Startuje 4. edycja programu edukacyjnego Canon dla młodzieży: „To MY Tworzymy Świat”

Rozpoczęła się 4. edycja popularnego projektu edukacyjnego Canon dla młodzieży w wieku od 13 do 18 lat – „To MY Tworzymy Świat”. Promuje on 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ustanowionych przez ONZ. W ramach projektu zaplanowano warsztaty edukacyjne dla uczestników oraz konkursy. Do zdobycia są atrakcyjne nagrody, m.in. aparaty EOS 200D i 800D oraz drukarki PIXMA G3400.

Podczas projektu młodzież będzie miała możliwość wzięcia udziału w warsztatach, które w tym roku zostaną zorganizowane w okresie wakacyjnym w Katowicach, Opolu i Warszawie. Młodzi ludzie u boku profesjonalistów poćwiczą umiejętności z zakresu fotografii i filmowania. W trakcie każdego spotkania uczestnicy będą także mieli okazję wspólnie poszukać inspiracji do prac konkursowych, skupiając się na pozytywnych przykładach realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne, a rejestracja odbywa się za pomocą formularza dostępnego na stronie www.canon.pl/tomytworzymyswiat.

Konkursy multimedialne

Z projektem wiążą się dwa konkursy. W ramach pierwszego, zadaniem uczestników będzie przygotowanie pracy multimedialnej (filmu, fotocastu, klipu itp.). Drugi natomiast będzie polegał na stworzeniu reportażu zdjęciowego, składającego się z serii od trzech do siedmiu zdjęć wraz z opisem. W obu konkursach prace powinny pokazywać pozytywne historie realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, czyli dobre praktyki w zakresie np. ochrony środowiska, praw człowieka, równości płci czy choćby eko-podróżowania.

 „Tempo rozwoju dzisiejszego świata jest wręcz oszałamiające. W tym pędzie jednak łatwo zapomnieć o tym, że nasze codzienne działania i podejmowane wybory mają wpływ na jakość naszego życia teraz i w przyszłości. ONZ dostrzega występujące nierówności między ludźmi oraz problemy społeczno-ekologiczne, a tym samym stawia nam Cele, które wspierają rozwój zrównoważony, czyli taki, z którego wszyscy czerpiemy korzyści. Chcemy o tych Celach przypominać szczególnie młodym ludziom, bo to do nich należy przyszłość. W związku z tym Canon – jako światowy lider w zakresie rozwiązań obrazowania – zachęca młodych ludzi do promowania ponadczasowych wartości poprzez wykorzystanie komunikacji wizualnej. Proponujemy uczestnikom projektu, aby rozejrzeli się wokół siebie i poszukali pozytywnych przykładów działań zgodnych z Celami Zrównoważonego Rozwoju, a następnie opowiedzieli nam o nich za pomocą obrazu. Mamy bowiem nadzieję, że ta atrakcyjna forma aktywności z jednej strony przyciągnie uwagę młodych ludzi, a z drugiej strony sprawi, że promowane przez nas Cele zapadną im głęboko w pamięć” – mówi Justyna Bartman, Sustainability Manager, Canon Polska.

Atrakcyjne nagrody

W pierwszym konkursie, w którym zadaniem jest stworzenie pracy multimedialnej, można wygrać aparat EOS 800D wraz z obiektywem EF-S 18-55 mm (I miejsce), EOS 200D z obiektywem EF-S 18-55 mm (II miejsce) oraz drukarkę PIXMA G3400 (III miejsce); w drugim zaś, w którym uczestnicy mają przygotować reportaż zdjęciowy, nagrodami są: aparat EOS 200D z obiektywem EF-S 18-55 mm (I miejsce), aparat EOS M10 z obiektywem EF-S 15-45 mm (II miejsce) oraz drukarka PIXMA G3400 (III miejsce).

Prace konkursowe można zgłaszać do 31 sierpnia 2018 r. za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.canon.pl/tomytworzymyswiat. Pod tym adresem dostępne jest również wsparcie techniczne, inspiracje, regulaminy konkursów oraz szczegółowe informacje o warsztatach.

Zachęcamy do udziału!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*