Sony NEX-3N pierwsze zdjęcie!

Już niedługo Sony wypuści na rynek nowy model aparatu NEX z najniższej półki, będzie to Sony NEX-3N, następca modelu NEX-F3, poniżej pierwsze jego zdjęcie. Jak widzimy zasadnicza różnica między modelami to wprowadzenie dźwigni zmiany zoomu koło przycisku wyzwolenia migawki jak to ma miejsce w aparatach kompaktowych, czy to jest dobry pomysł? Według mnie nie, ogniskową zmienia się wygodniej i szybciej ruszając pierścieniem na obudowie obiektywu, w tym modelu zmiana poprzez tą dźwignię może zbyt wolno zmieniać ogniskową co mi się nie podoba, a jeżeli Sony zamierza wprowadzać w przyszłości obiektywu power zoom bez możliwości normalnej zmiany ogniskowej było by tragiczne w skutkach. Aparaty bezlusterkowec miały być zamiennikami lustrzanek a idą w stronę kompaktów, jak na razie jednak nie ma o co bić piany bo to tylko NEX dla początkujących więc można tę zmianę względnie przeżyć.

 

sony nex 3n

Widzimy także ze przycisk wyzwolenia migawki został przeniesiony w stosunku do modelu F-3 z gripa na samą górę jak w kompaktach. W NEX-F3 grip był duży i wygodny, tutaj będzie mniejszy i komfort trzymania będzie także mniejszy, dzięki temu sam aparat będzie trochę mniejszy ale NEX-F3 i tak był mały, w jego teście gabaryty ani razu mi nie przeszkodziły abym potrzebował jeszcze mniejszego body.

Następna informacja to matryca, aparat będzie wyposażony w matrycę 16 Megapikselową z modelu F3.

Ja to widzę tak, jeżeli 3N będzie do kupienia obok F3 i F3 nie zostanie wycofany z rynku to ok, jeżeli jednak F3 zostanie wycofany ze sprzedaży po wprowadzeniu nowego entry level modelu to radzę już teraz biec do sklepu i kupować fajną trójkę bo warto. Oprócz NEXA-3N niedługo też ujrzymy alphę 58 i 28, być może już 20 lutego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*