechą wszystkich obiektywów z serii I, a także konstrukcja zaplanowana z wielką dbałością o wrażenia dotykowe, a nawet to, jak wspaniały jest dźwięk wydawany podczas pracy, sprawi, że obiektyw będzie niezwykle przyjemny w użytkowaniu.

Kluczowe cechy:

 1. Seria I – „Kompaktowe Stałki Premium” dla użytkowników aparatów bezlusterkowych

Seria I składa się z pełnoklatkowych obiektywów zapewniających użytkownikom nową, lepszą alternatywę, zarówno w pod względem przyjemności z robienia zdjęć jak i samych efektów jakie możemy dzięki nim uzyskać.

Jedną z kluczowych zalet aparatów bezlusterkowych jest ich mniejszy rozmiar, a nasz nowy obiektyw 65mm F2 został zaprojektowany tak aby idealnie pasował do bardziej kompaktowych bezlusterkowców bez jakiegokolwiek poświęcenia swojej wydajności. To połączenie doskonałej jakości optycznej z wyjątkową mobilnością, która nie była możliwa w przypadku lustrzanek cyfrowych, zapewni nowe możliwości temu jak i przyszłym pokoleniom fotografów.

Jednocześnie SIGMA jest świadoma tego, iż w dzisiejszych czasach, gdy mamy tak ogromną różnorodność, jeśli chodzi o wybór sprzętu do fotografowania, reprezentowaną choćby przez smartfony, w momencie gdy fotografowie decydują się na wybór ich aparatu czy obiektywu, oczekują czegoś więcej niż tylko narzędzia do „robienia zdjęć. Doskonałość firmy SIGMA w zakresie rozwoju technologii przetwarzania obrazu rosła od momentu jej powstania w 1961 roku i stała się bardziej zaawansowana wraz z wprowadzeniem SIGMA Global Vision w 2012 roku. Na tej podstawie SIGMA dokładnie przeanalizowała jak fotografowie czerpią przyjemność z korzystania ze swoich obiektywów, włączając w to wysokiej jakości konstrukcję optyczną, zawansowaną funkcjonalność czy jakość wykonania i na podstawie wniosków z tej analizy, narodziła się właśnie seria I.

 1. Nowe standardy jakości optycznej linii Contemporary

SIGMA 65mm F2 DG DN | Contemporary zapewnia najwyższy poziom wydajności optycznej przy maksymalnym otworze przysłony F2 zarówno w centrum kadru jak i na jego brzegach.

Wzdłużną aberrację chromatyczną, która jest szczególnie istotna w przypadku jasnych obiektywów i której nie da się skorygować poprzez algorytmy aparatu koryguje soczewka SLD (Special Low Dispetion), a optymalne rozmieszczenie elementów o wysokim współczynniku załamania światła zapewnia skuteczną korekcję różnych typów aberracji, jednocześnie przy użytej minimalnej ilości szkła.

Para soczewek asferycznych skutecznie koryguje aberrację sferyczną oraz komę i astygmatyzm. Połączenie najnowszej konstrukcji optycznej z zaawansowaną technologią przetwarzania obrazu zapewnia obiektywowi SIGMA 65mm F2 DG DN | Contemporary doskonałe parametry optyczne, a także kompaktowe rozmiary.

Oprócz pięknego efektu bokeh, dzięki kontroli aberracji sferycznej, zredukowane efekty winietowania pomagają ograniczyć efekt bokeh w kształcie cytryny i zapewniają fotografom większa kontrolę nad nieostrymi obszarami ich zdjęć.

 1. Wyjątkowa jakość wykonania serii I w kompaktowej obudowie

Wszystkie obiektywy z serii I mają całkowicie metalową konstrukcję. Precyzyjnie wycięte aluminiowe części nie tylko nadają obudowie eleganckiego, stylowego wykończenia, ale także zapewniają doskonałą wytrzymałość, co poprawia jakość całego obiektywu. Metal został również użyty w konstrukcji wewnętrznej, które przesuwają się wraz z pierścieniem roboczym, w celu zwiększenia wytrzymałości. Ta wysoce precyzyjna technologia wytwarzania konstrukcji obiektywu została zapożyczona z wysoce profesjonalnych obiektywów SIGMA CINE, dzięki czemu obcowanie z tymi obiektywami i ich obsługa jest niespotykanie przyjemnym doświadczeniem.

Dodatkowe cechy:

 • Konstrukcja obiektywu: 12 elementów w 9 grupach, z 1 soczewką SLD i 2 soczewkami asferycznymi

 • Krokowy silnik AF kompatybilny z Eye AF

 • Kompatybilny z korekcją aberracji wbudowaną w wybrane aparaty bezlusterkowe

 • Mocowanie obiektywu otoczone uszczelką pyło i bryzgoodporną

 • Powłoki antyrefleksyjne Super Multi-Layer Coating

 • Pierścień przysłon

 • Przełącznik trybu AF/MF

 • Metalowa osłona przeciwsłoneczna

 • Kompatybilny z USB Dock (tylko moc. L-mount/sprzedawany oddzielnie)

 • Zaprojektowany w celu minimalizacji duszków i blików

 • Wspiera DMF, AF+MF (tylko mocowanie Sony E)

 • Wewnętrzne ostrzenie

 • Każda sztuka obiektywu przechodzi autorska kontrolę jakości MTF „A1”

 • 9-listkowa kołowa przysłona

 • Wysokiej jakości mosiężny bagnet

 • Wyprodukowano w Japonii

Planowane rozpoczęcie sprzedaży: 2 stycznia 2021

Sugerowana cena detaliczna: 3 190zł.

Akcesoria w zestawie: Magnetyczny metalowy dekiel LCF62-01M,Osłona przeciwsłoneczna LH656-01

Dostępne mocowania: L-Mount, Sony E

*Wygląd i specyfikacja produktu może ulec zmianie

*Produkt został opracowany, wyprodukowany i sprzedawany w oparciu o licencję mocowania E, które zostało udostępnione przez SONY Corporation na bazie porozumienia licencyjnego z SONY Corporation

*L-mount jest zastrzeżonym znakiem towarowym Leica Camera AG

Więcej informacji na:

www.sigma-foto.pl

www.facebook.pl/SigmaFotoPolska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*